Zavrieť

Porady

preplatenie nevycerpanej dovolenky po ukonceni PP

ahojte, prosim o radu. Mali sme zamestnankynu, ktora ukoncila PP k 31.10.2006, ostala jej nevycerpana dovolenka 6dni, zabudli sme ju vsak preplatit. Chcela by som jej ju teraz preplatit, docitala som sa podla predchadzajucich prispevkov, ze do ZP a SP sa neodvadza. Mam vsak problem ak niekto pozna program MRP mzdy, prosim o radu: do programu som uz zadala ukoncenie PP, t.j. v mzdach za november mi uz nefiguruje, tak som zrusila ukoncenie, vymazala som hrubu mzdu a zadala do riadku c.199 sumu za dovolenku, je to ok? A este mam otazku, neviem ci som vypocitala spravne nahradu za dovolenku, v poslednej vyplatnej paske je riadok priemer-dovolenka, bola tam suma 164,45Sk, dala som 164,45*8*6=7894 Sk.
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    zuzkakristi
    a zadala do riadku c.199 sumu za dovolenku, je to ok?
    Do polozky 199 sa zada pocet dni preplatenej dovolenky.
    zuzkakristi
    neviem ci som vypocitala spravne nahradu za dovolenku, v poslednej vyplatnej paske je riadok priemer-dovolenka, bola tam suma 164,45Sk, dala som 164,45*8*6=7894 Sk.
    Program potom vypocita nahradu sam:
    Dovolenkovy priemer * denny uvazok * Polozka 199
    a sumu ulozi do polozky c.211.

    Takze ak si "rucne" vypocitanu nahradu za dovolenku dala do polozky c.199 postupovala si ZLE.
    Naposledy upravil pingino : 03.12.06 at 11:04

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ja som predpokladala, že Zuzka do 199-ky nedala už samotný výpočet, ale počet dní a myslím si, že to tak aj je.
    1. Už názov položky tomu napovedá(POČET DNÍ-PREPLATENÁ DOVOLENKA), čo sa má do nej zadať.
    2. Do 199-ky sa vyššia položka, ako v tomto prípade 6, ani zadať nedá. Program je nastavený tak, že robí kontrolu na zostatok nevyčerpanej dovolenky a ak chceš zadať vyššie číslo ako je nárok na dovolenku, nepustí Ťa ďalej.

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Marína
    Ja som predpokladala.....
    So vsetkym co si napisala, suhlasim, akurat z povodneho Zuzkinho prispevku som nadobudol dojem, ze ona postupovala inak.
    do riadku 199 som zadala pocet dni preplatenej dovolenky, cize 6, v riadku c.211 mam celkovu sumu preplatenej dovolenky t.j. 7893 Sk, ale program mi vypocital aj vsetky odvody:ZP,SP, vysla mi suma k vyplate 6834Sk, je to takto dobre, alebo mam zrusit odvody ak ano tak prosim kde, diky moc

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Z náhrady nevyčerpanej dovolenky sa platia odvody tak do ZP ako aj SP. Asi si si zmýlila odstupné s nevyčerpanou dovolenkou. Z odstupného sa odvody neplatia.
    ale zamestnankyna ukoncila PP k 31.10.06, je odhlasena zo SP aj ZP, prihlasit ju ale nemozem ked ma ukonceny PP, som zaciatocnik a dakujem za odpovede

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    zuzkakristi
    ale zamestnankyna ukoncila PP k 31.10.06, je odhlasena zo SP aj ZP, prihlasit ju ale nemozem ked ma ukonceny PP, som zaciatocnik a dakujem za odpovede
    Vo Vašom prípade by som nevstupovala do jej údajov a ukončenie pracovného pomeru by som neupravovala. Kedže je to plnenie poskytované zamestnávateľom po ukončení pracovného pomeru potrebujete tento jej príjem zdaniť a vystaviť ďalšie potvrdenie o príjme. Bývalú zamestnankyňu si znova nahrajte a správne si nadefinujte toto plnenie, pretože sa z neho neplatia odvody.Zrazí sa len daň.

    preplatenie nevycerpanej dovolenky po ukonceni PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.