Zavrieť

Porady

Zbrojný preukaz

Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ale učím sa z otázok, z ktorých niektorú dostanem tak to sa nabifliť dá
0 0
mudrlant mudrlant

mudrlant je offline (nepripojený) mudrlant

Treba si zalozit zivnost, napriklad nakup a predaj za 3 ojro. Ked ti daju zivnostensky list hned chod na okresnu stanicu, daju ti tlacivo, do zdovodnenia napis, ze si zivnostnik a chodis s trzbou do banky a bojis sa o svoj zivot a majetok (alebo vymysli nieco ine)a chces skupinu A,zo zakona ti to musia dat. Potom zajdi za svojim lekarom, vystavi ti potvrdenie za cca 30 ojro, kup si 16,50 ojro kolok, chod na fizlaren zo zivnostenskym listom (kopiou potvrdenou od notara), s lekarskym posudkom a s kolkom, tam ti povedia termin skusky a mas to a este kolok za 49,50 ojro. neskor si zrusis alebo pozastavis zivnost a kver ti ostava. ENJOY! (navod pre ludi co chcu mat zbran len tak)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mudrlant Pozri príspevok
Treba si zalozit zivnost, napriklad nakup a predaj za 3 ojro. Ked ti daju zivnostensky list hned chod na okresnu stanicu, daju ti tlacivo, do zdovodnenia napis, ze si zivnostnik a chodis s trzbou do banky a bojis sa o svoj zivot a majetok (alebo vymysli nieco ine)a chces skupinu A,zo zakona ti to musia dat. Potom zajdi za svojim lekarom, vystavi ti potvrdenie za cca 30 ojro, kup si 16,50 ojro kolok, chod na fizlaren zo zivnostenskym listom (kopiou potvrdenou od notara), s lekarskym posudkom a s kolkom, tam ti povedia termin skusky a mas to a este kolok za 49,50 ojro. neskor si zrusis alebo pozastavis zivnost a kver ti ostava. ENJOY! (navod pre ludi co chcu mat zbran len tak)
No nemá chybu ......, normálne , že neverím .........


Zákon v § 16 Vydanie zbrojného preukazu jednoznačne hovorí:
Policajný útvar vydá zbrojný preukaz fyzickej osobe, ktorá
...
h) v konaní o vydanie zbrojného preukazu preukázala potrebu držať alebo nosiť zbraň a strelivo.
takže napríklad stačí živnostenský list, ale nestačí odôvodnenie, že každý večer musíš cestou domov prechádzať cez Luník IX, alebo podobnú dieru s vysokou kriminalitou. Zvýšená kriminalita v mieste bydliska nie je relevantným dôvodom.
Takže vydanie ZP môže príslušný policajný útvar v pohode písomne aj tak zamietnut, bez udania dovodu.....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
treba to ešte stihnúť, kým platí ešte starý zákon.... nakoľko sa to podľa nového sprísniť.
mudrlant, len treba si položiť ešte otázku na čo potrebuješ zbraň . Nová lepšia stojí okolo 20t, či je to oplácko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bionda Pozri príspevok
treba to ešte stihnúť, kým platí ešte starý zákon.... nakoľko sa to podľa nového sprísniť.
mudrlant, len treba si položiť ešte otázku na čo potrebuješ zbraň . Nová lepšia stojí okolo 20t, či je to oplácko.
Andy , to sa pohybujeme v tej nižšej triede .....či ..?
Šak vieme , no nie ....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
buchač Pozri príspevok
Andy , to sa pohybujeme v tej nižšej triede .....či ..?
Šak vieme , no nie ....

veď jasné keď chce a je to pre neho oplácko, dá sa aj oveľa viac zainvestovať, nuž proti gustu žiaden dišputát. Ja aj s walteríkom budennn spokojnušká
0 0
mudrlant mudrlant

mudrlant je offline (nepripojený) mudrlant

to buchac - zo zakona ti ho musia dat ...ako dnes mne
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mudrlant Pozri príspevok
to buchac - zo zakona ti ho musia dat ...ako dnes mne
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?

1.Keď myslíš .....

2.Potom stačí aj napríklad toto , ak Ti je devina na dve veci
http://sk.wikipedia.org/wiki/Prak

3.Napríklad aj ja ....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
mudrlant Pozri príspevok
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?
Nerozumiem tomu, že si si kúpil K100 ( ja osobne by som ju nechcela, ale výber je na každom ) a že je ti na dve veci.....a viac na starosť, tak potom za akým účelom si si vybavoval ZP a kupoval zbraň?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mudrlant Pozri príspevok
to buchac - zo zakona ti ho musia dat ...ako dnes mne
Grandpower K100 - slovenska firma predava kompakt 9 mm za 15 000...de facto mi je fakt na dve veci, nakolko je s tym iba viac starosti ako osohu, ale kto by nechcel mat doma smith and wesson .357 alebo colt 1911 a1 ?
Ešte sa takto opýtam , keď Ti je K 100 na dve veci za 15 litrov , tak S & W 357 Magnum v minimálnej obstarávacej cene 30 litrov bude pre Tvoju potrebu asi len ako doplnok image ....
O cene včeličiek sa ani nebavím ...

Otázka :

Aký najkaliber si pustil , vzduchovky nepočítam ....
0 0
zyx66 zyx66

zyx66 je offline (nepripojený) zyx66

Otazky.

1) Drzanie zbrane (skupina B) znamena ze zbran mozem mat iba doma v supliku alebo v skrini a chranit seba a svoj majetok mozem iba tam? teda nemozem s nou pobehovat po ulici? Resp. aky je rozdiel medzi sk. A a B?

2) Ak mam skupinu A/B, mozem kupit hocico?, teda aj lovecke zbrane (brokovnicu, gulovnicu) alebo len pistolky?

Diky moc.

zyx66
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
zyx66 Pozri príspevok
Otazky.

1) Drzanie zbrane (skupina B) znamena ze zbran mozem mat iba doma v supliku alebo v skrini a chranit seba a svoj majetok mozem iba tam?
NIE
Do ZP sa napíše / môže sa /miesto držania t.j.
- bydlisko
- chalupa, záhrada
- strelnica
teda nemozem s nou pobehovat po ulici?
NIE
Ak ideš z miesta bydliska povedzme na chalupu vzdialenú 100 km , máš ju pri sebe , ALE nenabitú ...
Resp. aky je rozdiel medzi sk. A a B?

1) Držiteľ skupiny A a skupiny B zbrojného preukazu
je oprávnený
a) nadobudnúť na základe nákupného povolenia do vlastníctva a držať zbraň kategórie B uvedenú v § 5
ods. 1 písm. a), b) alebo c); držiteľ skupiny A zbrojného
preukazu je oprávnený aj na nosenie tejto
zbrane v stave, pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej
komore hlavne, v nábojovej komore valca
revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku
zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len
A „stav umožňujúci okamžité použitie“), ak osobitný
predpis neustanovuje inak,24)
b) nadobudnúť do vlastníctva, držať a nosiť strelivo
do zbrane, na ktorú má vydaný preukaz zbrane
(§ 37 ods. 2).

B„stav umožňujúci okamžité použitie“ - toto vylučuje , môžeš mať len na vymedzených miestach , viď vyššie

2) Ak mam skupinu A/B, mozem kupit hocico?, teda aj lovecke zbrane (brokovnicu, gulovnicu) alebo len pistolky?
NIE
D - držanie zbrane a streliva na športové účely
Diky moc.

zyx66
A - nosenie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
B - držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku,
C - držanie zbrane a streliva na výkon zamestnania alebo oprávnenia podľa osobitného predpisu,
D - držanie zbrane a streliva na poľovné účely,
E - držanie zbrane a streliva na športové účely,
F - držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.
Naposledy upravil buchač : 24.06.09 at 12:28
0 0
MaRmAR MaRmAR

MaRmAR je offline (nepripojený) MaRmAR

PRÍPRAVA ŽIADATEĽA - VYDANIE ZBROJNÉHO PREUKAZU NA SKÚŠKU ODBORNEJ SPÔSOBILOSTI
JUDr. Jozef Ingr, Mgr. Jozef Majoroš
ISBN 80-8057-686-6

Stiahnutie: (pridajte "we we we bodka" pred kazdy link)
Code:
 rapidshare.com/files/261730093/Zbrojny_preukaz.pdf
alebo
Code:
 uloz.to/2202857/zbrojny-preukaz.pdf
alebo
Code:
 ul.to/4ioybs
alebo
Code:
 share-rapid.com/stahuj/259535/zbrojny-preukaz.pdf
alebo
Code:
 netload.in/datei3L1QGkJWuv/Zbrojny_preukaz.pdf.htm
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
DOPLNÍM POPLATKY podľa nového :

1. Žiadosť o vydanie zbrojného preukazu 16,50 € (500,- Sk),
2. Vykonanie skúšky alebo preskúšanie z odbornej spôsobilosti držať alebo nosiť zbraň a strelivo
1. prvá skúška 49,50 € (1 500,- Sk),
2. opakovaná skúška 26,50 € (800,- Sk),
3. Žiadosť o rozšírenie zbrojného preukazu 16,50 € (500,- Sk),
4. Žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu 16,50 € (500,- Sk),
5. Žiadosť o vydanie európskeho zbrojného pasu 16,50 € (500,- Sk),
6. Žiadosť o predĺženie platnosti európskeho zbrojného pasu 16,50 € (500,- Sk),
7. Žiadosť o vydanie zbrojnej licencie 331,50 € (10 000,- Sk),
8. Žiadosť o vydanie povolenia na prevádzkovanie strelnice 663,50 € (20 000,- Sk).

#
Od poplatku podľa písmen a) až g) uvedenej položky sú oslobodení profesionálni vojaci ozbrojených síl Slovenskej republiky, príslušníci ozbrojených zborov Slovenskej republiky a príslušníci Slovenskej informačnej služby.
#
Od poplatku podľa uvedenej položky sú oslobodení žiaci a študenti stredných a odborných škôl a vysokých škôl s výučbou lesníctva a poľovníctva, poľovníci z povolania, lesníci a poľovníci z povolania, ktorí majú v pracovnej náplni aktívne vykonávanie poľovníctva, zamestnanci štátnej správy lesného hospodárstva a poľovníctva, zamestnanci Slovenského poľovníckeho zväzu, poľovnícki hospodári a osoby určené ako poľovnícka stráž po predložení potvrdenia školy alebo potvrdenia o výkone funkcie alebo povolania, členovia lesnej stráže, ak túto pracovnú činnosť vykonávajú v súvislosti s plnením pracovných povinností, a členovia lesnej stráže-dôchodcovia, ak túto pracovnú činnosť v posledných piatich rokoch vykonávali ako pracovnú povinnosť, ak ide o zbrane používané na poľovné účely.
#
Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodení športoví strelci zaradení v strediskách vrcholového športu a reprezentanti Slovenskej republiky v športovej streľbe, ak ide o zbrane používané len na športové účely.
#
Od poplatku podľa tejto položky sú oslobodené osoby v bode 1 tohto oslobodenia, ak boli v služobnom pomere najmenej 20 rokov.

1. Žiadosť o vydanie nákupného povolenia na každú zbraň alebo jej hlavnú časť 16,50 € (500,- Sk),
2. Žiadosť o vydanie zbrojného sprievodného listu na každú zbraň, jej hlavnú časť alebo strelivo 16,50 € (500,- Sk),
3. Žiadosť o vydanie povolenia na znehodnotenie zbrane alebo na výrobu rezu zbrane 6,50 € (200,- Sk),
4. Žiadosť o vydanie povolenia na prepravu zbraní a streliva podnikateľom 33 € (1 000,- Sk),
5. Žiadosť o vydanie výnimky na zbraň kategórie A 99,50 € (3 000,- Sk).

Plus ostatné náležitosti
http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
0 0
Petrovic1 Petrovic1

Petrovic1 je offline (nepripojený) Petrovic1

Zdravim pani, mam otazku. Drzitel zbrojneho preukazu sk. F zberatelstvo zbrani a streliva moze nadobudnut od ineho zberatela strelivo ktore je napriklad s ocelovym jadrom v projektile? napr. co pouzivala Ceskoslovenska armada? 7,62x39 ; 7,62x25 atd...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petrovic1 Pozri príspevok
Zdravim pani, mam otazku. Drzitel zbrojneho preukazu sk. F zberatelstvo zbrani a streliva moze nadobudnut od ineho zberatela strelivo ktore je napriklad s ocelovym jadrom v projektile? napr. co pouzivala Ceskoslovenska armada? 7,62x39 ; 7,62x25 atd...
Načo hádžeš otázku sem , keď si sa pýtal na inom fóre , kde si dostal fundovanú odpoveď ........


Tu nepochodíš .....
0 0
Petrovic1 Petrovic1

Petrovic1 je offline (nepripojený) Petrovic1

Nechce sa mi verit ze take strelivo sa neda vlastnit v zbierke, ved to je historia Československa... ;-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petrovic1 Pozri príspevok
Nechce sa mi verit ze take strelivo sa neda vlastnit v zbierke, ved to je historia Československa... ;-))
Ešte raz , dostal si odpoveď ???

Tak Ti ju zopakujem ...

P R VÁ Č A S Ť
ZÁKLADNÉ USTANOVENIA
§ 1
Účel zákona
(1) Tento zákon ustanovuje druhy a kategórie strelných
zbraní (ďalej len „zbraň”) a streliva, podmienky
nadobúdania vlastníctva, držania, nosenia a používania
zbraní a streliva, práva a povinnosti držiteľov
zbraní a streliva, podmienky na vývoz, dovoz a prevoz
zbraní a streliva, podmienky zriaďovania a prevádzkovania
strelníc, podmienky vystavovania zbraní a streliva,
upravuje prevádzkovanie informačných systémov
na úseku zbraní a streliva, výkon dozoru nad dodržiavaním
tohto zákona a ustanovuje sankcie za porušenie
povinností podľa tohto zákona.
(2) Tento zákon sa nevzťahuje na
a) zbrane a strelivo, ktoré sú vo výzbroji ozbrojených
síl Slovenskej republiky,1) ozbrojených bezpečnostných
zborov, ozbrojených zborov, Slovenskej informačnej
služby, Národného bezpečnostného úradu
a ozbrojených síl alebo ozbrojených zborov
iných
štátov počas ich pobytu na území Slovenskej republiky
alebo počas ich preletu nad územím Slovenskej
republiky,
Uvedené náboje
napr. co pouzivala Ceskoslovenska armada? 7,62x39 ; 7,62x25 atd...
VOJENSKÉ .....

Dôvod si uviedol sám ....
s ocelovym jadrom v projektile
0 0
Mascigul Mascigul

Mascigul je offline (nepripojený) Mascigul

Zdravim

Ja som sa chcel opytat len jedinu vec.
Ako tazke su testy skúšky odbornej spôsobilosti?

Lebo prave citam knihu PRÍPRAVA ŽIADATEĽA
0 VYDANIE ZBROJNÉHO
PREUKAZU NA SKÚŠKU
ODBORNEJ
SPÔSOBILOSTI

a odpovede su dost odborne.

Dakujem
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mascigul Pozri príspevok
Zdravim

Ja som sa chcel opytat len jedinu vec.
Ako tazke su testy skúšky odbornej spôsobilosti?

Lebo prave citam knihu PRÍPRAVA ŽIADATEĽA
0 VYDANIE ZBROJNÉHO
PREUKAZU NA SKÚŠKU
ODBORNEJ
SPÔSOBILOSTI

a odpovede su dost odborne.

Dakujem
Prepáč , ale aj Tvoja otázka je ťažká .....
No dá sa povedať , že pre koho a ako ...

Inak tú knihu nesmieš čítať , ale ŠTUDOVAŤ , nakoľko sú tam občas náväznosti jedného zákona , vyhlášky na druhý alebo naopak ....

Pre záujemcu - potiažmo držiteľa ZP - to je ako pre katolíka biblia a pre moslima korán ...

Čo sa týka odpovedí , je to predsa samé právo , samý zákon , predsa nemôžeš čakať niečo ľahké ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať