Zavrieť

Porady

Pigmentové škvrny na lícach

Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje.
Usporiadat
Nyfka Nyfka

Nyfka je offline (nepripojený) Nyfka

Rozhodne nemozem odporucit laser, ja som absolvovala konkretne laser MixTo a vysledok bol pekny len 2 mesiace, potom sa flaky navyhadzovali opat a mam ich aj tam kde predtym neboli, napriek kremu s UV 50 od Avene...
0 0
Nyfica Nyfica

Nyfica je offline (nepripojený) Nyfica

Na pigmentove skvrny NEODPORUCAM laser v ziadnom pripade - z vlastnej skusenosti. Absolvovala som ho pred 4 mesiacmi (laser MixTo), prve 2 mesiace boli vysledky krasne a potom napriek kremu s faktorom 50+ sa mi vyhodili svrny horsie a vacsie ako predtym. Vyhodila som za to kopu tisic a teraz mi neostava ine ako zufalo zhanat bieliace kremy a verit, ze niektory z nich mi skvrny aspon trochu zosvetli...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Možno poteším mamičky! Prestala som kojiť koncom augusta a fľaky pomaličky blednú! Zrejme je to fakt hormónmi. Ale predpokladám, že aj tak trochu zostanú, aj keď svetlejšie. Uvidíme, čo bude na jar. Ochr.faktor 30+ používam naďalej.
0 0
Nezabudni Nezabudni

Nezabudni je offline (nepripojený) Nezabudni

Chcem dať do pozornosti kozmetiku ELEA DERMALIGHT - proti pigmentovým škvrnám, kúpila som to v lekárni a mojej mamke to pomohlo
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Babenky, včera som začala používat krém WHITE CREAM, tak mi držte palce.
0 0
Bazilka Bazilka

Bazilka je offline (nepripojený) Bazilka

Vlastným menom Lýdia,35 ročná. výška... šírka... váha... rozmery gauča zatiaľ nenaberám :) no a som dosť ukecaná :) ...viac
Kdesi na internete som čítala,že je dobre si to natierať a prosím nefujkať ! ) svojím močom,teda odporúča sa urea liečba.Ja na to používam moč môjho 2 ročného syna a pomáha to.Nehovorím o zázraku,ale o lieku zadarmo.Aj keď môj problém nieje ani z ďaleka taký ako sa to tu opisuje...mám len menší fľak na čele v rohu pod ofinou. Mám kamarátku ktorá má tiež mapy na lícnych kostiach a nad koreňom nosa.No a to 3 roky dozadu chodila veselo do solária a cítila sa neohroziteľná....Teraz bola už druhý krát na fotojuvenizácii a po 4 sedeniach to znova vzdala lebo okrem toho ,že si odľahčila peňaženku sa iný efekt nedostavil..Taktiež podstúpila 2x chemický peeling u dermatovenerologičky a s krátkodobým efektom ...
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Nezabudni Pozri príspevok
Chcem dať do pozornosti kozmetiku ELEA DERMALIGHT - proti pigmentovým škvrnám, kúpila som to v lekárni a mojej mamke to pomohlo
celý problém je v tom, že tieto krémy fungujú v prípade stareckých škvrn spôsobených prirodezeným starnutím kože a v súvislosti s UV žiarením zo slnka. A tie bývajú väčšinou vytvorené vo vrchnejších vrstvách kože....ak je však narušená funcia dolných buniekm kože a neustále sa tam vytvára melatonín (tuším tak sa to farbivo volá), ktoré sa postupne vyplavuje na povrch, tak si myslím, že krémy moc nepomôžu. Mne v lekárni tvrdili, že to mám z hormonálnej antikoncepcie a z dvoch tehotenstiev, že lekárnička to mala tiež, skúšla tieto špeciálne krémy z lekárne, ale že mi ich nedoporučuje, lebo efekt pri vynaložených nákladoch bol minimálny a až po dlhej dobe. Kožná lekárka mi zas doporučila ošetrenie laserom, len to ani nechcem vedieť cenu, lebo ja to mám prakticky cez celé čelo a spánky a trošku aj na lícnych kostiach, nie je to súvislé, ale to už potom si dať rovno celé tvár aby to bolo rovnomerné...len aby sa to zas nevrátilo, ked je to spôsobené zvnútra tela....niekde som čítala, že na vine môže byť aj funkcia pečenie, ale testy mám OK, resp. iných vnútorných orgánov....takže ja som to riešila zatial najlacnejšou variantou - zostrihaná šikmá ofina, trošku zmena farby vlasov (a neverili by ste, že opticky je to menej viditeľné), a krém s faktorom 50 pre deti. Ak potrebujem make.up tak flaky si natieram svetlejším než ostatné časti tváre, takže mám 2 ks v rôznych odtieňoch + korekčná tyčinka najsvetlejšia aká sa dá, a prepúdrovať...takto si to niektorí ludia ani nevšimnú, ale v lete sa mi fakt líčiť nechce. A ten moč,no je to aujímavý postreh...ja mám 20 mesačné dieťa, tak možno skúsim, ved sa môžem rovno plienkou natrieť .... aspoň aj zakríknutie zaženiem na sebe .
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Bazilka Pozri príspevok
Kdesi na internete som čítala,že je dobre si to natierať a prosím nefujkať ! ) svojím močom,teda odporúča sa urea liečba.Ja na to používam moč môjho 2 ročného syna a pomáha to.Nehovorím o zázraku,ale o lieku zadarmo.Aj keď môj problém nieje ani z ďaleka taký ako sa to tu opisuje...mám len menší fľak na čele v rohu pod ofinou. Mám kamarátku ktorá má tiež mapy na lícnych kostiach a nad koreňom nosa.No a to 3 roky dozadu chodila veselo do solária a cítila sa neohroziteľná....Teraz bola už druhý krát na fotojuvenizácii a po 4 sedeniach to znova vzdala lebo okrem toho ,že si odľahčila peňaženku sa iný efekt nedostavil..Taktiež podstúpila 2x chemický peeling u dermatovenerologičky a s krátkodobým efektom ...
S ureou sú aj výborné krémy a mlieka, najmä tie, čo sa dajú aj na predpis od dermatologičky, napr. aj môj syn má predpísaný Excipial U lipolotio, je to s ureou, on je slabší atopik, len tak je tá urea syntetická. Inak pokožka je potom strašne fajná, jemnučká, hladučká, aj ja mám chuť to používať, len je to skôr na suchú kožu. No prírodný produkt je vždy lepší než syntetika.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Z vlastnej skúsenosti a po dlhoročnom boji s pigmentovými škvrnami odporúčam tento postup:
1. absolvovať kvalitný chemický peeling - buď u kozmetičky alebo u kožnej lekárky /tie robia so silnejšími kyselinami a preto tá tvár bude vyzerať aj horšie ako po kozmetike/
2. začať používať neparfumovanú kozmetiku. Úplne navždy.
3. a úplne navždy si zvyknúť používať vysoký ochranný faktor 50+ najlepšie tiež z kozmetiky bez parfumov alebo ešte daylong.

Je to dlhodobejší proces, ale ináč to už snáď ani nejde - ak samozrejme máte dosť peňazí na lasery, tak ten chem. peeling vynecháte, ale aj tak musíte navždy používať vysoký ochranný faktor.
Navediem Vás teda na www.zdravakrasa.sk - je tam dostatočný výber neparfumovanej kozmetiky pre všetky typy pleti, na čistenie aj krémy a masky, aj opaľovacie.... alebo z opaľovacích jedine daylong vysoký faktor.
Určite neodporúčam kupovať si detské krémy a olejčeky s vysokých faktorom /aj ja som si myslela, že detské musia byť ešte kvalitnejšie - prd, škvrny mi nabehli hneď po druhom výlete k vode/
Môj rituál: ráno umyjem tvár, preplieskam tonikom, dám slabulinkú vrstvu denného krému, po chvíľočke nanesiem vysoký faktor,/ podľa ročného obdobia, ale vlastne už len striedam 50+ s 30/ nechám vstrebať a natiahnem make-up. Pri mori to isté, len si občas tvár, ešte pretiahnem vrstvou faktoru - pre istotu. Aj cez make-up.
Dievčatá, po 4 rokoch bojov a vyhodených tisícoch korún, som happy. lebo tá kozmetika v podstate ani nie je drahá.
Proste - bez parfémov a fleky časom vyblednú a nebudú sa tvoriť nové.

Držím palce
0 0
Simona.B Simona.B

Simona.B je offline (nepripojený) Simona.B

Dobrý deň. Chcela by som sa vás spýtať viacero otázok ohľadom pigmentových škvrn a ich odstránení.
Mám ešte len 14 rokov a napriek tomu mi pigmentové škvrny na tvári veľmi prekážajú. Navštívila som kožnú lekárku, ktorá mi na to povedala jednu krásnu vetičku ,,Pigmentové škvrny sú ozdobou krásy". Nieže by som bola nejaká tvrdohlavá alebo niečo podobné ale pre mňa sú pigmentové škvrny naozaj utrpením. Každý deň používam MAKE-UP aby som existujúce pigmentové škvrny ako tak zakryla. Viem dobre, že make-up neuveriteľne škodí mojej mladej pleti.
Tieto pigmentové škvrny mám už asi pár rokov. Predtým mi akosi nevadili ale teraz som sa dostala do vekového štádia kedy mi začína záležať na mojom výzore a vzhľade. Veď to všetci dobre poznáte, obdobie nazývame - PUBERTA.
Rozprávala som sa s mojou mamou, ktorá mi na to povedala, že môžem vyskúšať bieliace prípravky značky "BIODERMA". Ďalej sme uvažovali aj nad depigmentačným laserom. Čo by bolo pre moju pleť a pre môj vek lepšie?
Vopred vám veľmi pekne ďakujem za rady.
0 0
Vladulienka Vladulienka

Vladulienka je offline (nepripojený) Vladulienka

Po porode mi na licach a nose zostali priserne pigmentove skvrny. Nikomu som take hrozne flaky nevidela. Doktorka mi poradila odstranit ich pomocou pulzneho svetla, vraj maju vyborne vysledky. Po styroch sedeniach ziadna zmena. Doktorka mi povedala, ze ak mi toto nezabralo, pomoze mi jedine frakcny laser. Bolo to dost bolestive, niekolko dni velmi neprijemne a ked sa to cele zosupalo, takmer vsetky skvrny boli prec, iba na nose mi par bledych zostalo. Kedze som okrem skvrn mala aj vyrazky, ina kozna lekarka mi predpisala liek Roacutane. Uzasne krasne sa mi vycistila plet, no flaky boli spat, este vacsie a tmavsie, hroza. Vyskusala som som rozne bieliace kremy, no bez vysleku. Niekto mi poradil nechtikovu tinkturu a musim povedat, ze naozaj pomaha. Flaky sa mi postupne rozpadavaju, ale chce to trpezlivost. Vyskusajte, stoji par Eur, nema vyznam vyhadzovat penize na drahe kremy.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
pigmentové škvrny môžu znamenať nedostatočnú funkciu pečene, takže treba skúsiť najskôr preliečiť pečeň....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
iki6949 Pozri príspevok
Predam krem Porcelana na pigmentove flaky od firmy Schwarzkopf&Henkel, dovoz z USA, nocny, hmotnost 85 g, .
Hovädina na N-tuuuu...prepáčte za ten výraz, ale vôbec ten krém nefunguje. Mám vyskúšané.... už sme to rozoberali niekoľko príspevkov dozadu.
Naposledy upravil arizona : 26.10.10 at 21:00
0 0
crevette crevette

crevette je offline (nepripojený) crevette

EkoMax Pozri príspevok
Mám veľký problém. Po tridsiadke sa mi na tvári objavili dosť veľké pigmentové škvrny na lícnych kostiach. V zime vyblednú, ale akonáhle vykukne slnko, vystúpia mi aj škvrny. Skúsila som už všetko možné, pečeňové testy mám v poriadku, antikoncepciu som vymenila, krémy čím sú drahšie, tým menej zaberajú. Má niekto overený a účinný recept ako sa ich zbaviť. Je to pre mňa dosť veľký hlavne psychický problém, lebo makeup všetko nezakryje.
Ak ti mozem poradit, krem od Louis Widmer Pigmanorm,pomaha. Uz ho pouzivam mesiac, a velka skvrna stara 3 roky, ktorej nepomohla ani Porcelana, pomaly ale isto mizne.
Je to krem na predpis od dermatologa, moze sa pouzivat len 2 mesiace, natiera sa na skvrny raz dennne, najlepsie vecer.
Koza zcervenie, a jemne sa olupe. Stoji asi tak 12 eur.
0 0
noon_175 noon_175

noon_175 je offline (nepripojený) noon_175

Ja by som sa tiez rada spytala na ten mikrodermalny peeling a rozjasnovacie serum. Ake značky odporucate a kde sa daju zohnat? Dakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Vladulienka Pozri príspevok
Po porode mi na licach a nose zostali priserne pigmentove skvrny.
nema vyznam vyhadzovat penize na drahe kremy.
Ano, presne tak. Môj drobec prednedávnom oslávil 2 roky, kojenie som skončila cca pred pol rokom a cez leto som používala detské opalovacie krémy s OF 50, občas len 30, ale na dennej báze. Zrejme tie flaky súvisia aj s hormonálnymi hladinami (mne trvdila lekárnička, že to mám po vysadení HAK-ale tú som vysadila už pred 3 rokmi-vraj naprv telo malo HAK, potom zrazu absenciu a hned potom tehotenstvo a následne kojenie ), lebo takisto sa mi postupne začínajú strácať a miznúť, všimla som si to už v lete, a pritom by som čakala opak. Chce to trpezlivosť. Inak, tiež mi bolo doporučené ošetrenie laserom, ale myslím si, že financie viem nasmerovať aj lepším spôsobom - momentálne . A neskôr sa uvidí, ako ďalej.
A krémy na takéto flaky nezaberú-tie sú podla mňa na starecké škvrny a nie na hĺbkové. Zase len reklamný ťah obchodníkov, či nie?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A prednedávnom som zase v nejakom časopise čítala, že zaberá potieranie kože odvarom z petržlenovej vňate alebo zriedenou citrónovou šťavou (tuším 1:4 ?) po očistení pleti ráno a večer.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

crevette Pozri príspevok
Ak ti mozem poradit, krem od Louis Widmer Pigmanorm,pomaha. Uz ho pouzivam mesiac, a velka skvrna stara 3 roky, ktorej nepomohla ani Porcelana, pomaly ale isto mizne.
Je to krem na predpis od dermatologa, moze sa pouzivat len 2 mesiace, natiera sa na skvrny raz dennne, najlepsie vecer.
Koza zcervenie, a jemne sa olupe. Stoji asi tak 12 eur.
A nie je ten krém náhodou nejaký kortikosteroid alebo s obsahom hormónov, ked len 2 mesiace sa môže nanášať a ešte je aj iba na lekársky predpis od dermatológa? A nakolko sa olúpe? Tak ako ked sa spáliš od slnka alebo menej či viac? A lúpe sa sústavne denne po maličkých kúskoch ako po pílingu, alebo to zlezie po väčších plochách naraz? Ak je dobrý, možno by som si aj ja vyžiadala predpis od tej mojej, čo mi navrhla podstatne drahšie riešenie - laser.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Na škvrny odporúčam vsypať plnú hrsť lipkavca pravého do 250 g rozohriatej bravčovej masti, nechať zvariť, premiešať a odstaviť. Prikryté nechať cez noc vychladnúť a na druhý deň zohriať, scediť cez čisté plátno a liečivú masť preliať do zatváracích nádobiek. Masť "gumuje" pečeňové fľaky, pehy a tzv. starecké škvrny.
0 0
kristies kristies

kristies je offline (nepripojený) kristies

Ahojte,
tiez sa mi objavili pigmentove škvrny na licach a cele. Som po 30ke a po tehotenstve, lenze mne sa objavili skvrny pred tehotenstvom. To som vtedy zacala pouzivat krycie kremy a pudre, dovtedy som mala fakt super plet, nepotebovala som velmi zakryvat. Ale potom ako som zacala s tymito krycimi kremami a pod sa mi tie skvrny objavili. Moja osobna skusenost je, ze mi tie skvrny vznikli ako reakcia slnka na parfumovane licenie a kremy. Predtym som mala fakt pohodu. Skvrny sa nachadzaju presne tam, kde som si tie krycie kremy a prafumovane kremy dala. Tiez mi to mizne v zime a v lete sa to zase objavi. Mam taky pocit, ze velku paseku narobili prave kremy od Vichy, tie uz v zivote nekupujem. Denny a nocny krem o nicom, iba co mi to zhorsilo plet, ktoru som mala dovtedy bezproblemovu a krycie kremy ani nehovorim... dovtedy som znackovu kozmetiku velmi nemusela, fakt som mala dobru plet, ale od kedy platim za znacky, len horsie a horsie. Inak neviem o com ta draha kozmetika aj tak je, ved v podstate ich vlastni jeden majitel, tak podla to zazraky nerobi. Ozvem sa este, bude pokracovanie, dieta ma vola...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať