Zavrieť

Porady

dobropis do zahraničia

Ahojte,
mám na vás prosbičku. Vystavujeme dobropis k faktúre do zahraničia. Ide o trojstranný ochod. Žiadajú, aby sme faktúru stornovali a časť tovaru uvedenú na faktúre poslali na inú adresu a zvyšok nechali na ich faktúre. Je možné vystaviť dobropis k faktúre mínusomým znamienkom a následne vystaviť 2 faktúry, jednu do jednej firmy a druhú do druhej firmy? A ešte sa chcem opýtať aký kurz použiť, keď tá pôvodná faktúra bola vystavená 31.8.2006. A aký text má obsahovať dobropis? Uvádza sa to aj v daňovom priznaní?
Ďakujem pekne. Prosím odpíšte mi niekto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Pokial som dobre porozumela,tak urobila by som to tak, ze iba cast by som dobropisovala - v uct. pouzijem kurz dna 31. 8. 2006, v tlacive DPH uvediem na riadky 23, 24, 25 - ak je to EU a dobropisovaný tovar by som fakturovala dalej.

    moke je offline (nepripojený) moke

    moke
    A musí sa to uviesť v daňovom priznananí, keď sa výsledná suma nezmenila, len časť sumy uvedená na jednej faktúre sa stornovala a prešla na druhého odberateľa?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Ak vystavíš dobropis, tak sa zmenia sumy v riadkoch v DP, tak si myslím, že je to potrebné urobiť.

    dobropis do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.