Zavrieť

Porady

Praca vo sviatok, v nedelu

Ahojte,

poprosim vas o radu. Zamestnanci maju tyzdenny pracovny cas 40h - 8h. denne. Pracuju vsak nie od pondelka do piatku, ale nerovnomerne v tyzdni - predavaci v obchode, takze aj cez sviatok, v sobotu a nedelu.

Maju mesacnu mzdu, ale neviem ci im bude patrit aj nejaky priplatok v pripade, ze pracovali vo sviatok?

Viete mi poradit??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Monik1
    Ahojte,

    poprosim vas o radu. Zamestnanci maju tyzdenny pracovny cas 40h - 8h. denne. Pracuju vsak nie od pondelka do piatku, ale nerovnomerne v tyzdni - predavaci v obchode, takze aj cez sviatok, v sobotu a nedelu.

    Maju mesacnu mzdu, ale neviem ci im bude patrit aj nejaky priplatok v pripade, ze pracovali vo sviatok?

    Viete mi poradit??
    Za každý sviatok, ktorý pripadne na bežný pracovný deň patrí zamestnancovi, ktorý počas tohto dňa pracuje mzda a príplatok za prácu vo sviatok.
    Ak mu ušla mzda z dôvodu že na jeho prac.deň pripadol sviatok a on preto nepracoval, patrí mu náhrada za sviatok (§122 ZP)
    Keď je odmeňovaný mesačnou mzdou považuje sa tento deň za odpracovaný, za ktorý mu patrí mzda. Ak pracuje patrí mu príplatok za prácu vo sviatok.
    Vo Vašom prípade tomuto zamestnancovi patrí norm.mesačná mzda + príplatok za prácu vo sviatok.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Martinella
    Za každý sviatok, ktorý pripadne na bežný pracovný deň patrí zamestnancovi, ktorý počas tohto dňa pracuje mzda a príplatok za prácu vo sviatok.
    Ak mu ušla mzda z dôvodu že na jeho prac.deň pripadol sviatok a on preto nepracoval, patrí mu náhrada za sviatok (§122 ZP)
    Keď je odmeňovaný mesačnou mzdou považuje sa tento deň za odpracovaný, za ktorý mu patrí mzda. Ak pracuje patrí mu príplatok za prácu vo sviatok.
    Vo Vašom prípade tomuto zamestnancovi patrí norm.mesačná mzda + príplatok za prácu vo sviatok.
    Myslím, že sa to tu už rozoberalo a výsledok bol trocha iný. Ak má tento váš zamestnanec napríklad voľno v stredu a štvrtok a miesto toho pracuje v sobotu a nedeľu, tak sobota a nedeľa sú jeho normálnymi pracovnými dňami bez príplatku. Aspoň tak som to ja pochopila.
    Ináč duplicitná téma, Monika vymaž tú druhú tému.

    Monik1 je offline (nepripojený) Monik1

    Monik1
    Ospravedlnujem sa, ale neviem ako ju mam vymazat, nie som tu velmi zbehla.

    Tak ale teraz neviem, ci mam dat priplatok za sviatok, alebo nie?

    Martinella je offline (nepripojený) Martinella

    Martinella
    Monik1
    Ospravedlnujem sa, ale neviem ako ju mam vymazat, nie som tu velmi zbehla.

    Tak ale teraz neviem, ci mam dat priplatok za sviatok, alebo nie?
    Pozrite aj sem:
    http://www.porada.sk/t11591-sviatok....aca+sviatok%2A

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Monik1
    Ospravedlnujem sa, ale neviem ako ju mam vymazat, nie som tu velmi zbehla.

    Tak ale teraz neviem, ci mam dat priplatok za sviatok, alebo nie?
    Vymazať tému dokáže iba moderátor alebo administrátor. Treba nahlásiť omylom založenú tému stlačením tlačidla "Nahlás", ktoré sa nachádza na ľavej strane obrazovky pod identifikačnými údajmi autora príspevku. Je vhodné potom napísať aj krátky text o dôvode nahlásenia príspevku.

    Príplatok za sviatok treba zaplatiť vtedy, ak pracoval vo sviatok.
    Príplatok za prácu v sobotu alebo nedeľu nie je definovaný v zákone.
    V tej inej téme bola diskusia najmä o tom, či patrí za prácu v nedeľu rovnaký príplatok ako za prácu vo sviatok.

    Praca vo sviatok, v nedelu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.