Zavrieť

Porady

Pagáče

Toto je asi vďačná téma, lebo receptov na pagáče má asi každá z vás neúrekom. Aspoň si môžeme nejaké porovnať a prípadne vyskúšať nové. Pripájam sem nejaké:


MASLOVÉ PAGÁČE


50 dg hladkej múky
3 žĺtky
soľ
3 dg droždia
25 dg Palmarínu

15 dg múky spracujeme s Palmarínom a odložíme do chladu. Z ostatných prísad vypracujeme vláčne cesto. Potom vyvaľkáme, zabalíme do neho maslo a necháme 15 min. stáť. Potom rozvaľkáme, vždy rovnako prekladáme. Postup opakujeme 3x, vždy po 10 minútach. Nakoniec vyvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm, vykrajujeme pagáče a ukladáme ich na vymastený plech. Potrieme vajíčkom a upečieme.






SYROVÉ PAGÁČE


50 dg hladkej múky
2 žĺtky
soľ
2 dg droždia
25 dg Palmarínu
mlieko
15 dg strúhaného syra Eidam

15 dg múky spracujeme s Palmarínom a odložíme do chladu. Z ostatných prísad vypracujeme vláčne cesto. Potom vyvaľkáme, zabalíme do neho maslo a necháme 15 min. stáť. Potom rozvaľkáme, posypeme syrom, vždy rovnako prekladáme. Postup opakujeme 3x, vždy po 10 minútach. Nakoniec vyvaľkáme na hrúbku asi 1,5 cm, vykrajujeme pagáče a ukladáme ich na vymastený plech. Potrieme vajíčkom, posypeme syrom a upečieme.





ZEMIAKOVÉ PAGÁČE


1 kg polohrubej múky
1 kg uvarených zemiakov
25 dg bravčovej masti
5 dg droždia
3 celé vajcia



SMOTANOVÉ PAGÁČE

35 dg hladkej múky
1 kyslá smotana
250 g čerstvého masla
soľ



SLANÉ PAGÁČE S PENOU


30 dg hladkej múky
1 žĺtok
3 PL octu
4 PL vody
1 ČL soli
1 Palmarín
Vymiesime cesto a necháme ho v chlade 2-3 hodiny, potom ho rozvaľkáme na hrúbku asi 0,5 cm a vykrajujeme malé pagáčiky. Poukladáme ich na plech, potrieme žĺtkom a na vrch dáme penu.
Pena:
2 bielka
1 lyžička soli

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Marči, a máš ich overené? Máme hody, chcela by som ich vyskúšať, tak aby som nepohorela. Ď.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Tie prvé dva - Maslové a syrové zvykla piecť kolegova žena.
    No tie smotanové (z 35 dg hl. múky....) zvyknem dosť často aj ja. Z tých treba aspoň dvojitú dávku !
    Takisto zvyknem aj tie s penou - len také maličké- sú chutnejšie a kvôli tej pene nezvyčajné, ale veľmi dobré.

    Tu sú ešte ďalšie overené:



    SYROVÉ PAGÁČIKY


    1 kg polohrubej múky
    1 Palmarín
    1 vajce
    3 Lunexy
    1 kocka droždia
    2,5 KL soli
    2 KL cukru
    4 varené zemiaky
    1 kyslá smotana
    asi 0,5 l mlieka
    Vymiesime cesto, necháme vykysnúť. Na doske vytiahneme, nevaľkáme ! Posypeme múkou a poskladáme ako lístkové cesto. Povykrajujeme pagáčiky, potrieme žĺtkom a posypeme strúhaným syrom.


    PAGÁČE


    1 kg hladkej múky
    2 dl oleja
    2 žĺtky
    4 malé lyžičky soli
    5 dg droždia
    7 dl mlieka
    Uvedené suroviny zmiešame, pridáme pripravený kvások a vypracujeme cesto. Hneď ho rozvaľkáme a potrieme ho 1 Herou alebo Palmarínom. Na maslo nastrúhame 5 uvarených zemiakov (veľkosti vajíčka) a cesto zložíme na 1/3 – ako lístkové cesto. Postup opakujeme 3x, po pol hodine. Potom vykrajujeme, potrieme žĺtkom a upečieme.
    Pozn.: Z tohto množstva sú 4 plné plechy !

    Tieto sú tiež vynikajúce!!!

    Daj mi vedieť, ktoré si si vybrala a ako sa ti podarili, dúfam, že budeš spokojná !

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    skvelé, chutné,nenáročné, len zamiesiť, vykrojiť - najchutnejšie sú štamperlíkom vykrojené (jednohubky)
    potrieť rozšľahaným vajíčkom a upiecť (prípadne sa môžu posypať sezamom, makom, rascou, strúhaným syrom)

    250g hladkej múky
    250 g tvarohu
    1Hera
    štipku soli

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ivana Š
    skvelé, chutné,nenáročné, len zamiesiť, vykrojiť - najchutnejšie sú štamperlíkom vykrojené (jednohubky)
    potrieť rozšľahaným vajíčkom a upiecť (prípadne sa môžu posypať sezamom, makom, rascou, strúhaným syrom)
    250g hladkej múky
    250 g tvarohu
    1Hera
    štipku soli
    Výborné pagáčiky, ale ja ich robím tak, že miesto tvarohu dám bryndzu. Alebo urobím dvojitú dávku a vtedy dám jednu bryndzu a jeden tvaroh. Každému chutia.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    maturantka
    Marči, a máš ich overené? Máme hody, chcela by som ich vyskúšať, tak aby som nepohorela. Ď.
    Už ste po hodoch ? Ako sa Ti podarili tie pagáče ?




    Ak som sa pomýlila, oprav ma, ak som ti pomohla, stlač "oceňujem" pri mojom príspevku.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    gazdinky, napíšte mi dobrý recept /len odskúšaný!/ na pagáče /ale len pagáče/
    mám ich dosť, ale nemám taký, aby som povedala toto je pán pagáč!
    vďaka

    cukriky je offline (nepripojený) cukriky

    cukriky
    Pagáčikové šatôčky ....75dkg poloh.muky,2pl-hery kopcom,25dkg hlad.muky,6dcl mlieka,2pl cukru,2čl soli,kocka kvasníc-spravit kvasok,40dkg oškvarkov ..Všetko vymiesit nachat vykynut rozgulat krajat štvorce každy preložit aby bol trojuholnik potriet vajcom posypat kminom ...chutia výborne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.