Zavrieť

Porady

Odobratie VP v zahranici

zdravim vas viete mi poradit ci ten zakon vydavanie vodicskeho §95 odst.3 na sk je stale v platnosti? kedze mi zadrzali vodicsky ani neviem ci je vlastne zadrzany kedze cudzi stat ho zadrzat nemoze ale proste je na ceste na ambasadu a z tade pojde zasa na slovensko co potrva myslim tak mesiac ak nie viac... ale ja uz medzitym budem na sk mozem poziadat o novy? ked dolozim prelozenu notifikaciu o zakaze soferovania v dannej krajine? dakujem
Naposledy upravil piiter : 06.12.18 at 18:44
ivka70 .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    O nový vyžiadať nemôžeš, nesmieš mať DVA platné VP!
    Takže A) buď čakať, kedy bude doručený na DI, ktorý ti ho vydal a tam požiadať o jeho vydanie (nakoľko trest platí v krajine, kde bol spáchaný priestupok);
    B) požiadať o potvrdenie o zadržaní VP a s tým by si mohol po SK jazdiť do vydania tvojho VP (ale toto policajti robia neradi a platí toto potvrdenie len 15 dní).
    Staršieho vydania: https://www.najpravo.sk/clanky/zadrz...-preukazu.html

    Inak: zásada je, aby sa najskôr tu na Porade hľadalo, či podobná téma neexistuje, tam hľadať odpovede a ak sa nenájde, potom sa pýtať.
    Podobná téma
    http://www.porada.sk/t303141-odobrat...a-alkohol.html
    A za ďalšie: toto si POVINNE preštuduj!
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    >Zadávanie otázok
    Skôr ako napíšem otázku, hľadám či už rovnaká otázka na Porade neexistuje.
    <
    Naposledy upravil misoft : 06.12.18 at 19:02
    ivka70 Je to suvisiaca otazka....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    § 95

    (3)
    Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo podľa § 71 po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania možno vydať nový vodičský preukaz; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.“.

    piiter je offline (nepripojený) piiter

    piiter
    misoft
    sorry ja som to zadaval presne pod tu temu kde bol zadrzany vodicak v nemecku.. takze neviem ci som nieco zle spravil.. a preto sa pytam presne koli tomu §95 odst.3 ked mam papier s notifikaciou preco mi "zadrzali" kedze vsade sa pise ze zadrzat moze len slovensky policajt... ked mam tu notifikaciu prelozenu do slovenciny pojdem na policiu a vyziadam si nahradny alebo? mali by mi ho dat aspon tak to chapem z toho zakona...
    ivka70 Otazky sa nezadavaju ako odpovede, pouzivaj komentar pod jednotlivymi prispevkami alebo otazkou, ak chces nieco pridavat

    Odobratie VP v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.