Zavrieť

Porady

SYR

Neviete niekto ako sa z domáceho kravského mlieka robí syr?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

wagner Pozri príspevok
Tá firma nemá internetovú stránku? Alebo im treba napísať a požiadať ich o zaslanie ponuky?
http://www.advise.sk/
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ďakujem, potešila si ma
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Info z Advise: (skoda, o formy a aditiva v mensom baleni som mal aj ja zaujem)

s týmto tovarom prakticky končíme. Dodávame naďalej aditíva iba našim
zákazníkom v oblasti poradenstva - syrárske kurzy a hlavne zákazníkom
ktorým dodávame technológie. Obrat z drobného predaja syrárskych aditív
je taký malý že problémy z dovozom prevyšujú akýkoľvek profit. Ak máte
záujem o na stránke uvedené aditíva v originálnych baleniach dajte mi
vedieť. Pošliem Vám špecifikáciu konkrétnych tovarov a ceny.

Ceny foriem sú od 2000 Sk za malé formy / 10 kg produktu po 350 Sk za
jednu desať kilogramovú formu. Na Slovenskom trhu sú to ceny prakticky
bezkonkurenčné. Vlastne 20 Sk za jednu malú formu. Neviem aké objemy
aditív a foriem chcete.
Stránka je informačná a nejedná sa tu o Internetový predaj. V najbližšom
čase zo stránky ponuku aditív stiahnem.

Na budúci mesiac budem objednávať od našeho dodávateľa aditív tovar v
nasledujúcich minimálnych baleniach:
Kalcium chlorid 5 kg 120 Sk /kg
Syridlo 1:1800 1 kg ..367 Sk / kg
Syridlo 1:6000 1 kg 572 Sk/ kg
Syridlo práškové natural 1:150 000 0,5 kg 2100 Sk/ bal
Kultúry minimálna dodávka 10 bal. po 174 Sk na 500 l mlieka
Kvasinky turbo (na medovinu) 10 balení po 15 Sk za kus
Lak syrársky po 5kg 251 Sk/kg
Vosk syrársky 27kg 156 Sk/kg
a pod.

Teraz máme väčšinu z horeuvedených aditív na sklade (po niekoľko kusov)

Uvedené ceny sú bez DPH Ceny sa môžu nevýrazne meniť podľa jednotlivých
dodávok - budú upresnené pri objednaní.

Ak máte záujem objednať si aditíva a pošlite mi predbežný dopyt . Pri
väčších množstvách poskytujeme zľavy dohodou.

Teraz máme akciu s predajom technológií na výrobu syrov. Jedná sa o
individuálne dodávky špecifikované podľa požiadaviek zákazníkov.
Predovšedkým je záujem o automatockú jednotku POLYFOOD.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Makky syr ala alabut:

Zohrejeme 5 l mlieka na 37 - 42*C. Pridame starter (ja pouzivam 2 dl smotanoveho jogurtu), zamiesame a nechame 1 1/2 hod. startovat. Ucelom starteru je okyslenie mlieka. Potom skontrolujeme teplotu mlieka (34*C), ak je nizsia pomaly dohrejeme. Pridame syridlo podla navodu, zamiesame. Spravna davka je, ak sa mlieko zrazi za 30 - 45 min. Zrazeninu nakrajame na vacsie kusy, nechame 5 min. odpocinut, potom ju nakrajame na drobne zrno. Ja to robim tak, ze nozom na zakusky kyvem sem a tam a plochou vareskou krutim syreninou, az sa mi poseka na zrno velkosti hrachu. Necham sadnut na dno, zlejem cast srvatky, posolim a volne vlozim do formy odtiect tak na 12 hod. Medzitym uvarim srvatkovy syr a z vychladnuteho zostatku spravim slany nalev. Sol sypem od oka, ak mi slany nalev chuti, prestanem. Do slaneho nalevu ponorime scedeny pomerne tvrdy syr a sup do chladnicky. Po tyzdni sa vytvori na syre biela korka. Syr pripomina "Hermelin", po povrchu biela korka, vnutri lahodna hmota. Z 5 l mlieka mi vyjde asi 0,9 kg syra. Ak do srvatky pridam cca 1/2 l mlieka, vyjde mi este 0,35 kg srvatkoveho syra, do ktoreho pridam dve-tri lyzice smotany ziskanej z vyroby acidka a lebo jogurtu, okorenim, osolim a vzniknutym kremom potieram pecene maso, lokse a pod. Obidva syry su vyborne a vytaznost z mlieka vyborna. Niekedy ho skusim vyudit. Pasterizovane mlieko bude pravdepodobne treba obohatit chloridom vapenatym. Nemam ho kde kupit, preto nepasterizujem, ale pouzivam priamo nadojene z druzstva v susednej obci po 15 Sk. Srvatka sa hodi aj na marinovanie diveho masa. Skusal som ju pouzit aj na pecenie chleba, ale chlieb nebol taky nadychany ako z cistej vody.
0 0
dahoman1 dahoman1

dahoman1 je offline (nepripojený) dahoman1

Len nedávno som navštívil túto stránku a milo ma prekvapila, že aj v dnešnej dobe sa niekto zaujíma o tradične syrárske výrobky klasickou metódou. O formy na syr by som mal zájuem aj ja , ale kúpiť ich je prakticky nemožné. Ja na to používam plastové cedidla rôznej veľkosti a tvaru. Hrudkovemu syru daju veľmi pekný vzhľad(mozaiku). Majú aj nevýhodu, že neznesú väčší tlak, ktorý je potrebný pri výrobe tvrdého syra. Najbližšie pošlem nejaké jednoduché recepty recepty.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Neviem, ci sa mi podari vlozit tabulku o vytaznosti syra z mlieka, aby mal zaujemca priblizny prehlad o cene vysledneho produktu bez vlozenej prace a energie, ktora je potrebna na zohriatie mlieka.
Naposledy upravil alabut : 28.08.10 at 08:13
0 0
kirtida kirtida

kirtida je offline (nepripojený) kirtida

Ahojte. uz dlhsiu dobu vyrábam dom a syr. je to takzvaný paneer /panýr/. je známy najmá z indickej kuchyne, prevažne sa používa ako ingrediencia do rôznych zeleninových jedál.
ale som šťastná, že sa tu po dlhoročnom pátraní dozvedám niečo o domácej výrobe syra. ten panýr sa vyrába zahriatím mlieka a pridaním bud citronovej šťavy, alebo kyseliny citronovej. a zrazí sa behom pár minút a potom pokračujem ako pri ostatných receptoch: scedím do sitka zaťažím nejakým hrncom , do ktorého dám trebárs vodu, aby bol ťažký, a nechám odkvapkať. Samotný ho nejedávam, väčšinou nakrájam na kocky 2x2 cm a osmažím v oleji a pridám napr do špenátu a podobne. Ale už sa veľmi teším, že vyskúšam vase recepty.
0 0
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

Doporučujem výbornú stránku na výrobu rôznych druhov syrov a všetko o nich a bonus k tomu - škola údenia+recepty
0 0
jasminke jasminke

jasminke je offline (nepripojený) jasminke

Ahoj, my sme uz vyrobili hocijake syry, aj s plesnou, aj bez, tvrdsie, maksie, ostiepky, hrudky.. Pre zaciatok si úpzri tuto stranku jaknato.webpark.cz/, mam malo prispevkov, takze tu nemozem dat plny odkaz
a na Tvojom mieste by som zacala s niecim jednoduchym, ako napr hrudka. Pozor na mlieko, treba kupit cerstve, najlepsie nepasterizovane a nehomogenizovane. Trvanlive mlieka su mrtve, namiesto zrenia hniju - z nich sa syr neda vyrobit. Takze bud cerstve mlieko alebo len pasterizovane - take predavaju v predajniach syrov zo Zvolenskej Slatiny
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na aku teplotu sa pri vyrobe paneeru mlieko zohreje?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nasiel som toto:

Kolega Dr. V. Harwalkar srážel mléko glukono-delta-laktonem, což je prekurzor "jedlé" kyseliny glukonové. Lakton se hydrolyzuje na kyselinu a tedy působí pomalu. Srážené mléko bylo horké (90°C) a konečná kyselost byla mírná (pH 5.5). Mikrografie pořízené transmisní mikroskopií (TEM) tenkých řezů obsahovaly podivuhodnou strukturu, kterou jsme nazvali "jádro a skořápka" (
core-and shell). Měli jsme obavy, zdali se nejedná o artefakt, ale námi nalezenou strukturu potvrdili pracovníci velké potravinářské firmy Kraft Foods Inc. Struktura vzniká i při srážení horkého mléka kyselinami, například při výrobě sýra Panýr (Paneer) v Indii, Queso Blanco v jižní Americe a sýra White cheese v Americe severní. Je velice stálá a přetrvává i v taveném sýru, jestliže jednou z jeho složek byl některý z uvedených sýrů. Jejich přítomnost není možné zjistit jinak než elektronovou mikroskopií. Uvedené sýry nezrají a jsou poměrně levným zdrojem mléčných bílkovin, takže jejich zjišťování má význam při ochraně spotřebitelů.

Obrazok:

http://futurologie.czweb.org/archiv2003/panyzel2.jpg
http://futurologie.czweb.org/archiv2003/tvaroze2.jpg
0 0
kirtida kirtida

kirtida je offline (nepripojený) kirtida

Kedže väčšinou robím paneer z čerstvého mlieka od kravy, ktoré je ešte neprevarené , tek ho najprv prevarím a potom dávam citron. Takže asi tak ako v tom tvojom príspevku. Zaujímavé. Nedávno som nezohnala čerstvé mlieko, tak som kupila v potravinách polotučné. iné nebolo . zohriala som ho, nie az do zovretia, ale možno tých 80-90 stupnov malo. hm.
0 0
kirtida kirtida

kirtida je offline (nepripojený) kirtida

Ked tu tak čítam, ostatní nezahrievajú mlieko na vysokú teplotu. Podla toho článku je to pravdepodobne kvôli tej zrejúcej schopnosti. asi trošku tu už špekulujem. neviem teda, dufam, že to nie je nezdravé.
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

alabut Pozri príspevok
Makky syr ala alabut:

Zohrejeme 5 l mlieka na 37 - 42*C. Pridame starter (ja pouzivam 2 dl smotanoveho jogurtu), zamiesame a nechame 1 1/2 hod. startovat. Ucelom starteru je okyslenie mlieka. Potom skontrolujeme teplotu mlieka (34*C), ak je nizsia pomaly dohrejeme. Pridame syridlo podla navodu, zamiesame. Spravna davka je, ak sa mlieko zrazi za 30 - 45 min. Zrazeninu nakrajame na vacsie kusy, nechame 5 min. odpocinut, potom ju nakrajame na drobne zrno. Ja to robim tak, ze nozom na zakusky kyvem sem a tam a plochou vareskou krutim syreninou, az sa mi poseka na zrno velkosti hrachu. Necham sadnut na dno, zlejem cast srvatky, posolim a volne vlozim do formy odtiect tak na 12 hod. Medzitym uvarim srvatkovy syr a z vychladnuteho zostatku spravim slany nalev. Sol sypem od oka, ak mi slany nalev chuti, prestanem. Do slaneho nalevu ponorime scedeny pomerne tvrdy syr a sup do chladnicky. Po tyzdni sa vytvori na syre biela korka. Syr pripomina "Hermelin", po povrchu biela korka, vnutri lahodna hmota. Z 5 l mlieka mi vyjde asi 0,9 kg syra. Ak do srvatky pridam cca 1/2 l mlieka, vyjde mi este 0,35 kg srvatkoveho syra, do ktoreho pridam dve-tri lyzice smotany ziskanej z vyroby acidka a lebo jogurtu, okorenim, osolim a vzniknutym kremom potieram pecene maso, lokse a pod. Obidva syry su vyborne a vytaznost z mlieka vyborna. Niekedy ho skusim vyudit. Pasterizovane mlieko bude pravdepodobne treba obohatit chloridom vapenatym. Nemam ho kde kupit, preto nepasterizujem, ale pouzivam priamo nadojene z druzstva v susednej obci po 15 Sk. Srvatka sa hodi aj na marinovanie diveho masa. Skusal som ju pouzit aj na pecenie chleba, ale chlieb nebol taky nadychany ako z cistej vody.
Skúšala som robiť srvátkový syr, je super, len ho bolo málo. Tento syr som zmiešala s maslom a bol na nerozoznanie od nátierkového masla. Stačilo ho len troc hu posoliť.
Namočila som aj syr do srvátky, len neviem, či ho tam mám držať tých 5 dní, nebude veľmi slaný? a Má byť celkom ponorený v tej srvátke?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Staci ho ponorit na dva dni. Slany je akurat. Slany byva, ak sa moci v cistej vode. Ak je malo srvatkoveho syra, staci pridat do srvatky nejake zvysky mlieka, alebo robit castejsie syr .
0 0
jossev jossev

jossev je offline (nepripojený) jossev

Dobrý den pane Kolenčík,
mohl bych Vás taky poprosit o podrobný recept na výrobu korbáčiků. Mám teď hodně kozího mléka a chtěl bych se o to pokusit. Předem moc díky.
0 0
patrika patrika

patrika je offline (nepripojený) patrika

neviete niekto náhodou ako sa ináč povie chlorid vápenatý, myslím či nemá nejaký ludový názov
0 0
patrika patrika

patrika je offline (nepripojený) patrika

už som zistila,že nemá,pýtala som sa v lekárňach
0 0
vimba vimba

vimba je offline (nepripojený) vimba

Kolenčík Pozri príspevok
V žiadnom prípade nepoužívať soľ, súhlasím s výrobou uvedenou predo mnou, len pozor na to syridlo, treba ho v malom množstve mlieka doslovne kvapkať a kvapky rátať. Syr odkvapkaný v plienke je tzv. sladký syr, ak chceš napr. z neho ťahať korbáčiky, musí trocha „zakysnúť“ a z toho sa dá ťahať, presný postup Ti môžem zaslať. Syr solíme po jeho nakrájaní, resp. pri iných výrobkov zo syra, až tieto výrobky ponoríme do slaného roztoku.


NEMOHOL BY SI MI ZASLAT RECEPT ?PROSIM TA ....dakujem
0 0
Matiss Matiss

Matiss je offline (nepripojený) Matiss

prosim vas mohli by ste my zaslat nejake recepty na vyrobu syra ,korbáčikov oštiepkov dalej ako to treba udit a podobne mail mam :
matissek490@azet.sk
vopred velmi pekne ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať