Zavrieť

Porady

zrušenie trvalého pobytu

môže niektorý z rodičov zrušiť trvalý pobyt dospelému dieťaťu k bytu, t.j. vyhnať ho z domu? ak áno, v akom prípade? ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
http://www.porada.sk/t33915-zrusenie...ho-pobytu.html
7 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

simka999 Pozri príspevok
Dobrý deň,

Mám taký problém. V auguste sme kúpili dom. Zajtra sa ideme prihlásiť na trvalý pobyt. Myslím si, že bývali majitelia sa ešte neodhlásili z trvalého pobytu. Sú pracovníčky na Obecnom úrade povinné mi oznámiť, čí sú odhlásení alebo nie?
Ak nie sú, môžem im ako nový vlastník zrušiť trvalý pobyt. Ak by som im trvalý pobyt nezrušila ako je to s komunálnym odpadom. Budem platiť na budúci rok aj za nich.
Na komunálny odpad sa prvýkrát tiež prihlasuješ, prihlásiš len vás. Bývalí majitelia sú zodpovední za seba, či sa už odhlásili alebo nie.
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Enyma Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa spytat, ako je to s nahlasenim trvaleho pobytu ? OU može dať trvalý pobyt inej osobe v dome vlastníka iba so súhlasom vlastníka domu ? Osoby, ktoré majú trvalý pobyt v dome, nemajú s vlastníkom nájomnú zmluvu, ale ani nie sú vlastníci, nemôžu nikoho na trvalý pobyt nahlásiť sami od seba bez súhlasu vlastníka ani v prípade uzavretia manželstva ?


Ďakujem
Trvalý pobyt môže niekomu dať iba MAJITEĽ (vlastník) bytu. Ak ich je viac, musia podpísať všetci.
Treba doložiť aj aktuálny list vlastníctva.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Izuzan Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa vás opýtať či môže manžel zrušiť trvalý pobyt manželke v byte ktorého sú obidvaja vlastníkmi? Nie nemôže, ak by šiel na obecný úrad s touto požiadavkou pýtali by ho LV daného bytu a ak by tam figurovala mng. tak by jej nezrušili TP.
1. Manželia sú v rozvodovom konaní a nemajú vysporiadaný majetok.
(byt nadobudli počas manželstva)
2. Manželia nebývajú v spoločnej domácnosti.
za odpoveď ďakujem
modrým v texte.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ladybird8891
Dobrý deň. Moji rodičia sú rozvedení ale žijú v jednej domácnosti. S otcom mám zlý vzťah. teraz v máji končím 5 ročník na VŠ. Otec vyskakuje, že mi zruší trvalý pobyt. Ak som správne pochopila z diskusií, tak otec ako spoluvlastník mi môže zrušiť trvalý pobyt, ale ak by ma mama ako spoluvlastníčka chcela opäť nahlásiť, musí mať žiadosť podpísanú aj od otca? Teda ak to on nepodpíše som bezdomovec a pošta mi bude chodiť na mestský úrad. ďakujem
Trvaly pobyt urad zrusi,/alebo aj prideli/ iba ak ziadost podpisu VSETCI majitelia nehnutelnosti.
Takze,ak su mama aj otec majitelia, museli by podpisat obaja ziadost o zrusenie TP.
Ak nepodpisu, urad ziadost o zrusenie neprijme, resp.TP nezrusi.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

simka999 Pozri príspevok
Dobrý deň,

Mám taký problém. V auguste sme kúpili dom. Zajtra sa ideme prihlásiť na trvalý pobyt. Myslím si, že bývali majitelia sa ešte neodhlásili z trvalého pobytu. Sú pracovníčky na Obecnom úrade povinné mi oznámiť, čí sú odhlásení alebo nie? mali by ti to povedať,ved si majitel
Ak nie sú, môžem im ako nový vlastník zrušiť trvalý pobyt. Áno,mozes podat návrh na zrusenie TP na mieste. Bolo by dobre oznamit to aj povodnym majitelom,nech si prehlasia TP, inak zostanu evidovani iba na obec.
Ak by som im trvalý pobyt nezrušila ako je to s komunálnym odpadom. Budem platiť na budúci rok aj za nich.
Preco by im nemali zrusit? Bran sa tym, ze uz nie su majitelia,ani sa na tej adrese nezdrziavaju
v texte
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Kolko mas rokov?

http://www.porada.sk/gsearch.php?do=...1b3e6c56e2#906
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pre jahoszm - môžeš to skúsiť zrušiť - ale môžu trvať na podpisoch všetkých spolumajiteľov (ale nie je za to poplatok - a možno ti aj poradia)
a ak by predsalen trvali na tom súhlase aj druhého majiteľa, žeby to vôbec nešlo - nemusíš sa s tým vôbec trápiť - ten TP neželanej osoby ťa k ničomu nezaväzuje. môžeš sa tváriť, že ju nepoznáš
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

odomňa chceli ... nešlo to bez podpisov ... dokonca požadujú v paneláku podpisy všetkých zo vchodu, keď nemajú celkom "jasno"
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

miskat
môže niektorý z rodičov zrušiť trvalý pobyt dospelému dieťaťu k bytu, t.j. vyhnať ho z domu? ak áno, v akom prípade? ďakujem za odpoveď
Pokiaľ syn nemá užívacie právo k bytu, t.j. nie je spoluvlastníkom, nemá s rodičmi nájomnú zmluvu a nie je maloletý, tak majiteľ bytu môže zrušiť trvalý pobyt osobe, ktorá tam býva, môže to byť aj vlastný syn.

Rovnaký prípad už tu bol, pozri túto diskusiu:

http://www.porada.sk/t29399-ako-zrus...tml#post271519
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ahojte,
mam este jednu otazku ohladom zrusenie trval.pobytu staci navrh od jedneho vlastnika? pokial su dvaja vlastnici (manzelia).
a jeden s pobytom suhlasi, moze mi ten druhy zrusit pobyt? viete cislo zakona kde je to spomenute?
ďakujem za odpoveď.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Maaaria Pozri príspevok
ahojte,
mam este jednu otazku ohladom zrusenie trval.pobytu staci navrh od jedneho vlastnika? pokial su dvaja vlastnici (manzelia).
a jeden s pobytom suhlasi, moze mi ten druhy zrusit pobyt? viete cislo zakona kde je to spomenute?
ďakujem za odpoveď.
Podľa § 7 zákona 253/1998 o hlásení pobytu občanov Slovenskej republiky a registri obyvateľov Slovenskej republiky v zhení neskorších predpisov:
(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší:
f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.

K tomuto bolo vydané aj usmernenie ministerstva vnútra .
Ja osobne postupujem nasledovne /nakoľko pracujem aj s evidenciou obyvateľstva/:
1. návrh na zrušenie trvalého pobytu môže byť písomne - v tom prípade dám obyvateľov - vlastníkom - tlačivo: písomný návrh na zrušenie trvalého pobytu. Ak tento návrh nebudú podpisovať predo mnou, ale si ho zoberú so sebou, trvám na tom, aby podpis všetci vlastníci budovy dali osvedčiť na matrike.
2. návrh na zrušenie trvalého pobytu môže byť osobne: vtedy príde vlastník resp. vlastníci s OP a ja osobne im spisujem návrh na zrušenie TP a predo mnou ho podpisuje/-jú.
A na ohlasovni od teba budú pýtať aj LV na budovu.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Maaaria Pozri príspevok
ahojte,
mam este jednu otazku ohladom zrusenie trval.pobytu staci navrh od jedneho vlastnika? pokial su dvaja vlastnici (manzelia).
a jeden s pobytom suhlasi, moze mi ten druhy zrusit pobyt? viete cislo zakona kde je to spomenute?
ďakujem za odpoveď.
No neviem. Pokial je mi zname - trvaly pobyt ma len evidencny charakter - nezaklada vlastnictvo.

Na strane druhej - ked ide o clena rodiny - plati tam predsa vyzivovycia povinnost, nie??
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

jun2006 Pozri príspevok
No neviem. Pokial je mi zname - trvaly pobyt ma len evidencny charakter - nezaklada vlastnictvo.

Na strane druhej - ked ide o clena rodiny - plati tam predsa vyzivovycia povinnost, nie??
To máš pravdu, ale bohužiaľ zákony sú zákony.
Ešte raz si prečítaj môj príspevok zo včera 2:12 hod, je tam citovaný zákon.A k zákonu ešte vydalo ministerstvo vnútra SR aj metodické usmernenie.

Návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.

Bohužiaľ, nielen tento zákon ale aj iné zákony zabúdajú na vzájomnú vyživovaciu povinnosť zmysle zákona o rodine.
Ide o prastarý princíp o troch grošoch...ale na druhej strane je mnoho rôznych životných situácií, keď je toto bohužiaľ jediné riešenie.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

gabriela2579 Pozri príspevok
To máš pravdu, ale bohužiaľ zákony sú zákony.
Ešte raz si prečítaj môj príspevok zo včera 2:12 hod, je tam citovaný zákon.A k zákonu ešte vydalo ministerstvo vnútra SR aj metodické usmernenie.

Návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu.

Bohužiaľ, nielen tento zákon ale aj iné zákony zabúdajú na vzájomnú vyživovaciu povinnosť zmysle zákona o rodine.
Ide o prastarý princíp o troch grošoch...ale na druhej strane je mnoho rôznych životných situácií, keď je toto bohužiaľ jediné riešenie.
Neviem, ci sa chapeme - myslel som to tak, ze ak sa chcu zbavit detiska, lebo im robi zle - tak zrusenim TP vyzivovacia povinnost nezanikne - detaily samozrejme neovladam - takze mas pravdu )
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Ak nejde o nezaopatrené dieťa, je návrh na zrušenie TP riešením tvojho problému.
0 0
katrine katrine

katrine je offline (nepripojený) katrine

chcela by som sa opytat k zruseniu TP, pokial zijem s mojim maloletym dietatom, ktore mam sudom zverene do opatery, mozu rodicia zrusit TP aj mne? je tam pisane, ze maloletemu nie, ale mohli by jeho matke?.....ako by to bolo v tomto pripade? dakujem za odpovede
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katrine Pozri príspevok
chcela by som sa opytat k zruseniu TP, pokial zijem s mojim maloletym dietatom, ktore mam sudom zverene do opatery, mozu rodicia zrusit TP aj mne? je tam pisane, ze maloletemu nie, ale mohli by jeho matke?.....ako by to bolo v tomto pripade? dakujem za odpovede
Chápem správne, že ide o tvojich rodičov, ktorým patrí byt a ty bývaš u nich s tvojím dieťaťom a nie si vlastníkom bytu?

V tom prípade platí ustanovenie § 7 zákona o hlásení pobytu občanov:


(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší

a)...
f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu,


Ale z neho mi vychádza, že ak nemáš nájomnú zmluvu s rodičmi, tak môžu zrušiť trvalý pobyt aj tebe aj tvojmu dieťaťu. Čiže ochrana a nevzťahuje na akékoľvek maloleté dieťa, ale len na dieťa vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu. Ak si vlastník, spoluvlastník alebo nájomnca, tak si v pohode, ak nie, tak máš problém.
0 0
miselito miselito

miselito je offline (nepripojený) miselito

Dobry den,
chcel by som sa spytat jednu vec ohladom zrusenia trvaleho pobytu.
Moja mama je je jedinym vlastnikom bytu, v ktorom zije so sestrou a bratom.
S bratom su problemy a boji sa ze by jej niekto v pripade jeho dlhov mohol siahnut na majetok.
Chcela by mu preto zrusit trvaly a pobyt.
Niekde som cital ze vraj ho do 26 rokov nemoze vyhodit na ulicu a je povinna sa o neho starat.
Brat ma 24 rokov a je zarobkovo cinny. Chcel by som sa spytat co by sa v tomto pripade dalo robit, resp. ako sa da trvaly pobyt zrusit.
Dakujem pekne za rychle odpovede a rady.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Dobrý deň, chcela by som sa spytat, ako je to s nahlasenim trvaleho pobytu ? OU može dať trvalý pobyt inej osobe v dome vlastníka iba so súhlasom vlastníka domu ? Osoby, ktoré majú trvalý pobyt v dome, nemajú s vlastníkom nájomnú zmluvu, ale ani nie sú vlastníci, nemôžu nikoho na trvalý pobyt nahlásiť sami od seba bez súhlasu vlastníka ani v prípade uzavretia manželstva ?


Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať