Zavrieť

Porady

Začiatok podnikania

Dobrý deň.
Chcel by som začať podnikať v nákladnej autodoprave, poprosím Vás o informáciu,aký druh živnosti, prípadne koncesie k tomu potrebujem. Dopočul som sa ,že k podnikaniu v autodoprave sú potrebné skúšky(uvítam každú informáciu).
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    V prvom rade potrebuješ živnostenský list a koncesnú listinu na vykonávanie koncesovanej živnosti " Cestná nákladná doprava-vnútroštátna nákladná cestná doprava. Tá je vydaná na základe Osvedčenia o odbornej spôsobilosti na vykonávanie cestnej nákladnej dopravy ( čiže musíš spraviť skúšky ). Ak chceš podnikať aj v medzinárodnej doprave treba na Krajskom úrade predložiť finančnú spôsobilosť a na základe nej požiadať Ministerstvo dopravy,pôšt a telekomunikácií o vzdanie povolenia na vykonávanie medzinárodnej cestnej prepravy tovaru. Je to zdĺhavé ,tak hor sa do práce .

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Je to už na porade aj preberané.ale ja súbor neviem priložiť.K predchádzajúcemu chcem dodať,že ak tie skúšky nechceš robiť,môžeš si najsť niekoho,kto ich má urobené a ten Ti bude ako dozor a dajú ti živnosť aj bez tých skúšok,len ho musíš zamestnať na nejaký úväzok.

    scorpions je offline (nepripojený) scorpions

    som aká som scorpions
    Je to síce pavda ,len musíš niekoho nájsť kto ti bude ochotný pomôcť , pretože má to jeden háčik.Ak urobíš nejaký väčší priestupok , nepôjdu po tvojej živnosti ale po jeho koncesii a to je pre neho dosť riskantné pretože sa za teba zaväzuje ,keďže budeš jazdiť pod jeho koncesiou.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem,aké máš skúsenosti,ale podľa mňa je to len formalita,poznám viac takýchto prípadov,ale ešte som sa nestretla,žeby mal niekto kto robí ten dozor problém,za tých,ktorým tento dozor robí.Ak máš takéto skúsenosti,napíš,kde sa píše o tom akú zodpovednosť preberajú na seba,lebo ja si myslím,že je to len formalita,ktorú prijali naši poslanci na základe EU,ale účel to nesplna žiadny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.