Zavrieť

Porady

Nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy - úmrtie manželkinho prarodiča

marika110877

marika110877 je offline (nepripojený) marika110877

účtovník marika110877
Má zamestnanec nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy pri účasti na pohrebe, ak zomrela manželkina babka (prarodič)? Ide o ZP § 141 ods. 2 písm. d) bod 3.


Manželovi v práci neuznali, lebo s nami nežila v spoločnej domácnosti.

Podľa mňa pri spoločnej domácnosti ide o iné osoby, ktoré nepatrili k príbuzným...



Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Chobot

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    ivka70

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, narok je, presne ako pises, spolocna domacnost sa posudzuje pri inych ako vymenovanych osobach, doslovne je tam:

    ....alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, ....

    zze/2001-311/141/2/d/3
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, tak. Pri rodinnom príslušníkovi nie je potrebné mať spoločnú domácnosť. Kto je rodinný príslušník definuje ZP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 tu nejde o rodinneho prislusnika, prislusny bod priamo vymenovava, koho sa to tyka .....
    Tweety Sû uvedení ale je tam aj to, že ide o rodinného príslušníka.d) úmrtie rodinného príslušníka
    ivka70 myslela som to tak, ze aj keby neboli medzi rodinnymi prislusnikmi definovanymi v par. 40 ZP, su definovani prarodicia maznela priamo v tom bode a preto je narok
    Tweety Áno,tak.
      zbaliť

    Nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy - úmrtie manželkinho prarodiča

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.