Zavrieť

Porady

Správne sedenie - spinalis

Vážení poraďáci, počuli ste niekto o týchto stoličkách? Prípadne máte s nimi aj skúsenost? rada by som poznala teda váš názor a skúsenosti, lebo mám problémy s chrbticou. : http://www.spinalis.sk/index.php
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jjakr jjakr

jjakr je offline (nepripojený) jjakr

žena
Súhlasím s Jozka 56 , zatiaľ sa mi ohromne osvedčila fit lopta. Okrem sedenia si na nej môžem poležať.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Inšpirovala ma kamoška, účtovníčka ktorá si nevie vynachváliť fit loptu na predchádzanie bolestiam chrbta pri práci s počítačom. Problém bol v tom, že ona je "nohavicový typ" a ja "sukňový". Nevedela som si predstaviť, ako budem sedieť v kancelárii v sukni na tej lopte. A tak som si darovala pod stromček Spinalis - Spider(pavúk). Oproti lopte cítim výhodu aj v tom, že pri práci nie som stále len sklonená ku klávesnici PC, ale potrebujem sa občas aj oprieť ( výhoda opierky chrbta a rúk ). Môžem potvrdiť podľa svojich slúseností, že bolesti krížov a kostrča sú menje časté, vydržím dlhšie sedieť, odľahčuje to aj zadnú stranu stehien ( menšie opuchy nôh z dôvodu tlačenia na kŕčové žily). Stolička má kvalitný poťah, potrvdzujem že je sáĺe ako nová a to ju od novembra intenívne využívam a ešte som ju nepodrobila väčšiemu čisteniu. Keď na nej nesedím ja, tak ju ihneď obsadia kolegyne. A k výberu typu, doporučujem vyskúšať všetky typy, ako bolo napísané vyššie, záleží od zadku a od vlastného pocitu. Mne vyhovuje Spider, lebo je masívna ( hlavne sedák) a mám aj pri tom kyvotaní pocit stabilného sedenia.
0 0
jjakr jjakr

jjakr je offline (nepripojený) jjakr

žena
bv_alexandra Pozri príspevok
NO ja som kvôli tejto stoličke išla na výstavu aby som si ju mohla vyskúšať. Len ide o to že je fakt dosť drahá. Sedelo sa na nej dobre. Fit loptu som skúšala až nakoniec skončila v kúte le bo som na nej nevedela sedieť. Ja som sa už snažila zistiť či sa náhodou ešte nevyrábajú tie stoličky čo sa na nich akoby kľači. Len som nič nenašla a práve pri tomto hľadaní som naďabila na spinalis. Dožvie, možno je fakt dobrá. Poviem pravdu, počkám si na názory tu na porade, aké máte na ňu.
stoličky kľakačky vyrába firma VAŽO, sú perfektné ja som ich predávala a občas som na nich kľačala-dedela a urobilo mi to dobre na chrbát-chýbajú mi totiž platničky, tak viem oceniť odľahčenie chrbtice prajem pekný deň
0 0
alfa8 alfa8

alfa8 je offline (nepripojený) alfa8

Ahojte, ja som objavila dynamicku podlozku PLUS - da sa pouzit v dvoch polohach - aj na to aktivne sedenie (ako na fitlopte) a tiez na celodenne sedenie - vraj to ma efekt nejakej klinovej podlozky. Toto mi povedali odbornici pri kupe(inak pohodnlne z domu cez internet), a z mojho pohladu laika - vlastne ta jedna poloha - na tej strane je podlozka okruhla, inak je plnena vzduchom, je k nej aj pumpicka nuti ma stale sa hybat a ta druha poloha, tam je podklad pod stehnami vykrojeny, ma to vlastne vyrovnava asi tym, ze tym vykrojom sa podsadi panva. Tato vecicka sa mi velmi paci a hlavne mi pomaha, teda mojej chrbtici, ma to nieco do seba. Dava sa na stolicku, musi byt klasicka, pevny podlklad, tak to ma najlepsi efekt. A je cenovo pristupna relativne cca. 1000,- Sk a je svajciarska znackova(Sissel), takze je to kvalitne a na dobrych par rokov pouzitia. A este taky bonbonik, obrazkovy plagat s cvikmi na chrbticu, no mna to velmi oslovilo.
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

Ahojte,

keďže mam stoličku Spinalis odskúšanú, vyvediem vás z pár omylov:

1. tých stoličiek je preto toľko druhov, lebo aj každý z nás má inú postavu, inú dĺžku chrbtice, iné problémy - nie len s chrbticou, ale aj kŕčové žily, hemeroidy,.....

2. cena je síce privysoká, ale.... úprimne.... koľko stoličiek si za tých cca 20 tisíc kúpite za tých cca 10 rokov, ktoré by vám mala vydržať stolička Spinalis?.... a koľko masáží a iných rehabilitačných kúr si okrem toho ešte priplatíme?... hm?...

3. stoličku si môžte po zakúpení 30 dní skúšať a po tejto dobe vám v prípade nevyhovovania bez problémov peniaze vrátia... ale pochybujem, že by sa vám po 30 dňoch chcelo z nej zosadnúť....

4. je pravda, že prvých pár dní sedenia na tejto stoličke je kritických... ja osobne som mala dobrý týždeň svalovicu.... Ale nevymenila by som ju za nič..... mám Spidera.... zapadnem do nej, ako lego... presne pre mňa...

Tak dúfam, že som vám pomohla, prípadne motivovala....
1 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

V rodine máme zaužívané, že keď niečo treba - pozrieme na Poradu, čo ľudia k tomu. Reklama je reklama, skúsenosti u nás zavážia viac.
Tak teda - rozhodol som sa že ušetrím a nekúpim spinalis (s väčším sedákom ), ale takútu podložku na stoličku. Zatiaľ jednu. Náhodou neviete - v jednom príspevku sa spomínala "pevná stolička". Zrejme tým bola myslená aj normálna otáčavá stolička, kresielko?? Vďaka!!!
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Chcem sa opýtať tých, čo majú sotličku Spinalis už dlhšiu dobu. Je vhodná aj pre tých, čo sedia pri počítači celý deň? Skúšala som fit loptu, ale to pohupávanie mi vadilo pri čítaní - písmenká sa mi mihotali. Sú stoličky Spinalis trošku stabilnejšie ako fit lopta?
0 0
Katarína Štefániková Katarína Štefániková
Ja pouzivam Spinalis uz viac ako dva roky, cely den sedim pri PC a uz by som si ju nedala. Skusala som aj nafukovacie vankusiky pod zadok, operky pod chrbat a aj nejaky trojuholnik, tiez mam fit loptu, ale neda sa to porovnat so Spinalisom. Uz by som ju urcite nevymenila. Aj po vyse dvoch rokoch denneho sedenia, je stale ako nova a chrbat boli ovela menej a aj palenie medzi lopatkami prestalo.
1 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Katarína Štefániková Pozri príspevok
Ja pouzivam Spinalis uz viac ako dva roky, cely den sedim pri PC a uz by som si ju nedala. Skusala som aj nafukovacie vankusiky pod zadok, operky pod chrbat a aj nejaky trojuholnik, tiez mam fit loptu, ale neda sa to porovnat so Spinalisom. Uz by som ju urcite nevymenila. Aj po vyse dvoch rokoch denneho sedenia, je stale ako nova a chrbat boli ovela menej a aj palenie medzi lopatkami prestalo.
A môžem sa opýtať aký typ konkrétne máš?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Katarína Štefániková Pozri príspevok
Ja pouzivam Spinalis uz viac ako dva roky, cely den sedim pri PC a uz by som si ju nedala. Skusala som aj nafukovacie vankusiky pod zadok, operky pod chrbat a aj nejaky trojuholnik, tiez mam fit loptu, ale neda sa to porovnat so Spinalisom. Uz by som ju urcite nevymenila. Aj po vyse dvoch rokoch denneho sedenia, je stale ako nova a chrbat boli ovela menej a aj palenie medzi lopatkami prestalo.
Blankake Pozri príspevok
A môžem sa opýtať aký typ konkrétne máš?

Pridám sa k názoru, ja mám Navigátor a deti majú klasik - je pre malú "ritku", môžem potvrdiť že som maximálne spokojná, už neviem čo je bolesť krížov... a to som bola ozaj v zlom stave.
Nie je najlacnejšia, ale fakt v našej robotke vrelo odporúčam
0 0
Lesa Lesa

Lesa je offline (nepripojený) Lesa

Ja osobne so Spinalisom nemam skusenost, ale pouzivam uz druhy rok dynamicku podlozku Sissel Plus a som velmi spokojna. Dost som uz o zdravom sedeni precitala a pocula - lekarka mi povedala, ze pokial sedim cely den v praci, je potrebne striedat dynamicky sed so spravnym statickym. A chrbat by sa nemal opierat o opierku stolicky. A tu v jednej polohe na podlozke sedite dynamicky, vlastne tym, ze ta plocha pod zadkom je labilna, tak Vas to nuti stale sa hybat (rovnomerne sa zatazuju svaly a pracuju) a ta druha poloha, podlozka je upravena tak, ze ked si na nu sadnete, tak sa panva posunie dopredu a tym ma to vlastne vyrovna. A bola som milo prekvapena, z fyzioterpie mi odporucili cvicit cviky a niektore prave pomocou takejto podlozky. Takze naozaj super vecicka. Zivotnost bude tiez vysoka, pretoze uz ju mam dost dlho a vobec to na nej nie je poznat. A cena cca.33 € je myslim si adekvatna kvalite a vyslednemu efektu.
Ja osobne si ju dovolim odporucit vsetkym, ktori sedia cely den v praci pri PC ako ja.
0 0
Katarína Štefániková Katarína Štefániková
Ja mam Apollo, ale zobrala som si ju aj preto, ze ma potah presne taky ako mam vsetky ostatne stolicky a kresla v kancelarii.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

na spinalisovej stránke bol pred časom oznam o tom, že z dôvodu množstva oprávnených reklamácií bol ich predaj pozastavený...
neviete, čo sa stalo? čoho sa týkali tie reklamácie?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Heni Pozri príspevok
na spinalisovej stránke bol pred časom oznam o tom, že z dôvodu množstva oprávnených reklamácií bol ich predaj pozastavený...
neviete, čo sa stalo? čoho sa týkali tie reklamácie?

Stoličky Spinalis boli dodávané na Slovensko firmou ktorá neplatila výrobcovi a ten rozviazal s ňou zmluvu.
Kauza reklamácií bola len "odplatou" spomenutej firmy, moja firma nezaznamenala ani jedinú reklamáciu v priebehu 7 rokov dodávania, stoličky je možné zohnať na Slovensku, nechcem tu robiť konkrétnu reklamu, tak ma kontaktujte na môj mail, alebo SS.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

sway Pozri príspevok

Stoličky Spinalis boli dodávané na Slovensko firmou ktorá neplatila výrobcovi a ten rozviazal s ňou zmluvu.
Kauza reklamácií bola len "odplatou" spomenutej firmy, moja firma nezaznamenala ani jedinú reklamáciu v priebehu 7 rokov dodávania, stoličky je možné zohnať na Slovensku, nechcem tu robiť konkrétnu reklamu, tak ma kontaktujte na môj mail, alebo SS.
ahááá, takže takto je to...
preto ma to zaujalo, lebo ja tú stoličku mám, slúži mi už od leta, veselo ju odporúčam dalej, a trošku ma cuklo, aby som svojim známym neodporučila dačo nekvalitné, za čo ma chváliť nebudú...
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

Ahojte poradaci, mam pre vas skvelu spravu. Na Slovensku to prevzala nova firma, ktora s firmou ProERGO, ktora mala povodne exkluzivitu na predaj, nema nic spolocne. Najdete ju na www.spinalis-stolicky.sk . Akekolvek info najdete tam ;-)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
A.B. Pozri príspevok
Ahojte poradaci, mam pre vas skvelu spravu. Na Slovensku to prevzala nova firma, ktora s firmou ProERGO, ktora mala povodne exkluzivitu na predaj, nema nic spolocne. Najdete ju na www.spinalis-stolicky.sk . Akekolvek info najdete tam ;-)
.... a v Trnave a okolí distribuje DETA spol. s r.o. - kontakty: www.deta.sk

0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

PO takmer ročnom užívaní tejto stoličky ju môžem len a len odporúčať.
Už vôbec nemám také problémy s chrbticou, je to naozaj perfektná stolička.
Inú by som už ani nechcela.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nika, ktorý typ si si vybrala?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Marína Pozri príspevok
Nika, ktorý typ si si vybrala?
ja mám Navigátor - v pomarančovej farbe už 4 roky a som spokojná, chrbátik nebolí


0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať