Zavrieť

Porady

Ako sa naučiť čínštinu?

Vedel by mi niekto poradiť dobré stránky alebo aplikácie na učenie sa čínštiny? Mám level začiatočníka ale nezaškodilo by zopakovať si aj základy a hlavne sa zdokonaliť.
4 komentárov     zbaliť
misoft Hmmmm.... čínštinu..... učiť.... pusť dole schodmi prázdnu plechovicu a hneď máš čínštinu.
Ale vážne - stránky, aplikácie sú ti na prd, ak sa chceš čínštinu učiť. Na to potrebuješ LEKTORA, pretože ten vie opraviť správnu výslovnosť. Stačí len jednu intonáciu pozmeniť a hneď je to iný výraz.
Mimochodom - vieš koľko znakov používajú Číňania v bežnom písomnom styku a koľko znakov v skutočnosti existuje?
Barbee Momentálne je to 13 mesiacov čo v Číne žijem a učím sa čínštinu. Ešte asi rok tu plánujem zostať ale potom budem musieť ísť späť do Európy.
Naučiť sa čítať pinyin netrvá vôbec dlho a podľa mňa to ani nejak ťažké nie je.
Mňa zaujíma spôsob akým by sa dalo učiť syntax a správne používanie slovíčok vo vete. Lebo mimochodom, čínština má veľmi veľa spôsobov tvorby viet a nie len zopár pravidiel tak, ako iné jazyky.
Na výslovnosť mám kamarátky číňanky s ktorými môžem volať ak potrebujem rady s výslovnosťou.
vicktor Tak to mas z prvej ruky a my co nevieme ani ceknut sotva poradime.
misoft Nuť - tak s nimi komunikuj častejšie... to je ešte lepšia škola, ako lektor a kurzy a učebnice....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako sa naučiť čínštinu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.