Zavrieť

Porady

Invalidny dochodok

Podala som si žiadosť o invalidny dochodok na pobocku soc. poistovne v aprili tohto roku, doposial ma nezavolali k posudeniu, na tel. dotaz, že kedy, mi povedali, že musim čakať, lebo maju nedostatok pos. lekarov, čo myslite, možem sa niekde sťažovať na dlhe vybavovanie z ich strany?
veronikasad Riesila som podobnu situaciu pred 9 rokmi, dôchodok mi sice spätne priznali od aprila, ale peniaze som dostala az pred Vianocami. Navyse, v septembri uz boli vysetrenia z aprila staré, prehanali ma po dalsich ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Asi môžeš,len neviem či to pomôže.Dochtori nie sú a nebudú.

    tntckoo je offline (nepripojený) tntckoo

    tntckoo
    Stazovat sa urcite mozete, avsak bojim sa ze to bude mat nulovu odozvu. Je to proste tak, ze aktualne sa caka od podania ziadosti o invalidny dochodok do datumu kedy vas prizvu k lekarovi socialnej poistovne cca 9mesiacov. Ja som mal podanu ziadost 11.2017 a pozvali ma 8.2018. Nasledne cakate dalsie max 2 mesiace na rozhodnutie z ustredia socialnej poistovne ci ste a ci vam bude vyplacany invalidny dochodok. U mna ten posledny ukon trval 34dni. Nasledne ak nesuhlasite s rozhodnutim ustredia, mozete sa odvolat do 30 dni, nasledne zvyknu namietku hned riesit velmi promptne, pripadne ak sa nedohodnete, rozhoduje o vasej namietke ustredie. Potom uz mate moznost len sa sudit.
    ivka70 24.09.18 10:17 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.