Zavrieť

Porady

Postup pri vysporiadaní dedičstva pozemku

Postup pri vysporiadaní dedičstva pozemku, ak je spoluvlastník zomretý občan USA a má deti. Prepáčte, ale myslela som, že je to jasné a hlavne STRUČNÉ a niekto musí chodiť i do práce. Teda - chcem vysporiadať dedičstvo po pradedkovi, nakoľko sa jedná o pomerne veľké plochy. Problém je, že ich jedna dcéra odišla ešte začiatkom minulého storočia do USA a tam aj zomrela. Sú po nej deti, ale neviem ako postupovať, aké doklady a či overené im poslať, lebo inak sa do toho neoplatí púšťať. Predpokladám, že s ostatnými u nás sa snáď dáko dohodneme. Prípadne ma upozornite na pikošky, teda čo ma môže čakať, s čím zatiaľ nerátam (teda i so Slovákmi). Veľká vďaka. Zdenka Odpovie mi prosím niekto i keď nemám čas byť na nete?
Naposledy upravil zdenka409 : 13.11.18 at 17:01
4 komentárov     zbaliť
ivka70 a mas aj nejaku otazku? ci nejaky problem, ktory by si popisala?
vicktor To je asi nadpis. Ked spracuje temu, potom prida rady.
ivka70 ale od vcera uz mohla
misoft V tom prípade sa len poďakujeme za informáciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Stale malo informacii. Mas k parcelam LV? Kto je na nich pisany - pradedko ci jeho dcera alebo jej deti?
    V prvom rade skor nez zacnes nieco posielat, treba sa s nimi (aj so vsetkymi tunajsimi) dohodnut ci maju alebo nemaju zaujem.

    Popozeraj take temy ako obnova dedicskeho konania apod.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zdenka409 Ahoj Vicktor. Na LV je písaný môj pradedko (identifikované podľa manželky), ale v ňom je uvedené, že vlastník neznámy. Mám i doklad, rodový list, ktorý potvrdzuje, že sa jedná o neho. Pradedko mal 7 detí a jedna odišla do USA. Žijú potomkovia, ale neviem, akým dokladom ich mám osloviť, požiadať, či vyzvať, alebo je na to určené tlačivo, ak áno, je ho treba úradne overiť...? Alebo na koho sa obrátiť? Dík, ak ešte odpovieš.
    vicktor Ja nie som odbornik akeho ti odporuca Katy, takze odborne rady nedam, len prakticke (snad) - v prvom rade zistit od Americanov ci maju zaujem. Cestuju obcas na Slovensko? Pochybujem. Tak bude treba vybavovat cez splnomocnenie, preklady a overovanie. Bez notara sa nepohnes.
    zdenka409 Veľmi pekne ďakujem za rady.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No najlepšie bude nájsť nejakého odborníka, keďže nemáš čas. Alebo si vyhľadaj na nete - že aký je postup -.... ako potomok môžeš aj ty dať Návrh na prejednanie novoobjaveného majetku . ty budeš navrhovateľka, pradedko (ak teda ide o jeho majetok) poručiteľ ..
    všetko treba zadefinovať - o aký majetok konkrétne sa jedná, okruh dedičov (resp potomkov) . Skús pohľadať vzory na nete . podáva sa na miestne príslušnom okresnom súde . dobre by bolo dakde v archíve zohnať všetky doklady o majetku aj o dedičskom konaní po pradedkovi .
    Na samotné DK nemusia prísť všetci - môžte sa dohodnúť na zastupovaní - a tiež na tom, akú dohodu uzavriete.
    Ale podľa mňa je to zložité aj len so slovenskými účastníkmi, nieto ešte keď dedičia nie sú naši občania a ešte spoza oceánu

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    novoobjavený majetok bude treba najskôr "predediť" - určite o ňom nevedia ani ostatné pradedkové deti resp ich deti - nedá sa len tak s nimi dohodnúť na prenechaní či odkúpení ( resp dá práve pri prejednaní novoobjaveného majetku )

    https://www.etrend.sk/financie/preje...dedicstva.html
    Naposledy upravil hanelie : 15.11.18 at 08:42 Dôvod: doplnenie odpovede

    Postup pri vysporiadaní dedičstva pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.