Zavrieť

Porady

ťažné zariadenie

Ahoj poraďáci,
chcem vás poprosiť o váš názor:
na auto kúpené v 6.mesiaci na leasing sme v 8. mesiaci dali namontovať ťažné zariadenie. Mám zvlášť faktúru na montáž a zvlášť na ŤZ do 30.000,- Sk. Môžem to zaúčtovať celé do spotreby režij. materiálu na 501AE?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    molka
    Ahoj poraďáci,
    chcem vás poprosiť o váš názor:
    na auto kúpené v 6.mesiaci na leasing sme v 8. mesiaci dali namontovať ťažné zariadenie. Mám zvlášť faktúru na montáž a zvlášť na ŤZ do 30.000,- Sk. Môžem to zaúčtovať celé do spotreby režij. materiálu na 501AE?
    Ďakujem
    Áno, môžeš, ja som riešila tento istý problém v minulom roku. Keď som bola na školení na dani z prijmu - daňová metodička tento problém rozoberala a povedala, že to možno dať do nákladov ako TZ do 30tis. v tom istom roku, ako bolo auto obstarané. Vraj sa to posudzuje osobitne, ak to nebolo do zaradenia majetku do podnikania pri obstaraní - teda ak by to bolo v ten deň, alebo do dňa vloženia auta do firmy - možno to dať do obs.ceny. Ak dôjde k TZ po tomto termíne, a nepresiahne sumu 30tis. možno to odpísať jednorázovo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.