Zavrieť

Porady

poraďte maličkému podnikatelíkovi popri zamestnaní,

ako sa mám vyhnúť plateniu odvodov aj z podnikania popri zamestnaní? Moc sa mi nedarilo, tržby som mal okolo 150 000 Sk, zisk len cca 10 000 Sk a vraj minulá pravicová vláda, čo všemožne podporovala podnikanie (ale asi len šikmookým trpaslíkom) prijala taký zákon, že musím platiť odvody vo výške min. 2288 Sk mesačne a pri zvýšení min. mzdy to vraj bude ešte viac. Preboha, však to zaplatím za rok viac, než som z podnikania vyzískal. Neviem, čo si mám o takomto zákone myslieť. Poraďte, ako sa tomu môžem vyhnúť. Veď takéto zákony nerobili ani komunisti.. Kde sa mám sťažovať? Na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pama je offline (nepripojený) pama

    pama
    Taká je realita. Každý kto zarobil za rok 2005 viac ako 78000.-Sk /12-násobok min. mzdy/ myslím tým príjmy, nie zisk je povinný platiť odvody od 1.7.2006 z min. mzdy do Soc.poisťovne.
    Možné riešenia ako neplatiť sú buď prerušiť živnosť a nefakturovať, alebo odovzdať živnosť a pracovať napr. na dohodu o vykonaní práce. Prerušením alebo zrušením živnosti odpadá povinnosť platiť odvody.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    pama
    Taká je realita. Každý kto zarobil za rok 2005 viac ako 78000.-Sk /12-násobok min. mzdy/ myslím tým príjmy, nie zisk je povinný platiť odvody od 1.7.2006 z min. mzdy do Soc.poisťovne.
    Možné riešenia ako neplatiť sú buď prerušiť živnosť a nefakturovať, alebo odovzdať živnosť a pracovať napr. na dohodu o vykonaní práce. Prerušením alebo zrušením živnosti odpadá povinnosť platiť odvody.
    Alebo založiť s.r.o. Ale to môže optimalizovať odvody len do budúcnosti.
    Monika Kováčová
    pama
    Taká je realita. Každý kto zarobil za rok 2005 viac ako 78000.-Sk /12-násobok min. mzdy/ myslím tým príjmy, nie zisk je povinný platiť odvody od 1.7.2006 z min. mzdy do Soc.poisťovne.
    Možné riešenia ako neplatiť sú buď prerušiť živnosť a nefakturovať, alebo odovzdať živnosť a pracovať napr. na dohodu o vykonaní práce. Prerušením alebo zrušením živnosti odpadá povinnosť platiť odvody.
    nie náhodou hrubý príjem 82.800,-?

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ermon
    nie náhodou hrubý príjem 82.800,-?
    Áno, 82.800 Sk, 78.000 Sk platilo pre prechádzajúci rok.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ajobs
    Alebo založiť s.r.o. Ale to môže optimalizovať odvody len do budúcnosti.
    Založiť s.r.o. a zrušiť živnosť ( alebo opačne ).
    Monika Kováčová
    Otázne je, či malilinkému podnikatelíkovi stojí za to rušiť živnosť a zakladať s.r.o., keď má zjavne problém s platením mesačne 2288,- Sk. Založenie s.r.o. je predsa len finančne náročnejšie pre malilinkého podnikatelíka.
    Napr. Kolky, podvojné účtovníctvo - za predpokladu, že ho sám neovláda. Pri zisku 10000,- Sk v čistom neviem, neviem...
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 29.08.06 at 15:27 Dôvod: nie prdpoklad ale predpoklad - opravujem preklep

    radob1 je offline (nepripojený) radob1

    radob1
    Ďakujem všetkým za vyčerpávajúce odpovede. Aspoň som s utvrdil v tom, že s poctivosťou v tomto hnilom štáte sa dá zájsť len na kraj lesa. A hlavne viem, čo a ako mám robiť. Na vlastných chybách sa človek toho naučí, až-až..

    poraďte maličkému podnikatelíkovi popri zamestnaní,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.