Zavrieť

Porady

črevná chrípka??

zdravím.mám menší problém a chcela by som radu odborníka ak by sa dalo.predvčerom ráno som sa zobudila na neznesitelné krče cca od pluc dole ku žaludku,ked ma to chyti mam slzy v očiach,mám stále hnačku, v jednej chvíli mam zimomriavky a hned na to mi je horúco..k lekárovi nemôžem ísť,som len týžden v novej robote nemôžem si dovoliť hned PNku.jedna sestra mi odporučila prášok menom smecta.zatial mi to vôbec nepomáha,poradte prosím čo mám robiť alebo kupiť aby mi bolo lepšie.to mi je jasné že treba držať diétu,prosím napíšte..
Usporiadat
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

ENDIEX a IMODIUM zaberie urcite.je to aj proti krcom a bolesti.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
AlQex Pozri príspevok
Ahojte! Na crevnu chripku odporucam dietu a liek s nazvom Hylak.Su to kvapky ktore sa podavaju 3 krat denne pre deti do 10 rokov 20-40 kvapiek pre nad 10 a dospelych 40-60.Dufam ze vam pomoze
Áno, Hylak je dobrý, ale je odvážny ten, ktorému to traktom prejde, pretože je príšerný. Ja osobne ho nemôžem, ale deťom veľakrát pomohol.

V Bulharsku dostal môj syn hnačky a tam mu nakázal doktor varené neomastené zemiaky a šípkový čaj ako diétu. Vtedy nám veru ani Smecta nepomohla , ani živočíšne uhlie. Je ale fakt, že ešte nám dal nejaké lieky na dezinfekciu čriev.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
BOND Pozri príspevok
ENDIEX a IMODIUM zaberie urcite.je to aj proti krcom a bolesti.
Áno, a dal synovi Imodium a ešte Nelidix zabralo to hneď
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Dobrý deň, neviete mi poradiť stránku, kde by som sa o týchto dvoch vyššie spomínaných liekoch dočítala viac? Potrebujem vedieť od koľkých rokov sa môžu podávať. Ďakujem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Timka1 Pozri príspevok
Dobrý deň, neviete mi poradiť stránku, kde by som sa o týchto dvoch vyššie spomínaných liekoch dočítala viac? Potrebujem vedieť od koľkých rokov sa môžu podávať. Ďakujem.
Imodium je vlastne na zahustenie stolice, nesmie sa to dlho brať, tak cca 3 dni, lebo potom zas navodí zápchu......tu je link, je to od 5 rokov vyššie http://www.choroby.sk/link.php?page=choroby&link=4

ten Nelidix tam nie je...ja to mám z Bulharska a nemám k tomu škatuľku, ale myslím, že toto je to na tú dezinfekciu
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ďakujem pekne, už si hľadám.
0 0
susi38 susi38

susi38 je offline (nepripojený) susi38

Nie su vhodne ziadne lieky, potrebujete vylucit toxiny z tela von, nie ich v sebe uskladnit. Telo sa uz len pred niecim hnackou brani. Aj ked je mozne, ze niektore lieky mozu zaucinkovat aj hned. Problem ale mozete takto len odlozit na neskor.
1.den - dieta, pit nesytenu mineralku (200ml + stipka soli+stipka cukru, nemali by ste citit ani sol ani cukor). Kazdu hodinu vypit jeden pohar ale tak pomaly akoby vam kvapkala infuzia. Na jemnom struhadle postruhat jablko, nechat na tanieri zhnednut a kazdu hodinu zjest iba 1 cajovu lyzicku. Kedze su aj teploty, dopriat telu cas na lozku. Ak potrebuje spat, tak spat, pretoze je dolezita aj poloha zaludka a criev. Zmierit sa s tym ze nie ste schopni nic robit ani rozmyslat.Teplo na brucho proti krcom.
2.den - dieta, ak hnacka neustupuje pokracovat v nastolenom rezime prveho dna ale pridat probiotika 2x1. Na obed si uvarit bud:
Ryzovy odvar 1 liter: 50g ryze varime v 2 litroch vody asi 1,5hodiny, precedime a doplnime do 1 litra vodou
Mrkvovy odvar: 0,5 liter: 250g ocistenej mrkvy varime do makka asi hodinu, rozmixujeme precedime a doplnime prevarenou vodou do 0,5l
- ten mrkvovy zabera lepsie, rychlo sa z neho upravi stolica. Ku koncu dna by sa stav mal zlepsovat.
3.den - mineralka..., jablko..., probiotika 2x1 +
Ryzovy odvar necedeny nechat ako kasicku, zamiesat kusok bananu alebo cucoriedok. Jest v malých dávkach iba po pocit "mam dost". Striedat so sucharmi ale dodrziavat odstupy pri prijimani jedla. Kolko? Najlepsim indikátorom je pocit hladu, ktory by sa uz mal znova objavit a hnacka by sa mala stracat. Samozrejme sa bude pocit hladu objavovat castejsie ako u zdravého cloveka, pretoze ste mali dietu a prijimate male mnozstva nízkoenergetických potravin.
Dalej v malých dávkach jedla s odstupmi startovat traviaci trakt. Najlepsie ak vam samo telo napovie, ktore jedlo mu chyba. Len ho pocuvajte.
Prajem skore uzdravenie!
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.... no... hádam za tých 11 rokov sa z tej chrípky aj 1000x vyliečili.....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
To je rada pre buduce pripady. Vyrovnane!
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
.... no... hádam za tých 11 rokov sa z tej chrípky aj 1000x vyliečili.....
je obdobie črevných chrípok...........dala som +
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať