Zavrieť

Porady

Usporiadat
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

belanicka
receptíky....................
Ďakujeme za dobré receptíky a nápady !
Tie rýchle medovníčky robievam aj ja (podľa toho istého receptu), môžem potvrdiť, že sú naozaj veľmi dobré, mäkké a ich príprava je nenáročná. Včera som ich napiekla a...polovica je fuč !
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...tak kočeny, práve som si odpísala receptík (doma nemám tlačiareň) na tie rýchle medovníky... Oni sú aj rýchlo hotové aj rýchlo skonzumované? Tak sú ozaj rýchle vo všetkých ohľadoch...

Nedávno som sa cítila moc zle, bo som mierne krepučká na slávnostné vypekanie. Také klasické nedeľné koláče zvládam ľavou zadnou...ale slávnostnejšie mi nie vždy vyjdú podľa mojich predstáv. Takže zajtra (ak nezabudnem) zbehnem kúpiť klinčeky, škoricu a tú obyčajnú hladkú múku (to je tá T650 či tak nejak???) a skúsim sa do toho pustiť...

0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

georeo
...tak kočeny, práve som si odpísala receptík (doma nemám tlačiareň) na tie rýchle medovníky... Oni sú aj rýchlo hotové aj rýchlo skonzumované? Tak sú ozaj rýchle vo všetkých ohľadoch...

Nedávno som sa cítila moc zle, bo som mierne krepučká na slávnostné vypekanie. Také klasické nedeľné koláče zvládam ľavou zadnou...ale slávnostnejšie mi nie vždy vyjdú podľa mojich predstáv. Takže zajtra (ak nezabudnem) zbehnem kúpiť klinčeky, škoricu a tú obyčajnú hladkú múku (to je tá T650 či tak nejak???) a skúsim sa do toho pustiť...

Som presvedčená, že sa Ti podaria !
Nie som si istá, či je v tom recepte spomenuté, že cesto po zmiešaní máme dať odležať na chladné miesto na 3 hodiny.
Držím palce !

Marika
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ľubka, pre istotu Ti pripájam recept (mám ho pod iným názvom, ale je ten istý !)

MEDOVNÍČKY ( INFOKANÁL )

500 g hladkej múky
2 vajíčka
125 g rastlinného tuku
190 g práškového cukru
1 KL škorice
1 KL sódy bikarbóny
4 roztlčené klinčeky
125 g zohriateho medu

Cesto zamiesime, dáme do chladničky na 3 hodiny. Potom vyberieme, rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku 3-4 mm a vykrajujeme rôzne tvary. Poukladáme na suchý plech vysypaný múkou (bez masti) a pečieme 7 minút pri 150°C. Po upečení hneď ešte teplé potrieme rozšľahaným vajíčkom.

Pozn. Ja plech potriem Cerou a neposypem múkou, ako je uvedené v recepte !


Ešte je tu ďalší recept na výborné medovníčky. Tie ale nemôžu dlho stáť (myslím, že to nehrozí !) Je ich veľa a sú výborné ! Kto ich robieva alebo pozná tento recept, mi dá určite za pravdu !


MEDOVÉ PERNÍČKY

Vo väčšej nádobe necháme zovrieť 1 kg kryštálového cukru s 0,5 l vody. Keď začne vrieť, pridáme malú lyžičku sódy bikarbóny a varíme 5 minút. Potom necháme stáť 6 hodín.

Pridáme:
2 kg hladkej múky
20 g salajky (1 balíček)
1 prášok do pečiva
38 dg medu
8 dg slivkového džemu
4 celé vajíčka

Zmiesime a necháme stáť 12 hodín.
Vyvaľkáme na hrúbku 0,5 cm a vykrajujeme rôzne tvary. Pečieme na Cerou vymastenom plechu- na bledo. Zliepame džemom alebo plnkou.

Plnka:
30 ks perníčkov alebo 1 upečený plát zabaríme asi 0,5 l vriacej vody, pridáme 3 dl džemu a zmiešame. Do plnky môžeme podľa chuti pridať aj kakao, orechy alebo rum. Vrch polejeme čokoládou.

0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...kočky moje, skúsila som tie rýchle medovníky...a bola som prekvapkaná, že sú ozaj rýchle. Cesto som si spravila, strčila ho do chladničky... No a všetko mi išlo tak odruky... len som si asi cesto vyvaľkala moc natenko - niektoré medovníčky sú len ako také placky... Do výšky mi moc nenarástli, len akoby stiekli - na šírku nabrali toho dosť... Upečené boli tiež veľmi rýchlo, no a najlepšie vyšli tie, ktoré už robili deti z viackrát premiesených okrajkov... Tie sú najkrajšie...a aj najmäkšie...

A MUSÍM POTVRDIŤ, ŽE TIE MEDOVNÍČKY SÚ OZAJ HNEĎ MäKKÉ! Uvidíme či do Vianoc vydržia...

Ďakujem.

0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

hm,hm......je mi do placu,urobila som rychle medovniky,ze deticky budu mat makke a hned - a stvrdli mi..Je pravdou,ze malicka ich obcmulava,ale ja som rodine povedala,ze budu makke! Kde mohla byt chyba? Margarin.maslo namiesto klasickeho?? alebo dlzka pecenia? pekne vyrastli,radost kukat. Tak som ich dala do nadobky s jablckom a cakam na zmaknutie...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Evina...
aspoň malej dlhšie vydržia ..keď sú tvrdšie
máš najprv počkať na výsledok a až potom niečo sľubovať
my čo robíme..sú tiež hneď mäkké, ale musia sa dať do kastróla a hneď zavrieť
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

do kastrola s vodou? ci ako?? alebo zavriet a otvorit na vianoce??
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Domnievam sa že Silvia myslela dobre kastról uzavrieť, aby nebolo treba ďalšiu várku piecť.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no..normálne..
ako ich dávame dole z plechu...hneď ich hádžeme do kastróla a zavrieme pokličkou....a potom iba občas nadvihnem pokličku zoberiem si ..koľko chcem..a idem a oni zostanú mäkké

toto ber s rezervou...ale však už ma poznáš
ma napadlo ...
ak ich máš moc tvrdé, skús ich vložiť do kastróla s vodou ...hneď zmäknú
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

potvorky,bavte sa na mojej bezmocnosti...ale ja si s medovnikmi poradim, vsak oni zmaknu,aj keby som ich varit mala...a nevyhodiiiiiiim ich. A ked nie,tak dnes-zajtra sa mi narodi nova vnucka a tej to dam namiesto cumlika, hihi
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Evina...ale teraz vážne..
ako ich vyberieme z pece..natrú sa vajíčkom a dávame ich do kastróla a hneď zavrieme...

však už na vnúčatko čakám..kedy zahlásiš ...a náhodou, nemalo to byť už dnes??? bo niečo také mamina spomínala..že v stredu to príde
už vidím..že je tam dnes - zajtra...
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

vajickom ich bolo treba potriet pred pecenim - podla receptu...aby boli leskle, ja som radsej 2x potrela,lebo ked narastli,tak povrch trosku zvraskovatel..a jeden plech som tusim potrela hned po vybrati z rury,este horuce..a tiez tvrdeeeeeeeeeeee
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no..my robime asi nejaké také ..ako v príspevku 5 tie prvé..
ale presný recept tu nemám...bo som ešte v práci...ale môžem to kuknúť..
a tie sa potierajú až po a tiež sú lesklé..
no..ale tieto sa nepotierajú pred...možno zato už to nestihlo zmäknúť
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ekin
hm,hm......je mi do placu,urobila som rychle medovniky,ze deticky budu mat makke a hned - a stvrdli mi..
Neboj, ak chceš, aby Ti rýchlo zmäkli, môžeš ich dať aj do sáčka z mikorény. Nemala si namiesto včelieho medu nejakú náhradu? Myslím tým púpavový, nechtíkový a pod.?
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

citujem ekin:

hm,hm......je mi do placu,urobila som rychle medovniky,ze deticky budu mat makke a hned - a stvrdli mi..Je pravdou,ze malicka ich obcmulava,ale ja som rodine povedala,ze budu makke! Kde mohla byt chyba? Margarin.maslo namiesto klasickeho?? alebo dlzka pecenia? pekne vyrastli,radost kukat. Tak som ich dala do nadobky s jablckom a cakam na zmaknutie...


...moja... Vieš čo? Prídi do témy, ak sa cítiš zle v sekcii hobby, zdravie...

Ja som ich skúšala a zostali mäkké. Tiež mi zvráskaveli ale to som "zamaskovala" citrónovou polevou... a veru asi budem cez víkend piecť znovu, lebo už je hádam aj polovica fuč...
Ja som sa zamerala na to, aby malo všekto zhruba rovnakú teplotu - asi pol hodinu som mala všetko nachystané na linke. po vypracovaní som cesto dala na tri hodiny do chladničky. Potom som si polovicu vybrala a pracovala len s ňou, no a okrajky som zguľkala, strčila do chladničky, vybrala druhú polovicu cesta... Dala som originál nefalšované maslo, originál med 125 gramov, múka T650...no a rúru som mala tuším len na trojku - neviem koľko je to stupňov bo ja pečiem na plyne... Dnes sa mi akurát svokra chválila, že našla recept na hneď mäkké medovníky ale že budú lacnejšie ako moje, lebo tam ide menej medu, menej masla, menej cukru... Tak neviem. Cesto má hotové - v sobotu ide piecť... Takže pôjdem na koštovku, či sa oplatí šetriť...ale asi si tento receptík nedáááááám...
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Mne tiež medovníky vždy stvrdnú,ale keď potrebujem aj zmäknú.Ja ich po upečení dávam do krabice na balkón od teraz až do Vianoc.Keď potrebujem,tak si ich den predtým dám do vnútra a oni zmenou teploty zmäknú,ak nie,čo je aj teraz dosť možné,lebo vonku nemrzne,tak z ních odoberiem do mikroténového vrecka a vložím k ním kúsok mäkkého chleba,alebo rozkrojené jablko,zaručene zmäknú.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Aby boli medovníčky mäkké tak ja po upečení dávam ich spolu s prekrojeným jablčkom do dózy, ktorú uzavriem. Sú potom strašne chutné, mäkké a hlavne neskutočné dobré. A nech sú akékoľvek tvrdé - určite zmäknú.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Ahojte ! Minulý týždeň som vám písala o tých medovníčkoch, čo sú rýchlo hotové a takisto je rýchlo po nich...Rozhodla som sa, že ich zasa napečiem, keďže z minulej várky už nič nezostalo. Pripájam aj nejaké foto.
Len neviem, či z nich zostane niečo aj na zdobenie.... Ako tak sledujem moje detičky, zdá sa že pečenie v poradí už tretej dávky ma asi neminie... ale to už len tesne pred Vianocami
Kópia – DSC01813.jpg  
Kópia – DSC01815.jpg  
1/1
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Pripájam tiež:
MEDOVÉ CHRÚSTIKY.
60 dkg hl múky
35 dkg kr. cukru
3 polievkové lyžice medu
5 vajec
1 káv. lyžička perníkového korenia
1 káv. lyžička sódy bicarbóny
Všetky prísady spracujeme na doske, z cesta odkrajujeme menšie kúsky, ktoré ugúľame na valčeky hrúbky palca, nakrájame na asi 3 cm dlhé kúsky a kladieme riedko na na vymastený plech. Potrieme rozšľahaným vajíčkom, prizdobíme orieškom a pečieme v dobre vyhriatej rúre.


Môžme spájať aj orechovou plnkou, no nám chutia viac bez plnky a zjedia sa skôr ako medovníčky.A keď bol ešte ten hrubší kr. cukor, boli ešte lepšie ako s touto krupicou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať