Zavrieť

Porady

Ochrana osobných údajov.

Ahojte poraďáci. Chcem sa opýtať, je v súlade so zákonom ak banka v sms správe o pohybe na účte uvádza aj zostatok účtu? Operátor tým dostáva ďaľšie údaje o mne, ktoré by som mu inak neposkytla.
buchač Otázka znie...
Čo by operátor urobil s takýmito údajmi...na kieho frasa by mu boli nejaké zostatky na účtoch tisícok klientov ?
Osoh by eventuálne mohol mať nejaký jedinec, ktorý je napojený na podsvetie...tam by sa dalo ešte ako tak uvažovať o prípadnom využití/zneužití informácie.
Lenže to by musel mať daný jedinec solídny nabitý účet, aby sa mafii oplatilo realizovať.
Ale nejaký obyčajný jedinec, ktorému nabehne v jeden deň výplata a do troch dní z účtu odídu 2/3 sa rozhodne nemusí čo stresovať.

Už to z tým GDPR netreba až tak preháňať...
---------------------------------
To jak v tom vtipe.

Doktor stoji na chodbe a hovori:
"Kvoli GDPR nemozem povedat meno dalsieho pacienta, tak pan so syfilisom prosim."
Laurinkai Ešte ste nepochopili o čo tu ide? Ide o to, že s našimi údajmi si robia čo chcú. To nemusí byť len zostatok na účte. Vy ste ešte asi v živote neriešili naozaj vážny problém. Tak Vám to ani neprajem. A vôbec, celé GDPR, čo to je, na čo to je? Žili sme aj bez toho.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Banka poveruje spracovanim tvojich osobnych udajov okrem ineho aj operatorov v sulade s GDPR, aj o tom informuje. Ty jej na to davas suhlas, ked suhlasis so zasielanim SMS sprav.
    Je len na tvojom rozodnuti, ci budes tuto sluzbu banky vyuzivat alebo nie.
    mozno sa staci spytat v banke, ci je mozne posielat spravu v inom formate, bez zostatku, ked si nezelas len zostatok.
    Ak to mozne nie je, mozes sa rozhodnut sluzbu nevyuzivat.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, lubko6394, Kabaka123, Dav
    4
    Laurinkai Čiastočne s Tebou súhlasím, ale myslím si, že SMS správa by mala informovať o pohybe na účte a nie o zostatku na účte. Pri zavedení služby to bolo prezentované ako správa o pohybe na účte. Paradoxne mi prišla sms o nerealizovanej platbe, lebo bola vyššia, ako som mala nastavený limit a v tej správe informácia o zostatku na účte nie je. Isté však je, že ani srnky v hore netušia, kam všade odchádzajú o nás informácie a kto všetko a ako s nimi narába. A ani zákon to nevyrieši. Ale skúsim osloviť banku a požiadať ju o sms bez zostatku. Ďakujem Ti za spoluprácu.
    misoft Operátor nemá možnosť čítať SMS - môže akurát uschovávať logy o posielaní OD ku KOMU.
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Operátor sa spravidla nesmie oboznamovať s obsahom informácie, ktorú prenáša. Mohol by to urobiť iba na základe zákonnej povinnosti (dokazovanie pri podozrení na trestný čin, súdny príkaz) alebo na základe Tvojho súhlasu.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 19.10.18 at 09:09
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Smie alebo nesmie, to nehrá rolu. Vieme ako to tu chodí. Stále si myslím, že takýto údaj banka vôbec nemá poskytovať. Keď, ako som popísala, pri nezrealizovanej transakcii sa dá ten zostatok na účte vynechať, myslím si, že by to sa to malo dať v každom prípade. Itčkárom je to hračka naprogramovať. Takže záleží to na banke. Potom tá dôvera banke je naozaj mizivá. Donútili nás zaviesť si účty a banky si s nimi robia, čo chcú.
    misoft Správy operátor nečíta (veď by z toho zcvokatel). Uschováva len priebeh komunikácie od komu ku komu, kedy a ako dlho.
    Takže nerob paniku. Dokonca ani tie logy o komunikácii nemôže hocikomu vydať, jedine v prípade vyšetrovania a na SÚDNY príkaz.
    Laurinkai Ale veď ja nerobím paniku. Ale napriek tomu si myslím, že je to banka, ktorá rozhodla, že to bude zasielať a teda mala by to upraviť.
    vicktor Robis si zbytocne starosti.
    Mozno 90% klientov chce vidiet aj ten zostatok. SMS o obrate potrebujes? Mozes poziadat o neposielanie.
    "pre IT je to hracka" - pre developera ano, ale pořádek musí být", takze najskor nejaky navrh a zdovodnenie, potom to treba schavlit u sefov, potom technicke zadanie, potom ta "hracka", potom testovanie, potom nasadenie, vsetko treba zdokumentovat. Okrem jedneho hrackara sa okolo toho bude motat dalsich x ludi.
    Laurinkai SMS o pohybe áno, vieš, že sa niečo deje na účte, info o zostatku nie. A práve, že ľudia sú ľahostajní takmer ku všetkému, tak si vrchnosť robí čo chce. Táto informácia nemá byť prístupná ďaľšj strane. Je to môj názor a som presvedčená, že správny. Ak si niekto chce o sebe všetko povedať, je to jeho vec. A čo bankové tajomstvo? Potom je to na čo?
    ivka70 to nemas pravdu, mne to,m ze pride aj zostatok, praveze vyhovuje ... a nie je to lahostajnostou k mojim datam ...,
    Kabaka123 presne tak, je dobre byť informovaný o zostatku.... hneď vieš, že nejdeš do debetu... mne sms nechodia... lebo je to spoplatnené a nemám prehľad....tak míňam míňam
    jslancik ... ale laurinka si ide svoje, lebo "je presvedčená, že má pravdu". ja čo mám skúsenosti, tak v každej banke chodia sms aj so zostatkom.
      zbaliť

    Ochrana osobných údajov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.