Zavrieť

Porady

Čo sa rozumie pod termínom deň výplaty?

Podľa §35 ods. 6 zákona o dani z príjmov sa majú preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti odviesť najneskôr do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru. Dnes nám prišlo rozhodnutie na zaplatenie úroku z omeškania, pretože som do prehľadu uviedol dátum zrazenia preddavku 4.12. 2015 a daň zaplatil 14.12.2015. Vraj som mal do 9.12. 2015 teda za 5 dní omeškania úrok 10,10 EUR. Za deň výplaty som považoval výplatný deň podľa pracovnej zmluvy, ktorý je 15. a tak som platil všetky odvody a aj daň, aby to bolo 15. na účte. Zaplatený každý mesiac vždy pravidelne do 15-teho. Za to, že výplaty zamestnancom spracovávam čím skôr, tak ma idú po troch rokoch pokutovať?
Naposledy upravil topper1 : 21.09.18 at 06:05
5 komentárov     zbaliť
veronikasad V akom mzdovom SW spracovávaš mzdy ?
topper1 Helios Orange
veronikasad Ten SW nepoznám, napr. v OLympe musím mazať dátum na prevodnom príkaze, ktorý ťahá do výkazu. ...
Kedy bol skutočný dátum výplaty mzdy? Ak nedodržiavaš výplatný termín, od toho sa odvíja splatnosť preddavkov...
topper1 skutočný termín zaslania výplat bol 4.12., tak ako som uviedol v prehľade. Mal som za to, že keď je tam uvedene po dni výplaty, poukazania alebo pripísania....tak pod dňom výplaty rozumiem den určený v zmluve, dňom poukázania je deň zaslania na účet a od jedného z týchto dní by to malo byť 5 dní...je tam použitá spojka "alebo". Je to nejasné znenie zákona, alebo to je všetkym jasné, len mne nie...
Tweety Zle si si myslel, kuk moju odpoveď. Znenie zákona je jasné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    No, ak boli mzdy poukázané na výplatu 4.12., potom si dań odviedol skutočne s omeškaním. Mzdy boli vyplatené pred termínom, tak aj daň bolo potrebné odviezť do 5 dní od skutočného vyplatenia miezd.
    topper1 Ďakujem za reakcie, ak je to jasné, tak aký je rozdiel medzi: "dňom výplaty", "poukázaním" alebo "pripísaním mzdy k dobru". Ďakujem za vysvetlenie
    topper1 Kontroloval som si to...a okrem výplat na účet som 9.12. uhradil aj jednu odmenu z dohody. Čiže do dátumu zrazenia som mal uviesť 9. 12. Je to tak? Čo ak teraz pošlem opravný výkaz za dané obdobie s novým dátumom? Za opravný výkaz dostanem tiež pokutu?? Ďakujem za info

    Čo sa rozumie pod termínom deň výplaty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.