Zavrieť

Porady

peňažný denník v exceli

Ponúkam Vám môj vynález - peňažný denník v Exceli aj s naprogramovanými vzorcami. Je to pre tých, čo nemajú moc peňazí nazvyš na zakupovanie drahých SW a pomôžu si sami, ako vedia...
Možno niektorí, čo sú zvyknutí na originálne SW, nad tým mávnu rukou.
Cieľom môjho príspevku je však skôr pomôcť tým, čo vypisujú peňažné denníky ručne a Excel nie je pre nich španielska dedina. Klasickým vypisovaním papierového PD ak potrebujú vložiť nejaký zabudnutý doklad, poprípade niečo iné zmeniť, musia prepisovať a prepisovať...
Pre rýchle uvedenie do obrazu: podfarbené bunky nevypĺňame, sú tam naprogramované vzorce. Členenie príjmov (či už oplyvňujúcich alebo neovplyvňujúcich ZD) musíme spraviť ručne (stĺpce 7, A, B, C resp. 9, A,B, C,D,E,F), členenie daňových výdavkov sa uskutočňuje podľa kódu, zadaného v stĺpci D1 (m=materiál, t=tovar, z=mzdy, f=fondy, r=réžia, o=ostatné, bez kódu = žiadna voľba - bude sa jednať o výdavky neoplyvňujúce ZD a tie musíme určiť "ručne"). Stĺpce č. 12 a 13 musia obsahovať nuly, inak sme buď zabudli začleniť príjmy alebo špecifikovať výdavky neovplyvňujúce ZD.
Tých 176 riadkov bude určite niekomu málo a niekomu veľa - treba si denník rozšíriť alebo zúžiť podľa vlastných potrieb a prekopírovať vzorce...
Tento strohý návod bude stačiť len vyspelým užívateľom Excelu. No nechcel som zasa unavovať dlhokánskymi popismi. Kto budete mať záujem, kľudne sa pýtajte...
Veľmi rád uvítam námety na zlepšenie.. človek je tvor omylný. Viac hláv, viac rozumu - veď preto policajti chodia so psom..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
radob1 radob1

radob1 je offline (nepripojený) radob1

no.. nejako mi zmizol.. tak ešte raz
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Pekné, len by si mohol tie vzorcové bunky zamknúť, aby sa nedali prepísať. Pre istotu.
0 0
hugo-a-go-go hugo-a-go-go

hugo-a-go-go je offline (nepripojený) hugo-a-go-go

chcel by som vedieť, čo sa píše do stĺpcov F, G, teda D2 a E. Prosím o odpoveď. Ďakujem
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

a máme tu konkurenciu pre softwarové firmy
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

radob1
Ponúkam Vám môj vynález - peňažný denník v Exceli aj s naprogramovanými vzorcami. Je to pre tých, čo nemajú moc peňazí nazvyš na zakupovanie drahých SW a pomôžu si sami, ako vedia...
Možno niektorí, čo sú zvyknutí na originálne SW, nad tým mávnu rukou.
Cieľom môjho príspevku je však skôr pomôcť tým, čo vypisujú peňažné denníky ručne a Excel nie je pre nich španielska dedina. Klasickým vypisovaním papierového PD ak potrebujú vložiť nejaký zabudnutý doklad, poprípade niečo iné zmeniť, musia prepisovať a prepisovať...
Pre rýchle uvedenie do obrazu: podfarbené bunky nevypĺňame, sú tam naprogramované vzorce. Členenie príjmov (či už oplyvňujúcich alebo neovplyvňujúcich ZD) musíme spraviť ručne (stĺpce 7, A, B, C resp. 9, A,B, C,D,E,F), členenie daňových výdavkov sa uskutočňuje podľa kódu, zadaného v stĺpci D1 (m=materiál, t=tovar, z=mzdy, f=fondy, r=réžia, o=ostatné, bez kódu = žiadna voľba - bude sa jednať o výdavky neoplyvňujúce ZD a tie musíme určiť "ručne"). Stĺpce č. 12 a 13 musia obsahovať nuly, inak sme buď zabudli začleniť príjmy alebo špecifikovať výdavky neovplyvňujúce ZD.
Tých 176 riadkov bude určite niekomu málo a niekomu veľa - treba si denník rozšíriť alebo zúžiť podľa vlastných potrieb a prekopírovať vzorce...
Tento strohý návod bude stačiť len vyspelým užívateľom Excelu. No nechcel som zasa unavovať dlhokánskymi popismi. Kto budete mať záujem, kľudne sa pýtajte...
Veľmi rád uvítam námety na zlepšenie.. človek je tvor omylný. Viac hláv, viac rozumu - veď preto policajti chodia so psom..
Ahoj keďže som si pozrela tvoj PD tak mi napadlo, či by si mi nevedel pomôcť aj so mzdami v Exceli (prepojenie na odvody, Rekapituláciu, Ročné zúčtovanie), nakoľko ich robím ručne (sme nesolventná firma - občianske združenie a moje šéfstvo nechce zakúpiť SW na mzdy), veľmi by mi to pomohlo a ako som hľadala aj v iných témach nie som jediná, čo robím mzdy ručne (výplatnú pásku mám v Exceli) a info čerpám z Porady a PP pretože nie sú financie ani na školenia, takže som večný samouk.Veľmi by si mi pomohol.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

danica
Ahoj keďže som si pozrela tvoj PD tak mi napadlo, či by si mi nevedel pomôcť aj so mzdami v Exceli (prepojenie na odvody, Rekapituláciu, Ročné zúčtovanie), nakoľko ich robím ručne (sme nesolventná firma - občianske združenie a moje šéfstvo nechce zakúpiť SW na mzdy), veľmi by mi to pomohlo a ako som hľadala aj v iných témach nie som jediná, čo robím mzdy ručne (výplatnú pásku mám v Exceli) a info čerpám z Porady a PP pretože nie sú financie ani na školenia, takže som večný samouk.Veľmi by si mi pomohol.

Ak máš tie tabulky hotové tak by to nemal byť až tak veľký problém.
0 0
hugo-a-go-go hugo-a-go-go

hugo-a-go-go je offline (nepripojený) hugo-a-go-go

chcel by som vedieť, čo sa píše do stĺpcov F, G, teda D2 a E. Prosím o odpoveď. Ďakujem
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Už sa na nejakých výpočtoch a tabuľkách pracuje.... len neviem zohnať "Mzdový list" nemá niekto prosím aktuálne tlačivo "Mzdového listu" v PC, pretože tie čo mám zo Šeftu a Elity sú dosť zastaralé a iné ani nedostanú.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

hugo-a-go-go
chcel by som vedieť, čo sa píše do stĺpcov F, G, teda D2 a E. Prosím o odpoveď. Ďakujem
Aj ja sa pridavam, ako zadam prijem, vydaje mi zaraduje dobre ale na prijmy nie su vzorce. To je asi nachystane na D2 a E bude na nedanove???
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

danica
Už sa na nejakých výpočtoch a tabuľkách pracuje.... len neviem zohnať "Mzdový list" nemá niekto prosím aktuálne tlačivo "Mzdového listu" v PC, pretože tie čo mám zo Šeftu a Elity sú dosť zastaralé a iné ani nedostanú.

Ako si na tom s tými tabulkami?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mzdový list v exceli som prikladala tu: http://www.porada.sk/showpost.php?p=351974&postcount=2
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ahoj, my máme aj softvér ale aj tak som si vymyslela v excely mzdy, skús sa na ne pozrieť či ty pomôžu. ale robí problém zaokrúhľovanie.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Misicka21 Pozri príspevok
Ahoj, my máme aj softvér ale aj tak som si vymyslela v excely mzdy, skús sa na ne pozrieť či ty pomôžu. ale robí problém zaokrúhľovanie.
ako to potrebuješ zaokrúhliť?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Malo by to byť v poriadku.
0 0
ivanakodajova ivanakodajova

ivanakodajova je offline (nepripojený) ivanakodajova

super vecicka, tiez som to takto poriesila iba sa chcem popytat ako je to s danovou kontrolou - je potrebne mat dennik v tlacenej podobe alebo staci v PC? A ak musi byt tlaceny, nemali by tam byt take tie prenosy zo strany na stranu ako v original tlacive? dik
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ivanakodajova Pozri príspevok
super vecicka, tiez som to takto poriesila iba sa chcem popytat ako je to s danovou kontrolou - je potrebne mat dennik v tlacenej podobe alebo staci v PC? A ak musi byt tlaceny, nemali by tam byt take tie prenosy zo strany na stranu ako v original tlacive? dik
Daňová kontrola určite bude požadovať denník v tlačenej podobe. Veď ako ináč odkontroluje tvoje výkazy?
Alebo ich posadíš za svoj PC ? Súčty strán a prenos z predchádzajúcej strany sú samozrejmosťou, no môže sa stať že to požadovať nebudú (videla som už aj denník bez týchto súčtov).
0 0
ustredna ustredna

ustredna je offline (nepripojený) ustredna

Ahojte vsetci,
neviete poradit, ako pridat dalsie riadky do penazneho dennika tak aby sa doplnili vsetky vzorce a na konci mi sedeli vysledky?

dakujem za pomoc, potreboval by som tam cca 500-700 riadkov.


Peter Nitra
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

vlož niekde tam kde potrebuješ prázdne riadky (koľko potrebuješ) a na ich miesta dokopíruj jeden celý nevyplnený riadok aj so vzorcami. Potom ešte pre istotu skontroluj na konci vzorce.
Naposledy upravil Orim : 17.09.07 at 19:29
0 0
JOKAM JOKAM

JOKAM je offline (nepripojený) JOKAM

Chcela by som sa spýtať ako v Peňažnom denníku v exceli zmením názov Peňažný denník za príslušný rok. Je tam rok 2005 a ja by som to chcela zaktualizovať. Iné úpravy si viem porobiť a páči sa mi ten peňažný denník, len mi tam akosi chýba riadok 1 a tým pádom sa nemôžem dostať na bunku, kde je napísaný sledovaný rok. Neviem, či viete čo chcem, ale lepšie to napísať neviem. Za odpoveď ďakujem.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Asi tam máš ukotvené priečky buď to uvolni alebo len tak skusmo chod hore a do strán, niekde sa to potom objaví
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať