Zavrieť

Porady

Môžeme opätovne prijať zamestnanca, ktorému bolo vyplatené odstupné z dôvodu dlhodobej pracovnej nespôsobilosti?

Môžeme prijať zamestnanca, ktorému bolo v roku 2017 vyplatené vysoké odstupné z dôbodu dlhodobej pracovnej nespôsobilosti a teraz prišla so žiadosťou o zamestnanie s potvrdením od lekára, že sa jej stav zlepšil a môže vykonávať danú funkciu?
3 komentárov     zbaliť
misoft Ak by som bol zamestnávateľ - dobre by som premýšľal, či opätovne prijať zamestnanca, ktorý predtým pre pracovnú nespôsobilosť musel byť prepustený a dostal ešte odstupné.
Ja skôr v tom vidím od uchádzača o zamestnanie nejakú černotu - bude zamestnaný, potom opäť bude nespôsobilý - a bude sa to opakovať?
Nie, nie, nie. Radšej iného zamestnanca - a tomu odporučiť, aby sa uchádzal o zamestnanie o dva-tri roky, až bude isté, že jeho spôsobilosť je trvalá.
marjo Tú dlhodobú pracovnú nespôsobilosť získal u toho zamestnávateľa, ktorý ho chce prijať znova? Myslím tým ako chorobu z povolania.
ivka70 nemusi ist o chorobu z povolania ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes, treba len zvazit, ci si na seba neusijete budu a stav sa opat nezhorsi tak, ze budete vyplacat opatovne odstupne.
    Zvazila by som dobu urcitu, kludne na rok + rok, do 2 rokov sa ukaze, ci je to skutocne trvaly stav.
    kika323 Ďakujem

    Môžeme opätovne prijať zamestnanca, ktorému bolo vyplatené odstupné z dôvodu dlhodobej pracovnej nespôsobilosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.