Zavrieť

Porady

Platba inou kartou

Podnikateľ omylom zaplatil na ČS PHL platobnou kartou manželky. Ako sa to môže teraz zaúčtovať?
Naposledy upravil Terezap : 29.09.06 at 10:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    v PÚ to dáš cez ID ako záväzok voči nemu, ak ho berieš ako zamestnanca tak účet 333AU, súvsťažne s príslušným nákladovým účtom. A potom to vyrovnáš cez pokladňu ako 333/211, ja si tam dávam poznámku platba súkromnou kartou. Občas sa to stane nášmu konateľovi, keď prekročí limit na karte a musí platiť v hotovsti a žiadnu u seba nemá, tak použije svoju súkromnú kartu.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    V JÚ by som to dala tiež ako výdavok ovplyvňujúci základ dane, len teda neviem, či to dať cez pokladňu alebo prostredníctvom ID, ale priložila by som tam kópiu tej stránky výpisu z účtu, na ktorej je to odpísané.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Aha, takže dám normálne do výdavkov a priložím výpis z účtu. Ďakujem moc a prajem dobrú noc.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Účtovať ako VOZD cez ID a priložiť k nemu výpis z osobného BÚ+doklad o nákupe PHL, pretože finanč. prostriedky neboli vydané ani cez pokladňu, ani cez BÚ.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Terezap
    Aha, takže dám normálne do výdavkov a priložím výpis z účtu. Ďakujem moc a prajem dobrú noc.
    Doplním.

    V JÚ aj v PÚ dávam všetky nákupy hradené kreditnou kartou do ostatných závázkov a cez BÚ likvidujem záväzky. Ak sa použije nesprávna karta, alebo zamestnanec uhradí výdavok zo svojho osobného účtu likvidujeme cez pokladňu a prtiložíme ako bolo spomenuté výpis z účtu.

    apo

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Prečo tak komplikovane. Sú to elektronické peniaze.
    K takto uhradenému bloku z RP sa chovám presne ako k bloku uhradeného "riadnymi" peniazmi.

    Prikladám citát od "eviny" z jednej dosť obsiahlej témy, ktorá tu už bola rozoberaná:

    -Zákon o obchodných reťazcoch č. 358/2003 zo 4.7.2003 vysvetľujeu v § 2 písmeno b úhradu v hotovosti:

    úhradou v hotovosti zaplatenie peniazmi v hotovosti, ako i zaplatenie platobným prostriedkom nahrádzajúcim peniaze v hotovosti, najmä platobnou kartou alebo poukážkou oprávňujúcou na odber tovaru,

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Muška
    Prečo tak komplikovane. Sú to elektronické peniaze.
    K takto uhradenému bloku z RP sa chovám presne ako k bloku uhradeného "riadnymi" peniazmi.

    Prikladám citát od "eviny" z jednej dosť obsiahlej témy, ktorá tu už bola rozoberaná:

    -Zákon o obchodných reťazcoch č. 358/2003 zo 4.7.2003 vysvetľujeu v § 2 písmeno b úhradu v hotovosti:

    úhradou v hotovosti zaplatenie peniazmi v hotovosti, ako i zaplatenie platobným prostriedkom nahrádzajúcim peniaze v hotovosti, najmä platobnou kartou alebo poukážkou oprávňujúcou na odber tovaru,
    Tento naoko komplikovaný postup som zvolil z toho dôvodu, aby som mal doklady k DPH ako aj k dańovým výdavkom sústredené do dvoch evidencií, to je záväzkov a pokladne. Nepáči sa mi keď pri bankových výpisoch sa prikladajú ďalšie doklady.

    Pri omyloch s použitím platovných kariet potom nerobím výnimku.

    apo

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Apo,
    registračný blok bez rozdielu ako bol uhradený zaúčtujem kam patrí. Nepátram z akej karty platil.

    Ak to platil kartou zo svojho podn. účtu, tak keď príde výpis z banky, tak to zaúčtujem ako "Priebežné položky"

    Ale niekto to účtuje aj ako "Osobná spotreba"

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Ešte raz Vás poprosím o pomoc. Podnikateľ mi oznámil, že manželke chce tie peniaze vrátiť. Dám mu ich z pokladne, k tomu výdavkový ale ako čo? Nebudem to mať tým pádom 2x odpočítané? Už som sa celkom do toho zamotala. Kto ma vymotá?
    Ďakujem

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Terezap
    Ešte raz Vás poprosím o pomoc. Podnikateľ mi oznámil, že manželke chce tie peniaze vrátiť. Dám mu ich z pokladne, k tomu výdavkový ale ako čo? Nebudem to mať tým pádom 2x odpočítané? Už som sa celkom do toho zamotala. Kto ma vymotá?
    Ďakujem
    bloček o nákupe zaúčtuješ normálne do pokladne, môžeš priložiť aj bankový vypis z manželkinho účtu, a normálne peniaze vyplatíš podnikatelovi. On ich odovzdá manželke. Nič nemáš 2 x.

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Aha, no vidíš. Už je mi to jasné. Takže už žiadne interné doklady, ale priamo cez pokladňu. Moc, moc ďakujem.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    prípadne ak si tú platbu súkromnou kartou účtovala cez ID, tak mu to môžeš vyplatiť v hotovosti ako "osobnú spotrebu" - výdavok neovpylvňujúci základ dane.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Marína
    Účtovať ako VOZD cez ID a priložiť k nemu výpis z osobného BÚ+doklad o nákupe PHL, pretože finanč. prostriedky neboli vydané ani cez pokladňu, ani cez BÚ.
    Stále ste ma nepresvedčili, prečo účtovať cez pokladňu. Skresľuje to stav finanč. prostriedkov v pokladni. Súhlasím so sta.

    Netka je offline (nepripojený) Netka

    Netka
    Marína Pozri príspevok
    Stále ste ma nepresvedčili, prečo účtovať cez pokladňu. Skresľuje to stav finanč. prostriedkov v pokladni. Súhlasím so sta.
    Ako skresľuje to stav v pokladni? Veď tie peniažky naozaj z pokladne vydáš ... tomu z koho účtu bola platba realizovaná, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.