Zavrieť

Porady

Ukončenie živonosti - povinnosti

Pozdravujem Vas poradcovia,

poprosil by som Vas o pomoc. Aktualne som evidovany ako Zivnostnik, vracmi zivnosti som tento rok nemal ziadny obrat a zaroven som zamestnancom v TPP. Rozhodol som sa ukoncit zivnost ku 31.12.2018.
- osobne podam Oznamenie o ukonceni podnikania - datum zrejme uvediem 01.01.2019 aby to bolo realne zrusene ku dnu 31.12.2018.?
- je potrebne oznamit tuto skutocnost SP,ZP, Danovemu uradu?
- karticku Osdvedčenie o registracii a pridani danoveho Identifi. cisla odovzdam spolu s oznamenim o ukoncení podnikania?
- danove priznanie si este budem robit za rok 2018 sam, zrejme po starom ako kazdy rok. Pockam na rocne zuctovanie od zamestnavalela za zivnost to bude 0.
- evidujem si jednoduche uctvonictvo treba tam spravit nieco mimoriadne? nemam ziadny majetok, ani odpis a ani obrat za rok 2018
- odvod do SP a ZP platil zamestnavatel v TPP cely cas pocas zivnosti som nedosiahol rocny obrat viac ako 500 EUR a pri rocnom zuctovani som doplacal len do ZP, za cely cas 5 rokov som nedostal info zo SP, ze mam nieco doplatit tak snad teraz nebudem prekvapeny. Pri danovom si si dal mesacne strhavat viac a nasledne vznikal preplatok. (bral som to ako formu sporenia)

Po pripade Vase odporucanie na co si dat pozor pri ruseni zivnosti ?

Dakujem za Vas cas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukončenie živonosti - povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.