Zavrieť

Porady

Recept na plnenú papriku

Viete mi niekto, prosím, poslať recept na klasickú plnenú papriku s rajčinovou omáčkou? Mám na ňu obrovskú chuť, len neviem, ako sa robí. Ďakujem.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Paprika prihoriet nemusi, ale moze prihoriet omacka (ved je tam muka v zaprazke), ak sa vari v tenkostennom hrnci a na priamom ohni. Ja varim v hrnci, ktory ma hrubsie dno a dam na ohen este aj kovovu podlozku. Ale aj tak obcas premiesam - pre istotu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veď práve preto nerobím zápražku do omáčky na začiatku, ale ju pridávam do paradajkovej šťavy až po uvarení paprík.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlasti, konečne som zohnala korenie na perník a práve pred chvíľou som dovarila. Teda, poviem Ti, ešte lepšiu plnenú papriku som nejedla. Pečené guľky sú výborné a o omáčke ani nehovorím. Tá cibuľová voda tiež robí svoje a korenie jej dodáva ozaj dobrú chuť. Len sa s ním musí opatrne.
Guľky, ktoré ostanú, "uskladníš" v omáčke, alebo až pri ohrievaní ich dáš do nej?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína
Vlasti, konečne som zohnala korenie na perník a práve pred chvíľou som dovarila. Teda, poviem Ti, ešte lepšiu plnenú papriku som nejedla. Pečené guľky sú výborné a o omáčke ani nehovorím. Tá cibuľová voda tiež robí svoje a korenie jej dodáva ozaj dobrú chuť. Len sa s ním musí opatrne.
Guľky, ktoré ostanú, "uskladníš" v omáčke, alebo až pri ohrievaní ich dáš do nej?
Evička som rada, že ti môj recept chutil. Guľky nechávam v pekáči, nedávam ich do omáčky, tam nechám len tých pár paprík, čo som dala kvôli chuti. Zohrejem v mikrovlnke, netreba v omáčke.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať