Zavrieť

Porady

Preplatenie dovolenky

Zdravím, prosím o radu, momentálne som na rodičovskej dovolenke, ale ide o to, žeby som si chcela navýšiť možnú budúcu materskú a to tým, že by som nastupila do práce na 1 deň a vyplatili by mi hrubú mzdu cca 62 eur , v tom prípade by som mala maximálnu materskú, ale na toto mi zamestnávateľ nepristúpi. Tak mi ešte napadlo, že dalo by sa aby mi preplatil niekoľko dní dovolenky, ale ako to bude nahlasovať zamestnávateľ do sociálnej poisťovne? budem to mať vo výplatnej páske v 1 deň alebo sa to rozpočíta na viac dní? Ďakujem krásne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pocas trvania PP ti dovolenku preplatit nemoze, Zakonnik prace mu to neumoznuje, na to by si musela ukoncit PP, co asi neplanujes.
    Mohla by si sice ukoncit RD, nastupit a cerpat dovolenku, ale materske by ti samotne cerpanie nenavysilo - kedze zjavne tvoja mzda nie je taka vysoka, aby bol pravdepodobny VZ pri cerpani dovolenky vysoky.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anka Ha dakujem krásne, aj som si to myslela...takže jediný spôsob je sa vrátiť napr. na 1 deň a nech mi dajú hrubú mzdu podľa zmluvy + prémie , že?
    ivka70 V podstate ano a aj to musia robit opatrne, lebo SP taketo ucelove navysovanie davok v poslednej dobe kontroluje.
    Anka Ha ďakujem za upozornenie ,ešte som rozmýšľala nad zamestnaním 180 dní na dohodu na smiešnu sumu a potom 90 dní na vyššiu sumu ale už na pracovnú zmluvu, to kontrolujú? neviete?
    veronikasad nové zamestnanie bude u toho istého zamestnávatela ?
    veronikasad Už si znovu tehotná ?
    Anka Ha nie u iného ešte nie som tehotná, ale plánujeme
      zbaliť

    Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.