Zavrieť

Porady

mravce v byte

ahojte,
uz som zufala, pretoze to uz trva velmi dlho a vobec sa to nezlepsuje. v byte mame mravce!!! stale hladame ich "zakladnu", a ked sa nam aj podari ju najst, zlikvidujeme ju, no oni tam stale su - zrejme zakladni je viacero... su velmi male, maju oranzovo-hnedu farbu a utocia na vsetky potraviny!
ak sa niekto s podobnym problemom uz stretol a pozna riesenie, budem sa velmi tesit kazdemu prispevku.
dakujem
Usporiadat
revue revue

revue je offline (nepripojený) revue

Pred pár rokmi sme ich mali v celej bytovke. Zbavíte sa ich len keď použijete chemikálie v celom dome, v každom byte a viac krát, napr. po dvoch týždňoch. My sme použili nejaký spray, názov už neviem. Musia stratiť schopnosť rozmnožovania (klásť vajíčka). Zabíjať ich nemá význam. Ja som ich mala všade, aj v posteli, bolo to hrozné. Zožerú napr. aj zatvorenú bonbonieru. V boji prajem veľa úspechov.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Sú to faraónske mravce - odborný názov likvidácie dezinsekcia postrekom. Sú na to firmy, ktoré sa tým zaoberajú. Postrek sa robí v celom bytovom dome, vtedy to má účinok, keď sa ošetria postrekom všetky byty, lebo cez stupačky lezú. Objednáva sa cez domového dôverníka u správcu byt. domu. Môžem aj bližšie info ak je záujem.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
I já mam faraónov v kuchyni i na verande.Dnes som im kúpila v Tescu domčeky/prečítala som si na Porade/ a pekne do domčeku pochodujú,tak sa ich snaď zbavym aj ja.
vasula
0 0
Zuzana581 Zuzana581

Zuzana581 je offline (nepripojený) Zuzana581

Ja osobne skúsenosť s vyhubením mravcov nemám, ale známa mi hovorila, že nasypala všade kde by mohli vychádzať a vyskytovať sa mravce pomletú kávu a tak sa ich zbavila.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Ja som skúšala kriedu na mravce, ale nám vôbec nepomohla.
0 0
dadik-bacil dadik-bacil

dadik-bacil je offline (nepripojený) dadik-bacil

Dobry den, ja pracujem vo firme, ktora obchoduje s pripravkami proti hmyzu, hlodavcom, atd. a nechcem zverejnovat meno firmy, ale spomeniem produkt - FARACID proti mravcom faraonom 500ml - spray, dostat ho v hypermarketoch (T...., C........., H........) - to hadam mozem. Strieka sa to na stenu (nezanechava flaky) alebo na zem, mravce to nosia na nozickach do hniezda a tym sa vyhubi cele hniezdo. Je to schvalene aj pre potravinarov, a ucinok je zvyseny ak sa dohodnete aj so susedovcami. Tak dufam, ze som trosku pomohla.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
vasulka Pozri príspevok
I já mam faraónov v kuchyni i na verande.Dnes som im kúpila v Tescu domčeky/prečítala som si na Porade/ a pekne do domčeku pochodujú,tak sa ich snaď zbavym aj ja.
vasula
Doplňujem: Mravce boli do troch týždňov vykapané.Doposud sa neukázal ani jeden. Takže já preferujem domčeky.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

nechem byt pesimista ale podla mna sa mravcov neda zbavit, len sa docasne od vas odstahuju niekam inak ak aplikujete nejaku obrannu metodiku spominanu vyssie a po case sa vratia...

proste si ziju vo svojom vlastnom svete na ktory sme my kratky...
0 0
dadik-bacil dadik-bacil

dadik-bacil je offline (nepripojený) dadik-bacil

Dobry den, ja len chcem k tym domcekom doplnit, ze su robene tak, aby to ten mravcek robotnik zaniesol do hniezda. Trebars znacka Biotoll - nástraha na mravce je ochutena medom, aby to mravcekov nalakalo. Ten pripravok Faracid - je tiez tak robeny, aby mravec neskapal na mieste, ale prinesie do hniezda mnaminku a nakrmi tym ostatnych clenov v mravenisku. Takto sa to dostane az ku kralovnej. Hned ako skape kralovna, mrace sa nemozu uz dalej rozmnozovat a tym sa vyhubia. Je to vazne lepsie, ak sa dohodnete so susedovcami, aby si postriekali byt, a tiez by bolo dobre vystriekat aj pivnicu. Nemusite cele steny, staci trebars do vysky kolien, len aby tade mravceky chodili.
0 0
adaku1 adaku1

adaku1 je offline (nepripojený) adaku1

Mám tiež mravce vyskúšala som aj pascu na mravce kúpila som to v drogérii ale nepomáha ešte si myslím že je ich viac.Asi pojdem za domovníkom a skúsime nejakých odborníkov.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Nám sa mravce tiež z času načas objavujú. Teraz sme mali tak 2 roky pokoj a znova sa začali objavovať. Nám sa veľmi osvedčil CYPER. Po dvoch dňoch už mravce nevidno. Treba zistiť ich cestičky a vystriekať. Po čase sa však môžu vrátiť. Na istý čas sa poberú niekam inam a potom sa vrátia. A potom znova CYPER a pokoj.
0 0
Očenášová Jana Očenášová Jana
Sme mladá rodina a máme 12 týždňového chlapčeka. Žijeme v novostavbe asi tak 1/2 roka pred tým sme byvali v prenajatom byte, kde bolo mravcov viac než dosť. Zdá sa nám, že sme ich presťahovali spolu s nami. To je na tom najhoršie, že sú vo večerných hodinách aj v postielke mladého pána domáceho. V tomto prípade žiadne chemické postreky nehrozia. Vie nám niekto poradiť?
0 0
Miroslavz Miroslavz

Miroslavz je offline (nepripojený) Miroslavz

FORMITOX treba to rosypať po rohoch, bude to vyzerať ako dialnica. Sranda.
Keď mravček si zoberie formitox alebo ho oblizne, tak mu pukne bruško, ale vec nie je vyriešena.
Musi to dostať ich matka a keď ona uhynie, tak pokapu všetky mravce. Doba nervozity cca: tri týždne, pri šťastí aj menej :-)
0 0
bogof bogof

bogof je offline (nepripojený) bogof

No skusal som sodu a piskoty ale akurat sa dobre napapali. No potom som si kupil Biolit-Plus {na mravce} vrelo odporucam.Stoji to sice 5e ale urcite to zato stoji mravce boli do 10 minut hore pupkom.
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

vrelo odporucam LAFAREX mali sme mravce a skusali sme snad vsetko a bolo ich stale viac a viac ale lafarex pomohol. Predavaju to v drogerii obsahuje to male sacky ktore sa rozstrihnu a daju sa otvorene mravcom do cesty je to sladky otraveny cukor mravce si cukor vyvlacia do dier a hniezd a funguje to tak ze ked to zozerie ich kralovna prestane byt plodna a nekladie vajicka postupne vsetci vykapu trva to par tyzdnov ale je ich menej a menj az uplne zminznu. Cukor zo sacika si vyvlacia ani nie za den.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať