Zavrieť

Porady

Excel hyperlink

Caute, prosim o radu.
Mam xlsx subor, v prvom sheete je pracovny scenar: popisy operacii, potrebne podmienky a hyperlinky, ktore ma prehodia do sheetu2 napr. do oblasti A230:K248, a tam su vysledky.

Neskor pracovny scenar doplnam / menim a vysledkov treba zdokumentovat viac, preto v sheete2 vkladam riadky a stlpce pre dalsie vysledky, cize povodna oblast nestaci.

Ako zabezpecit aby zmeny v sheete2 sa preniesli do hyperlinkovej definicie?
Pretoze teraz to len namosurene prepisujem.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Vaša snaha (používať jeden list na rôzne typy analýzy) sa mi zdá byť nevhodná. Doporučil by som, používať nástroj scenáre, ktoré v Exceli existuje a na rôzne pohľady na analýzu buď filter (alebo zoskupenie riadkov, alebo stĺpcov), resp. niekoľko kopií rôzne modifikovaného listu analýzy.
    Naposledy upravil mepex : 07.12.18 at 09:10
    ponuka_scenarov.png  
    vicktor To nie su rozne typy analyz, je to jedna analyza, ktora sa realizuje v postupnych krokoch.
    V prvom liste je zadanie, aby sa dalo precitat suvisle a popis krokov nebol prerusovany medzivysledkami v podobe screenshotov a komentarov. Na tie sa kolega / nadriadeny / zmluvna strana dostane ked klikne na hyperlink.
    To som nevymyslel ja, ale pouzivam vzor ktory existuje este spred mojho prichodu do firmy.
    Prosim prilozte nejaky vzor, ktory doporucujete, v menu nastroj scenar nevidim.
    mepex V ponuke je to podľa priloženého obrázku. Napísal som Vám súkromnú správu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.