Zavrieť

Porady

Rozvod a vyrovnanie

Dobry den.. potrebovala by som poradit.. S mamzelom nedokazeme splu fungovat ako dvaja normalni ludia, mame vsak spolu dve male deti , no najlepsie bude ked sa aj napriek tomu rozvedieme. Potrebujem ale vediet, ako na tom budem po rozvode , ked hypoteku na dom mame obaja ja som spoludlznik rovnako ako on.. ALE! Dom bol skolaudovany 12 dni pred svadbou , je napisany vylucne na jeho meno.. Rozumiem tomu spravne, ze polovica dlhov patri mne a dom jemu?
Oliwa Záleží, ako to máte uvedené v zmluve. Jeden je dlžník, druhý spoludlžník... Keď prestane splácať dlžník, začne banka vymáhať dlh od spoludlžníka. Nepíšeš, kto /ak/ kupoval pozemok a kto je jeho vlastník, či je to detto ako s domom. Ale bolo chybou nechať zapísať do LV iba jedného, ak ste sa na financovaní nehnuteľnosti podieľali obaja/spoločne/rovnakým dielom...
zuzana2711 ja som citala prave zmluvu a pri oboch je napisane Dlznik ... a na LV je tiez len on , vsetko sa financovalo z hypoteky , my sme ziadne ine spolocne peniaze nedavali.. a pozemok on zdedil po starom otcovi.. ja z domu nepotrebujem nic, mne ide len o to, aby ked ja s detmi odidem do bytu, tak aby som este ja jemu nemusela davat polovicu z tej hypogek.. cize by mu ostal dom a este aj peniaze aby som mu nevyplacala..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Po rozvode máš nárok na polovicu sumy, ktorá sa zo spoločného vložila do jeho výlučného majetku.
    Zrušenie spoludlžníctva treba vybaviť s bankou. Ak by neplatil a dlh by sa vymáhal od teba, môžeš zas ty vymáhať od neho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.