Zavrieť

Porady

prenos zaväzku z dedičskeho konania

Dobrý deň,
Viaceré deti a jeden rodič zdedili okrem iných vecí aj pôdu. Tým aby celú vec zjednodušili (čo sa týka pôdy) prepisali každy svoj podiel na pôde na jedeneho z nich, - v tomto prípade na rodiča s podmienkou - záväzkom, ktorý je zapisaný v uznensení o dedičstve že ak sa pôda predá, zisk z nájmu, ...z prechodu alebo darovania pôdy, je tento povinný vyplatiť túto čiastku ustupujúcim spoludedičom..... Po čase tento rodič zomrel a zanechal zaveť z ktorej vyplyva že tuto pôdu zdedí jeden z jeho detí. Otazka je či je tento budúci dedič povinný dodržať pôvodnú dohodu o vyplatení z pôdy, ktorú uzavreli v predošlom dedičskom konaní. Skratka či sa tato povinnosť , zaväzok prenáša aj na ďalšieho dediča,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Deti sú neopomenuteľní dedičia, pokiaľ nie sú korektne vydedení podľa zákona, tak by bol taký závet, kde priamo odkáže majetok iba jednému dedičovi, neplatný.

    Inak tá podmienka v uznesení o dedičstve sa mi zdá divná, takto naformulovaná ani nemá z väčšej časti zmysel, veď pri darovaní napríklad nie je žiadny zisk, ktorý by sa dal vyplatiť. Každopádne ak nie je na pozemkoch nejaká ťarcha zapísaná v LV, tak na nových vlastníkov neprechádzajú žiadne záväzky.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Ste sa zbláznili ? Teda ak sa nejedná o Majského alebo Simonove resp.Bugárove pozemky. To chcete Vaše dnešné problémy previesť na ďalšie generácie ? Tiež sme riešili pozemky po otcovi. Navrhol som bratom aby si každý ocenil tie pozemky a dal svojim spoludedičom návrh ešte pred DK. Prvou podmienkou bolo zaplatenie komplet DK , druhou bezzáväzkovosť vlastníctva pozemkov ( žiadne záväzky v budúcnosti čo sa týka nájmu alebo predaja. Jeden brat ponúkol 50 pre každého z dedičov, ja som prebil 70 a mňa prebil tretí brat so 100-vkou. Takže z DK som odchádzal s 1/8 domu a 100-vkou v peňaženke.

    prenos zaväzku z dedičskeho konania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.