Zavrieť

Porady

Aký pracovný pomer založiť pre odborného zástupcu, ktorého budem potrebovať možno 2x do roka?

Dobrý deň. Chcem požiadať Národný inšpektorát práce o oprávnenie na výchovu a vzdelávanie pre oblasti ochrany práce( činnosť na výchovu a vzdelávanie elektrotechnik, sam. elektrotechnik..,
Musím mať za sebou odborného zástupucu(revízneho technika) Zo zákona: ,,Odborný zástupca je k žiadateľovi o vydanie oprávnenia na výchovu a vzdelávanie v pracovnom pomere,, Potrebujem vydávať osvedčenia v priemere raz ročne, Otázka: Ako viem vyriešiť pracovno právny pomer, ako má vyzerať zmluva, dá sa to nejak zjednodušiť, keď to má byť iba raz, možno dvakrát v roku? Prosím vie mi niekto poradiť? ( Ja mám §23 aj lektorskú spôsobilosť).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna odborny garant nemoze byt zamestnany len v case, kedy vydavas osvedcenia. Je to podmienka tvojho opravnenia, musi byt zamestnany cely cas tvojho podnikania..
    Kedze musi byt v pracovno-pravnom pomere, musi mat pracovnu zmluvu minimalne na 1 hodinu tyzdenneho pracovneho casu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial mas v predmete podnikania cinnost, na ktorú sam nemas opravnenie, zodpovedny zástupca musi byt v pracovnom pomere pocas celého tvojho podnikania. Stačí pracovny pomer na kratší pracovný čas, napr. 5 hod.tyzdenne(1hod.denne)

    Aký pracovný pomer založiť pre odborného zástupcu, ktorého budem potrebovať možno 2x do roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.