Zavrieť

Porady

Pracovná cesta a mzda

Ak je zamestnanec vyslaný na pracovnú cestu napr. tri dni, ako to má byť z hľadiska miezd preplatené? Ako sa má tento čas na pracovnej ceste evidovať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Podľa môjho názoru, ak zamestnávateľ zamestnanca vyšle na pracovnú cestu a podpíše mu cestovný príkaz, z hľadiska miezd je to, ako keby bol v práci, ale v evidencii dochádzky je potrebné vyznačiť, že bol na pracovnej ceste.

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    A keď tá pracovná cesta trvá 3 dní v kuse teda napr. od 06.00.hod v pondelok do 23.00 hod v stredu? V tomto prípade je dľžka pracovnej cesty dlhšia ako pracovný čac.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Veď aj zamestnanec vyslaný na služobnú cestu by mal mať pokyny na výkon práce . Od - do kedy je výkon práce a z toho budeme posudzovať prípadnú prácu nadčas , a ostatná doba mimo pracoviska bude platená diétami.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    My tiež dávame nadčasy len vtedy, ak zamestnanci vrámci pracovnej cesty vykonávajú prácu nad 8 hodín denne.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Ja by som to riešila ináč. Keď je na pracovnej ceste, jeho pracovné zaťaženie "asi" nie je až také ako keby pracoval. Preto by som sa s nim dohodla len na čerpaní náhradného voľna.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    mozno odpovedam po funuse, ale my sme to v predchadzajucom zamestnani (urad prace) mali zahrnute v smernici tak, ze SC sa ratalo ako odpracovany den, teda 8 hod bez ohladu na to, kolko dni to trvalo. Ziadne nadcasy sa k tomu nepriplacali.

    pekny den

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Môj manžel chodí na montáže, ktoré trvajú niekoľko dní v kuse. Z hľadiska preplatenia diét a iných náhrad z prac.cesty mi je to jasné. Jasné mi nie je ako sa počíta pracovný čas.
    1) Len 8 hodín - alebo čas práce
    2) Celý deň? Asi nie....
    Ja len preto: Ako má k tomu prísť, že je kvôli práci mimo domu, rodiny, režim dňa a disciplína je rozvrhnutý s ohľadom na prácu, voľný čas nie je strávený tak ako by chcel.
    Hádam mi rozumiete .... Pracovná cesta z pohľadu mzdy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    heja3
    Môj manžel chodí na montáže, ktoré trvajú niekoľko dní v kuse. Z hľadiska preplatenia diét a iných náhrad z prac.cesty mi je to jasné. Jasné mi nie je ako sa počíta pracovný čas.
    1) Len 8 hodín - alebo čas práce
    2) Celý deň? Asi nie....
    Ja len preto: Ako má k tomu prísť, že je kvôli práci mimo domu, rodiny, režim dňa a disciplína je rozvrhnutý s ohľadom na prácu, voľný čas nie je strávený tak ako by chcel.
    Hádam mi rozumiete .... Pracovná cesta z pohľadu mzdy.
    Bolo to veľmi veľa krát popisované. Pozri si tieto diskusie:

    http://www.porada.sk/t35452-pracovny...nej-cesty.html

    http://www.porada.sk/t19788-pracovny...nej-ceste.html

    http://www.porada.sk/t8723-sluzobna-...ca-nadcas.html

    AK tam nenájdeš odpoveď, konkretizuj otázku.

    karka je teraz online karka

    karka
    nam posielaju zo stavby hodiny, ktoré odpacovali robotnici a tie maju zaplatene tak, akoby boli na firme. dostavaju diety a maju vacsie premie ked su na montazi, ale to je na zamestnavatelovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.