Zavrieť

Porady

Medzinárodna preprava

Dobry den,

chcem sa opytat. Firma z Ciech nam robila prepravu tovaru z CR na SR. Dala nam fakturu, bez DPH. Ako je to na SR? Je tato preprava sucast nakupu tovaru, ak ked tovar je uplne z inej firmy alebo z nej platim DPH na SR?
Pomozte aj viete, dakujem.
Usporiadat
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

matalenka
Dobry den,

chcem sa opytat. Firma z Ciech nam robila prepravu tovaru z CR na SR. Dala nam fakturu, bez DPH. Ako je to na SR? Je tato preprava sucast nakupu tovaru, ak ked tovar je uplne z inej firmy alebo z nej platim DPH na SR?
Pomozte aj viete, dakujem.
dochádza k prenosu daňovej povinnosti na teba t.j. samozdanenie - súčasťou nákupu tovaru by bola keby si mala jednu fa za tovar a prepravu spolu - § 16 zákona č. 222/2004 Z. z. o DPH
0 0
matalenka matalenka

matalenka je offline (nepripojený) matalenka

Bolo mi povedane, ze to moze byt sucast tovaru, to znamena, ze si dan zapocitam aj na vstupe aj na vystupe (t.z ze DPH je 0). Mozete mi poradit do ktoreho riadku DPH dam prepravu tovaru z ineho clenskeho statu? Dakujem
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

matalenka
Bolo mi povedane, ze to moze byt sucast tovaru, to znamena, ze si dan zapocitam aj na vstupe aj na vystupe (t.z ze DPH je 0). Mozete mi poradit do ktoreho riadku DPH dam prepravu tovaru z ineho clenskeho statu? Dakujem
Ak vetou "môže to byť súčasť tovaru" myslíš to, že ti to zvyšuje obstarávaciu cenu tovaru, tak máš pravdu. My napr.dopravu pripočítavame v príjemke do nákupnej ceny. A účtujem ju na 504AE/321AE. Tým pádom na konci roka nemusím pracne vyčísľovať pomernú časť dopravy,ktorá nepatrí do nákladov.
0 0
matalenka matalenka

matalenka je offline (nepripojený) matalenka

Mozete mi prezradit ako sa uctuje medzinarodna preprava, pri podmienkach, ktore su vyssie urcene?
Dakujem
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
matalenka
Dobry den,

chcem sa opytat. Firma z Ciech nam robila prepravu tovaru z CR na SR. Dala nam fakturu, bez DPH. Ako je to na SR? Je tato preprava sucast nakupu tovaru, ak ked tovar je uplne z inej firmy alebo z nej platim DPH na SR?
Pomozte aj viete, dakujem.
Je súčasťou obstarávacej ceny tovaru.

Účtovanie (PU)-dva spôsoby:

fa za tovar
131/321 100000, resp. 504/321

fa za prepravu
131/321 10000, resp. 504/321

príjemka na sklad
132/131 110000, resp. vykonáme evidenčne - neúčtujeme.
0 0
matalenka matalenka

matalenka je offline (nepripojený) matalenka

Dakujem, ale ako to je s DPH? Plati ju prijemca sluzby (teda objednavatel prepravy), alebo sa odpocita aj na vstupe aj na vystupe a je 0.

Dakujem za pomoc.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
matalenka
Dakujem, ale ako to je s DPH? Plati ju prijemca sluzby (teda objednavatel prepravy), alebo sa odpocita aj na vstupe aj na vystupe a je 0.

Dakujem za pomoc.
Samozrejme že dochádza k "samozdaneniu". Výsl. vplyv 0 (treba posúdiť nárok na odpočet).

A účtovne :
pri zaradení fa účtujem ešte :
343 AE1 / 343 AE2 nnnn,- SKK - dopočítaná DPH.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Slovenský platca DPH si u nás objednal prepravu z SR do Rumunska. V objednávke ja zaclenie SR a vyclenie RO, cena: XY,-SK "all in." Potrebujem vystaviť fa. FA bude bez DPH za dopravu. To "all in" znamená vrátane poplatkov?/ napr. dialničné,váženie,poistenie, hraničné poplatky,ručenie za tovar.../ Príde mi ešte nejaký doklad za zaclenie/vyclenie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

All in v preprave znamená cena vrátane všetkých poplatkov. Faktúra bude vystavená teda na sumu v objednávke, XY,- SK.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

ermon
All in v preprave znamená cena vrátane všetkých poplatkov. Faktúra bude vystavená teda na sumu v objednávke, XY,- SK.
Ďakujem. Ešte ak sa môžem opýtať, fa bude bez DPH s odvolávkou na ktorý § ?
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Odvolávka vo faktúre bude na §16 zákona o DPH.
0 0
Eva Hodásová Eva Hodásová

Eva Hodásová je offline (nepripojený) Eva Hodásová

Podľa § 16 zákona o DPH
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie, zákon o DPH par. 16 hovorí o oslobodení od DPH v rámci členských štátov EÚ. V tvojom prípade je to par. 47.(6) Oslobodené od dane sú služby vrátane prepravných a s nimi súvisiacich doplnkových služieb, iné ako služby oslobodené od dane podľa § 28 až 41, ktoré sú priamo spojené s vývozom tovaru a s tovarom pod colným opatrením podľa § 18 ods. 2.
Naposledy upravil Monika Kováčová : 28.11.06 at 16:48
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
nina100 nina100

nina100 je offline (nepripojený) nina100

Dobrý deň,
pri uskutočnení prepravy vrámci členských štátov EU, kde je odberateľom napr. Nemec je táto preprava oslobodená od DPH. Preprava uskutočnená vrámci tuzemska, taktiež pre Nemca napr. Bratislava - KE - faktúruje sa taktiež s oslobodením od dane?
Dakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie, pretože nejde o prepravu medzi členskými štátmi ale o prepravu na území SR. Fakturuje sa s DPH 19%.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

ermon
Nie, pretože nejde o prepravu medzi členskými štátmi ale o prepravu na území SR. Fakturuje sa s DPH 19%.
Súhlasím len dodám, že výnimkou by mohlo byť ak by išlo o prepravu, ktorá je priamo spojená s prepravou tovaru, pri ktorej miesto začatia a miesto skončenia sa nachádzajú na územiach dvoch rôznych členských štátov - §16 ods.2a.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že pri prepravných službách keď je dodávateľ z Rumunska a preprava, ktorú sme si objednali pod naším IČ DPH bola z Maďarska do Anglicka - je to preprava medzi členskými štátmi,aj keď je dodávateľ mimo EÚ? je to samozdanenie?
2. Uvádzajú sa v daň. priznaní DPH služby oslobodené od dane, ktoré som prijala pod IČ DPH od dodávateľa z iného čl. štátu a preprava bola z Maď. do Rumunska §47 ?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Rozumiem otázke? Dodávateľ prepravy v prvej časti príspevku je z Rumunska a prepravu vám Rumunský dodávateľ uskutočnil z Maďarska do Anglicka? Pre Rumunského dodávateľa neplatí zákon o DPH platný v členských štátoch EU, nemôže ísť teda o samozdanenie.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

ermon
Rozumiem otázke? Dodávateľ prepravy v prvej časti príspevku je z Rumunska a prepravu vám Rumunský dodávateľ uskutočnil z Maďarska do Anglicka? Pre Rumunského dodávateľa neplatí zákon o DPH platný v členských štátoch EU, nemôže ísť teda o samozdanenie.
Áno, dodávateľ Rumun, preprava z Maď. do Anglicka. Nie je to aj tak preprava medzi člen. štátmi podľa §16/1 ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať