Zavrieť

Porady

vianočné pohľadnice

Dobrý deň, potrebovala by som poradit, či si môžem dať do nákladov faktúru za vianočné pohľadnice a na aký účet.A takisto, či si môžem z uvedenej faktúry uplatniť DPH.....ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Lepšie je používať pojem novorečné želanie, novoročenky. Vtedy je obhajiteľný daňový náklad, že ide o prezentáciu firmy, podakovanie obchodným partnerom za spoluprácu počas roka a prejav záujmu firmy o obchodnú spoluprácu v nasledujúcom roku. Najlepšie by bolo ak by motívom nebol symbol Vianoc a v texte nebolo želanie príjemného prežitia vianočných sviatkov, ale niečo v zmysle veľa pracovných úspechov v novom roku a pod. Teda ak nepôjde o výdavok na reprezentáciu, tak máte nárok na odpočet DPH.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja novoročenky účtujem ako reklamné predmety označené logom firmy do 500,-- Sk, uplatňujem DPH a dávam ich do nákladov.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    A keď nakúpime pozdravy (novoročenky) cez UNICEF a text si tam dotlačíme sami.

    Minulý rok som to účtovala ako iný neovplyvňujúci základ dane a v daňovom priznaní som si to uplatnila ako položku odpočítateľnú od základu dane (najviac 0,2% zo základu dane).
    Ako je to toho roku?
    Vedieme JU
    Dakujem Jana

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ja som taktiež kúpila pozdravy z UNICEFU, text dotláčam sama, účtujem na 501 a 343, daňovo uznateľný náklad

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Práve som čítala príklad v "Dane a účtovníctvo" ohľadom pohľadníc, takže ak niesú označené logom firmy, tak je to nedaňový výdavok a nie je nárok ani na odpočet dPH. Ak sú označené logom, tak sa to účtuje ako rekl. predmety do 500,- s možnosťou odpočtu DPH.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Keď tak nad tým rozmýšľam, veď ja aj keď tie pohľadnice označím logom firmy, tak ich predsa všetky rozpošlem obch. partnerom, takže vlastne kto vie ako vyzerali?? Alebo si ich nebodaj prefotíte a priložíte k dokladu?

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    No ja som nakupovala pohladnice v hotovosti v papierníctve a stále som to dávala na 501 a uplatnila som si aj DPH, veď keď sa poďakujem obchodným partnerom za celoročnú spoluprácu, tak je to podľa mňa výdavok na zabezpečenie príjmu. Myslím, že nejde o také sumy, aby to nebolo obhájiteľné.

    Marianna - ktoré číslo dane a účtovníctvo to je?

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Zuzi, súhlasím s tebou. Keď tam buchnem pečiatku, na ktorej je logo firmy (aj keď to už ani nepečiatkujem) tak by to mohlo byť ono, nie?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    súhlasím s odpoveďou babetky, my posielame napr. aj potencionálnym zákazníkom, ktorí si od nás vyžiadali napr. katalóg, resp. boli tu osobne informovať sa, tam ide tiež predsa o to, aby sme dosiahli v budúcnosti príjem.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    ZuzanaA Pozri príspevok
    Ja to účtujem na 501 a DPH si uplatňujem.
    ...ked kúpim od Nakladateľstvo umelcov....-vianočné pohľadnice, tam si vytlačím text s naším logom...môžem to dať na 501,343 alebo to dám na 513 ???? Ako to robievate VY?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    ...ked kúpim od Nakladateľstvo umelcov....-vianočné pohľadnice, tam si vytlačím text s naším logom...môžem to dať na 501,343 alebo to dám na 513 ???? Ako to robievate VY?
    5O1,343, logo už na rekl. predmetoch nie je dané zákonom. Kedže rekl. predmet nie je nikde definovaný, tak ak pohľ. ním môže byť.
    Maxinka ĎAKUJEM Tweety

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.