Zavrieť

Porady

Pigmentové škvrny na lícach

Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje.
Usporiadat
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

a nieco na pigmentove skvrny po akne nepoznate?
0 0
mmmattta mmmattta

mmmattta je offline (nepripojený) mmmattta

na skvrnky po akne super maska revitalizacna, alebo tiez sera ... ozvi sa mi a poradime.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

mmmattta Pozri príspevok
na skvrnky po akne super maska revitalizacna, alebo tiez sera ... ozvi sa mi a poradime.
poslala som ss
0 0
vodnár vodnár

vodnár je offline (nepripojený) vodnár

Milá Vianočka! Diane si nevyčítaj, po 30ke je to u žien normálne. Prišla si na to sama. Treba používať vysoký faktor, ale nielen v lete, ale už na jar. Mne ostala jazva - pigmentová po korčuľovaní a natieram to 50+, poradila mi to bývalá kolegyňa, ktorá robí na kožnom a tiež po určitom veku začala mať problémy s pigmentovými škvrnami na tvári. Ona si pomohla, ja to ešte neviem posúdiť, lebo jazvu mám od jari.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

poisonkatka Pozri príspevok
a nieco na pigmentove skvrny po akne nepoznate?
Poznam.Chemicky peeling.
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Ahojte,aj ja mám tieto problémy.Teraz som po40-ke,ale začali asi pred 7-8 rokmi.Odštartuje to aj hormonálna liečba-zmena a nadmerné slnenie. Môžem poradiť od skorej jari,ale ja aj v zime používam hydratačný denný krém s ochranným faktorom 20. Ale hneď ráno,žiadne behanie po vonku že potom sa natriem a samozrejme viackrát denne. To jediné dosť pomôže.No ana to si dám jemný mliečkový make-up.Ten tak scelistvý a rozžiari odtieň pokožky,žiadne vrstvy -jemne. Ten krém používam od Avonu-Solutions Hydra radiance SPF 20. (cca180.-sk za tubu) Je to emulzný krém na tieto peripetie.Nelieči,neodstraňuje-ale predsa zabráni vzniku tým že ťa chráni pred slnkom a je to denný krém a nie opaľovací. Veľa šťastia a nevešať hlavu.Sme aj tak pekné babule. Ahojte a pekný deň.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ahojte, mám cez 30 rokov a tiež mám už niekoľko rokov problém s pigmentovými fľakmi na tvári, najmä na čele. Sú to až také veľké mapy. V lete je to vždy o niečo výraznejšie. Vznikli mi pravdepodobne po vysadení hormonálnej antikoncepcie a počas prvého tehotenstva. Vtedy boli menšie. Dúfala som, že po tehotenstve sa zmiernia, ale nestalo sa. Počas druhého tehotenstva sa to ešte zhoršilo, fľajy sa mi zväčšili, vystupujú až na sluchy. Všetci tvrdili, že poo pôrode sa to časom zlepší. Krém s ochranným faktorom 25 a viac používam už asi od 20.tky. Práve som sa vrátila z lekárne a odporučili mi prípravky White Objective od Biodermy. Sú pomerne drahé (krém 30 ml asi za 850 Sk). Vzorky nemali. Ale vraj sú účinné, po mesiaci by mal byť vidieť rozdiel. Tak uvidím, či ho kúpim. A samozrejme treba používať ochranné faktory počas celého roka (tento krém OF27).
Ale poradili mi tiež lacný recept. Treba vytlačiť šťavu z citróna a pomocou kozmetického odličovacieho tampóna si niekoľkokrát denne potierať touto šťavou postihnuté miesta. Vitamín C pleť rozjasní. Malo by to časom vybieliť. Vraj sa to bežne používa na vybielenie pieh. Tak uvidím, vyskúšam a dám vedieť tak o mesiac. Aj ten petržlenový vývar môže byť dobrý. Tiež sa chcem vyhnúť chémii a na kozmetické salóny neverím. Efekt z nich je len dočasný a na môj vkus pridrahý. A čo sa týka krémov, lepšie sú emulzie. Sú koncentrovanejšie a aj účinnejšie.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dobrý je vraj aj Iclen, ale v SR je ho pomenej.

http://www.lekarnaparizska.cz/iklen-...ml-p-2041.html
Naposledy upravil Betina2 : 16.04.09 at 10:20
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Len doplním, že je dosťať aj na Slovensku v cene okolo 50 Eur a viac, ale v Čechách sa určite cenovov oplatí viac. Na nete je o ňom toho dosť popísané. Sérum je dobré na odstránenie škvrn a krém ako prevencia a udržanie bez škvŕn. Vyrába to Merck.

http://www.wqw.cz/prcp/iklen-2522.html
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ale poradili mi tiež lacný recept. Treba vytlačiť šťavu z citróna a pomocou kozmetického odličovacieho tampóna si niekoľkokrát denne potierať touto šťavou postihnuté miesta. Vitamín C pleť rozjasní. Malo by to časom vybieliť. Vraj sa to bežne používa na vybielenie pieh. Tak uvidím, vyskúšam a dám vedieť tak o mesiac. [/QUOTE]

Takže zhruba po mesiaci hlásim, že po každodennom rannom aj večernom natieraní citrónovou šťavou je efekt len mierny. Ale je to o veľmi málinko bledšie, možno ak to bude dlhodobejšie používanie, tak sa to ešte viac zosvetlí. Zatiaľ mám dojem, že je to skôr na pehy (tie fakt vybledli viditeľne) a povrchové fľaky, na tieto hĺbkové to moc neúčinkuje. Ale je aj fakt, že pleť sa prejasnila a vyzerá zdravšie. No treba každopádne po vsiaknutí šťavy do kože použiť apoň OF č. 25. Každý deň ráno, lebo podľa toho, čo som čítala, aj ovocné kyseliny spolu so slnkom môžu "vyrobiť" na citlivej pokožke fľaky.
Záver - som spokojná s citónom tak na 30-40%. Ale bolo to lacné.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nech ťa to netrápi.
Mne kožná predala gél na vyblednutie (stál ma 500 SK) a výsledok taký, ako u teba.
Nakoniec som si povedala porekadlo mojej starej mamy:
Kto ťa má rád, tomu to nevadí, a kto uteká, to aj tak nevidí.
0 0
sluzby sluzby

sluzby je offline (nepripojený) sluzby

Ing. ekonomie
mozem sa opytat co mysli Betina 2, OF č. 25. co to je ? vdaka mam tiez podobny problem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
krém s ochranným faktorom č.25
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Rozalka Pozri príspevok
Nech ťa to netrápi.
Mne kožná predala gél na vyblednutie (stál ma 500 SK) a výsledok taký, ako u teba.
Nakoniec som si povedala porekadlo mojej starej mamy:
Kto ťa má rád, tomu to nevadí, a kto uteká, to aj tak nevidí.
Potom už zostáva len kompletná plastika tváre
Len aby som potom nebola ako kópia Michaela Jacksona, to by ma už zrejme moje deti nespoznali
Potom by ma oslovovali "teta" a to by bolo 1000x horšie ako tie fľaky....
Veď aj tak ich mám už pomerne dlho a pre môjho manžela mám určite iné prednosti (dúfam)

Až tak veľmi sa tými fľakmi netrápim, nemám z toho depku a pod. ale ak sa niečím dajú vybieliť, tak by to potešilo. Ale predsa len mi vŕta v hlave ešte to spomínané Iklen sérum, 30 ml za cca 50 Eur. Možno ho dostanem k narodeninám (odo mňa samozrejme)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

sluzby Pozri príspevok
mozem sa opytat co mysli Betina 2, OF č. 25. co to je ? vdaka mam tiez podobny problem.
No vidím, že je nás viac než dosť s rovnakým problémom. Keby som pred rokmi vedela, že po vysadení hormonálnej antikoncepcie mi takéto fľaky vyskočia na tvári, tak asi neužijem ani jednu tabletku. A to som si myslela, že je to to najlepšie, čo som mohla urobiť, kým som deti neplánovala. Je to svinstvo, lebo najprv sa pleť krásne rozjasní a vyčistí (dočasne počas užívania), vlasy a nehty spevnejú, ale potom príde takáto facka ... a to dúfam, že "len" takáto
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Betina2 Pozri príspevok
Len doplním, že je dosťať aj na Slovensku v cene okolo 50 Eur a viac, ale v Čechách sa určite cenovov oplatí viac. Na nete je o ňom toho dosť popísané. Sérum je dobré na odstránenie škvrn a krém ako prevencia a udržanie bez škvŕn. Vyrába to Merck.

http://www.wqw.cz/prcp/iklen-2522.html
a máš to aj vyskúšané?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zatiaľ nie. Stále váham, či tá cena za to stojí. A ani nemám od nikoho informácie, kto to používal. Len mám info z netu. O necelý mesiac idem k moru, tak uvidím po návrate....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mala som raz na sluchu hnedú škvrnu - ako tehotenskú alebo stareckú, veľkosti nechta. Kožná mi to natrela tekutým dusíkom, zahojilo sa a zmizlo. Po rokoch mám opäť náznak hnednutia.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Veľkosť nehta je pre mňa zanedbateľná veľkosť. Ja mám celú mapu na čele a vľavo od oka na sluchu. Niečo ako má Gorbačov nad čelom.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ale nie je to našťastie až tak tmavé a môžem na rozdiel od Gorbačova nosiť aj zostrihnutú ofinu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať