Zavrieť

Porady

Toaletny papier na pracovisku

Ahojte!

Chcel by som sa opytat, ci existuje zakon co by ukladal zamestnavatelovi povinnost poskytnut zamestnancovi toaletny papier na WC.

Ak ano, kde mam ohlasit jeho porusenie?

Dakujem.
Naposledy upravil alastor : 24.08.06 at 20:05
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
alastor
Ahojte!

Chcel by som sa opytat, ci existuje zakon co by ukladal zamestnavatelovi povinnost poskytnut zamestnancovi toaletny papier na WC.

Ak ano, kde mam ohlasit jeho porusenie?

Dakujem.
Podľa mňa zákon na to neexistuje. Môže to riešiť interná smernica zamestnávateľa, alebo prípadne KZ podpísaná s odbormi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

KZ je koalicna zmluva? To mozem aj ja s tymi odbormi podpisat?
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Podľa mňa, aj keď nie výslovne vo vzťahuk toaletnému papieru, to upravuje § 151ZP ods. 1 a 2, a to ako povinnosť ZĽ utvárať primerané pracovné podmienky ... vzhľad a úpravu sociálnych zariadení...
Teda, ide o to, aby soc. zariadenie bolo funkčné, tak bez toaleťáku to proste nejde.

A iste by mal výhrady aj hygienik.

dana
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
alastor
KZ je koalicna zmluva? To mozem aj ja s tymi odbormi podpisat?
kolektívna, vláda s toaleťákom nemá nič spoločné, okrem toho, že je tam pár "hajzlov" prepytuvjem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alastor
KZ je koalicna zmluva? To mozem aj ja s tymi odbormi podpisat?
KZ- v tomto prípade myslené kolektívna zmluva.
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Dakujem. ))))
A kde sa mam teraz stazovat? Budova je velka. Mam to dat vediet vratnikovi, alebo riaditelovi niektoremu z ustavov co tu su?
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
alastor
Dakujem. ))))
A kde sa mam teraz stazovat? Budova je velka. Mam to dat vediet vratnikovi, alebo riaditelovi niektoremu z ustavov co tu su?
Na začiatok by som to skúsila u priameho nadriadeného, keď nie, tak u osoby oprávnenej konať za ZĽ.

dana
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Osobne si myslím, že firma by mala mať toaletný papier na záchode, bez ohľadu na ekonomickú situáciu firmy a názory nadriadených. Rozhodne úroveň toaliet odzrkadľuje úroveň firmy.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Pozri si zákon 124/2006, §6,ods 3,písmeno b- zamestnávateľ je povinný...okrem iného... podľa vnútorného predpisu poskytovať umývacie, čistiace , dezinfekčné prostriedky, potrebné na zabezpečenie telesnej hygieny. A toaletný papier tam patrí.
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

No ja pracujem v statnom zariadeni - na univerzite. Nemam teda napisat radsej na ministerstvo socialnych zariadeni, prace a rodiny?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dana9
kolektívna, vláda s toaleťákom nemá nič spoločné, okrem toho, že je tam pár "hajzlov" prepytuvjem
Akožeby nie, veď aj oni potrebujú toaleťák, tam musí každý, aj naši vladári.:p
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
A ešte doplnok, : nie je určené že musí dostať toaletný papier do ruky alebo je dostupný a doplňovaný na WC. Je to vecou vnútorného predpisu.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
alastor
No ja pracujem v statnom zariadeni - na univerzite. Nemam teda napisat radsej na ministerstvo socialnych zariadeni, prace a rodiny?
Celkom by ma zaujímala ich reakcia :p
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Mam si teda chodit pytat papier od nadriadeneho? A ak mi da malo a ja budem sediet na zachode a budem potrebovat dalsi, tak kto mi preplati telefonat z mobilu?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ibaka
A ešte doplnok, : nie je určené že musí dostať toaletný papier do ruky alebo je dostupný a doplňovaný na WC. Je to vecou vnútorného predpisu.
Ešte aj na toto predpis?!
Práve sa rozbieha firma a tvorím všetky možné smernice od odpisov, cez majetok, inventarizáciu, registratúrny poriadok... a ešte tvoriť aj na toaletný papier?!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dana9
Celkom by ma zaujímala ich reakcia :p
Odpoveď by mohla byť asi v štýle, že musia zamestnať na výdaj WC papierikov nových štátnych zamestnancov.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Kontrola poskytovania OOPP a hygienických prostriedkov je v kompetencii Inšpekcie práce.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Tweety
Odpoveď by mohla byť asi v štýle, že musia zamestnať na výdaj WC papierikov nových štátnych zamestnancov.



aspoň budú mať kam preradiť tých, čo prepustia na iných ministerstvách

dana
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
alastor
Mam si teda chodit pytat papier od nadriadeneho? A ak mi da malo a ja budem sediet na zachode a budem potrebovat dalsi, tak kto mi preplati telefonat z mobilu?
Fakt, v bývalej robote nám toaleťák štvrťročne prideľovali, celý veľký balík, bolo to dosť trápne, v kancelárii to nebolo kde skladovať a keď prišiel niekto cudzí, tak sa asi dosť divil. Samozrejme, ženy ho minuli ze mesiac, a chlapi si ho nosili ešte aj domov. Tak tam prebiehal živý barterový obchod a na nástenke občas viseli inzeráty typu "vymením kávu za toaleťák ".

Ale interný predpis na to nebol.

dana
0 0
alastor alastor

alastor je offline (nepripojený) alastor

Este mam otazku ohladom pristupu na WC.
Na chodbe kde pracujem WC nie je. Musim prejst az do druheho kridla budovy. Tam je ale ina katedra a dvere si zatvaraju. Kluce zial nemam. Ako sa tam dostanem. Ak nejde niekto nahodou okolo, tak nemam inu moznost len ist na ine poschodie. Ako daleko ma byt taky zachod od mojej kancelarie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať