Zavrieť

Porady

PZP cez telefon

Stretol sa rok s rokom a poistovna na mne opat skusa zvysit poistnu sumu napriek 5 rocnemu bezskodovemu jazdeniu u nich a 35 rocnemu celkovo.
Klikal som na PZP kalkulacky, nasiel som lepsiu cenu, zacal vyplnat a zrazu ta cena vyskocila o 15 eur hore, tak som skoncil.
O minutu zazvonil telefon ze preco som nedokoncil vyplnanie, tak som povedal preco. Chlapik mi slubil este najaku zlavu a dohodli sme sa. Poslal do mailu zmluvu, podmienky, instrukcie k platbe, zelenu a bielu kartu.
V sprievodnom texte stoji "Návrh poistnej zmluvy nemusíte podpisovať ani posielať späť" - toto by som ocakaval pri predaji holiacich strojcekov, bambusovych ponoziek a podobnych hovadin, ale nie pri poistnej zmluve.
Co vy na to? Naozaj poistna zmluva nemusi byt podpisana?
Naposledy upravil vicktor : 13.11.18 at 07:54
6 komentárov     zbaliť
ivka70 a len tak mimochodom, tu povodnu si ukoncil?
vicktor Existujucu zmluvu sa chystam vypovedat dnes / zajtra.
buchač toto by som ocakaval pri predaji holiacich strojcekov, bambusovych ponoziek a podobnych hovadin, ale nie pri poistnej zmluve.
====================
Tak potom na kieho frasa si sa realizoval ???

Nevravím ani o fakte, že v tom on line poistení nie sú všetky kolonky, kde sa dá čarovať so zľavami....(včul som si to overil na stránke mojej poisťovne).
vicktor Naco som sa realizoval? No pre uzavretie novej zmluvy. To je prekvapko.
buchač vicktor (Dnes 09:50) Naco som sa realizoval? No pre uzavretie novej zmluvy. To je prekvapko.
===============
Si ma nepochopil...
Prekvapený som z toho, že si chcel (alebo aj) uzatvoriť/uzavrel zmluvu cez net.
Lebo u mňa také niečo neprichádza v úvahu.

Ako som vyššie spomenul, tak nie všetky kolonky sú na nete...aspoň nie tam, kde som sa pozrel, ale môžem sa mýliť.
Konkrétne sa mi jedná o zľavu pre poistenca, ktorý je držiteľom ZTP.
vicktor Kedze nie som, tak mi ta kolonka nechybala.
Zacal som na nete, ale dokoncil cez telefon.

Volal som do terajsej poistovne a ziadnu ulavu neposkytli, takze vypoved uz je na poste.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Očakávať to môžeš, ale platí to aj pri poistnej zmluve. V zmysle občianskeho zákonníka § 792 ods. 2 je návrh na poistenie platný aj zaplatením poistného:

    Uzavretie poistnej zmluvy
    § 792
    (1)
    Na uzavretie poistnej zmluvy je potrebné, aby bol návrh prijatý v lehote, ktorú určil navrhovateľ, a ak ju neurčil, do jedného mesiaca odo dňa, keď druhý účastník návrh dostal. Poistná zmluva je uzavretá okamihom, keď navrhovateľ dostane oznámenie o prijatí svojho návrhu.
    (2)
    Návrh poistiteľa možno prijať tiež zaplatením poistného vo výške uvedenej v návrhu, ak sa tak stane v lehote podľa odseku 1; poistná zmluva je v takom prípade uzavretá, len čo bolo poistné zaplatené.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Dakujem. Takze netreba podpisat, staci oznamit prijatie, pripadne ani neoznamit, ale hlavne zaplatit, co je vyjadrenim prijatia Navrhu.
    Ano takato informacia tam je - platba je podmienkou pre uzavretie poistenia na dialku a v pripade nezaplatenia v lehote poistenie nevznika.
    misoft No vidíš.... keby si čítal všetko, nepoložil by si takúto otázku a odpoveď na to by si vyčítal od nich.
    vicktor No vidis ... toto si vobec nemusel pisat.
    Co je na tom zle ak si chcem overit informaciu od sprostredkovatela poistenia?
    (Vcera ci predvcerom tu ktosi overoval informaciu od realitnej kancelarie ze vecne bremeno bude lahko vymazat)
    Chobot Áno, treba to zaplatiť, aby poistná zmluva nadobudla platnosť. Ak nerobíš v oblasti poisťovníctva, tak o takejto možnosti nie si povinný vedieť.
      zbaliť

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Zaplatenim sa z navrhu zmluvy stane riadna zmluva podla OZ. Este ked som robil v poistovni, tak takychto zmluv som uzavrel desiatky. Akurat si treba dat pozor na to, ze zmluva musi byt do 1 mesiaca od uzavretia uhradena, inak ju system poistovne automaticky zmaze.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Je tam pisany pevny datum az 16.1.2019.
    Martuk Nezalezi na datume ucinnosti, zalezi na datume uzavretia. Od datumu uzavretia sa pocita 1 mesiac, aj ked ma zmluva odlozenu platnost. Pre istotu sa vsak kukni do zmluvy alebo poistnych podmienok, co sa tam pise o dobe, dokedy treba zaplatit poistne.
    vicktor "NÁVRH POISTNEJ ZMLUVY PLATÍ DO 16.1.2019" - ale tak dlho nebudem cakat, terajsia poistka vyprsi skor, tak zaplatim v predstihu, urcite skor nez do 30 dni.
    Sprostredkovatel povedal ze co najskor - zrejme chce proviziu z prvej platby.
    Martuk Tak asi maju dlhsiu dobu platnosti, neviem. Kazdopadne ci zaplatis teraz a on dostane provizku v decembri alebo az v januari, je to jedno. Nezaplatene PZP vsak v ziadnom pripade nedoporucujem, z toho byvaju pri pripadnej udalosti riadne prusery.
    Katy a R martuk, platí to, čo má zadefinované poisťovňa! - pozri príspevok tibora vyššie! (len AK by nemali určené.....) ja napr v mojej zmluve na diaľku mám - 5dní od začiatku poistenia musí byť platba pripísaná na účet poisťovne ...
    Martuk Katy, pravdu máš v tom, čo má zadefinové poisťovňa, s tým súhlasím. Žiadna poisťovňa však nemôže ísť proti občianskemu zákonníku, ktorý už vyššie citoval Chobot. Čiže, ak do jedného mesiaca odo dňa doručenia návrhu zmluvy klientovi (väčšinou sa to posiela mailom, takže odo dňa odoslania návrhu na klientov mail, nakoľko maily sú dnes doručované prakticky okamžite) nebude mať poisťovňa na účte poistné, tak zmluva automaticky zaniká, systém poisťovne takýto návrh zmluvy automaticky zmaže a takýto návrh zmluvy akoby ani nikdy neexistoval.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.