Zavrieť

Porady

Ako sa prepláca dovolenka u učiteľa s riadnym úväzkom rozložených do 4 dní- piaty si čerpá dovolenku

Dobrý deň, do práce- v školstve som nastúpila po rodičovskej dovolenke, pričom mi zostalo veľa dovolenky. Bolo mi navrhnuté, že si odpracujem 4 dni v týždni a jeden deň si budem čerpať riadnu dovolenku. Úväzok som dostala riadny- 22 vyuč. hodín, ktorý mám rozložený na tie 4 dni. Chcela by som sa opýtať ako je to s vyplatením dovolenky keď si riadne odučím 22 hodín za 4 dni, a piaty si čerpám dovolenku.
veronikasad Takyto rozvrh smien ti zostane aj po vycerpani dovolenky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    No ak sa na to pozrieme z pohľadu, že gro práce učiteľa sú vyučovacie hodiny, tak je to pre teba nevýhodné, lebo dovolenku dostaneš vtedy, kedy by si aj tak "nič nerobila". Ale to už je údel učiteľov, oni vždy dostávajú dovolenky vtedy, keď nie sú vyučovacie hodiny (prázdniny), takže si myslím, že je to z tohoto pohľadu OK. Pochybujem, že je tam nejaká reálna šanca, že by ťa v strede školského roka pustili normálne na dovolenku, odučené musí byť, či?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dovolenka sa nepreplaca, dovolenka sa cerpa a zamestnancovi za nu patri nahrada mzdy vo vyske priemerneho zarobku. Problemu s cerpanim si sa mohla vyhnut, keby si ju bola cerpala v subehu s poberanim rodicovskeho príspevku.

    Priloz vyplatnu pasku bez osobnych udajov, skontrolujeme

    Zlata46 je offline (nepripojený) Zlata46

    Zlata46
    Ak tomu správne rozumiem, pán riaditeľ sa k problému postavil tak, že učiteľka 8 hodín súvisiacich s priamou pedagogickou činnosťou nevykonáva prácu, ale v tom čase čerpe riadnu dovolenku. To by malo byť OK(ak je to naozaj tak), dovolenka bude platená priemernym hodinovým zárobkom(spočiatku pravdepodobným)
    Zlata46 mimochodom, ak "idete" podľa Zákonníka práce, tak dovolenku Vám musia dať vyčerpať podľa §113 ods.3 Zákonníka práce.

    §113
    (3) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

    Ako sa prepláca dovolenka u učiteľa s riadnym úväzkom rozložených do 4 dní- piaty si čerpá dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.