Zavrieť

Porady

Obmedzenie používania výťahu v paneláku pre psov a iný náklad

Dobrý deň.

Môže sa na základe rozhodnutia z bytovej schôdze obmedziť/zakázať využívanie výťahu pre psov a iný náklad, ktorý môže poškodiť výťah? Prosím, neriešiť formuláciu "pes a iný náklad". V dome sú dva výťahy a obmedzenie by platilo na stavebne novší výťah. Je to právne v poriadku, alebo takéto obmedzenie nie je možné uplatniť?
Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nemôže! Výťah je spoločné zariadenie domu, každý kto vlastní v bytovom dome, bytovke priestor na bývanie, byt má právo užívať spoločné zariadenie domu, ba viac, vyhradené technické zariadenie. V ktorom je, mal by byť návod na používanie. Pokiaľ niektorý vlastník bytu nerešpektuje návod na používanie v prípade poškodenia, zavinenia poruchy ním musí náklady na odstránenia poškodenia, poruchy na svoje náklady.

"pes a iný náklad"

Neriešim! Ale? Asi chcú dosiahnuť tým, že im psy neoserú, neoštia ten nový výťah, prípadne nábytkom alebo iným nákladom ho vlastníci bytov nepoškodia. Veď je to vaša výkladná skriňa. Či nie?
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nejaka ( smiesna ) bytova schodza nie je postavena nad zakon alebo ustavu.
Taketo rozhodnutie je protiprávne.
3 1
sosak sosak

sosak je offline (nepripojený) sosak

margaretiak

obmedziť/zakázať využívanie výťahu pre psov a iný náklad, ktorý môže poškodiť výťah?
---------------------------------------------------------------------
Zákazmi používania výťahu nezabezpečíte nepoškodenie výťahu škrabancami v kabíne a znečistením psami. Skôr by ste sa mali dohodnúť na inštalácii kamery s nahrávaním na rekordér v kabíne výťahu a v prípade poškodenia sa dá dohľadať pôvodca. Samozrejme treba dodržať všetky legislatívne podmienky, kto môže spracovávať, dohľadávať, zálohovať nahrané súbory.
0 1
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Podľa môjho laického názoru, ak sa na tom dohodlo na bytovej schôdzi, ktorá bola uznášaniaschopná, nie je čo riešiť.
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja teraz riešim len psíkov..iný náklad treba definovať ...
..pokiaľ ten pes, alebo iný náklad, bude výťah používať sám, bez dozoru dospelého človeka, môžete mu to zakázať..kludne..lenže, ten pes výťah nepoužíva samostatne, ale vždy v sprievode svojho majiteľa!..takže, taký zákaz by platil pre majiteľa-so psom..no a toto je už nad ľudské pochopenie, aspoň pre mňa, čo som 17 rokov používala výťah ,keď som šla s mojimi psami von venčiť..skorej by sa mali riešiť susedské vzťahy,lebo každý človek je iný,ale každý má nejaký problém s tým, že pes sa odvezie..v mojom činžáku "činžákový pánboh"-čiže správca,vymýšlal kdejaké hovadiny,len aby som chodila so psom po schodoch...(najlepšie, že dal hlasovať, aby som ho vôbec nemala!)....môžeš mi veriť, užila som si!..potom sa susede prestalo páčiť, umývať podlahu na schodišti s chlpami-a zas bol problém!.....naozaj, majitelia psíkov sú zvláštna sorta ľudí, povečšine ohľaduplní k okoliu, lenže susedov si nenavyberáš..
..voziť psa vo výťahu-a riešiť to zákonom, v dnešnej dobe, je trochu "na hlavu"..skús pozvať majiteľov psíkov-neviem, kolko ich v tvojom dome býva-ak jeden,dvaja, tak ani nie je čo riešiť,ak 20, dohodnite si pravidlá..čistota vo výťahu, psík na vodítku,košík,ap..lebo fakt, susedov si nenavyberáš,a hrozba, že ""predám byt cigáňom"(ktorú so použila ja)nemusí všade zabrať, aby bol pokoj..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať