Zavrieť

Porady

Zbrojný preukaz

Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Usporiadat
jeck2010 jeck2010

jeck2010 je offline (nepripojený) jeck2010

Ja ked som si robil zbrojak tak som musel palit plnu palku a trvalo mi to 2 mesiace lebo som platil okolo 6500 -, SK a tie psichotesty ja som povedal ze mi je ta zbran na strielanie do tercov. A ked chces na nieco ine tak mi povedali ze musim prist zas na rosirenie moznosti preukazu . Ale ked si kupis nejaku zbran tak to len ides na urad a das ziadost na preukaz a za 1 tizden mas zbran zapisanu na zbroj. preukaz
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
aký týždeň???? veď preukaz zbrane vybavíš na počkanie- jasné že musíš doniesť kvér čo si si kúpil- za kolok ti vystavia preukazčok!!! (jasné že predtým musíš zase za kolok požiadať o nákupné povolenie )
Naposledy upravil Bionda : 08.01.10 at 13:53
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jeck2010 Pozri príspevok
Ja ked som si robil zbrojak tak som musel palit plnu palku a trvalo mi to 2 mesiace lebo som platil okolo 6500 -, SK a tie psichotesty ja som povedal ze mi je ta zbran na strielanie do tercov. A ked chces na nieco ine tak mi povedali ze musim prist zas na rosirenie moznosti preukazu . Ale ked si kupis nejaku zbran tak to len ides na urad a das ziadost na preukaz a za 1 tizden mas zbran zapisanu na zbroj. preukaz
Teda tak Ti poviem .....ja v tej komisii sedieť , tak veru trt dostaneš a nie ZP .

Veď to ,čo splietaš , nemá ani hlavu , ani pätu a ani logiku .
Čistý koniec , na ....

Vyjadrovanie nespomínam ....to už je teda ...ako keby si ešte ani občiansky preukaz nemal ....

Kriste , radšej končím ....šajtan ma ide zobrať .....
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... ja osobne by som dokonca doporučovala, že tak ako v autoškole je jazda praktická, mala by byť nielen rozborka zbrane- v NR dokonca ani tá nie, ale aj streľba a bezpečná manipulácia na streľnici - praktická skúška!!!
Ako vidím, mala by byť skúška na ZP aj písomná! minimálne zameraná na 4ročník ZŠ a pravopis - v rámci psychotestov a spôsobilosti.....
Naposledy upravil Bionda : 08.01.10 at 17:34
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Bionda Pozri príspevok
... ja osobne by som dokonca doporučovala, že tak ako v autoškole je jazda praktická, mala by byť nielen rozborka zbrane- v NR dokonca ani tá nie, ale aj streľba a bezpečná manipulácia na streľnici - praktická skúška!!!
Ako vidím, mala by byť skúška na ZP aj písomná! minimálne zameraná na 4ročník ZŠ a pravopis - v rámci psychotestov a spôsobilosti.....
tak je... ak na auto sa robia vedomostné a praktické skúšky, tak hádam zbrane nebudú dávať po prečítaní nejakého románu... veď zbraňou sa dá oveľa vážnejšie ublížiť ako autom...
ale dá sa aj tak, že si človek prečíta "Vojna a mier" a kúpi si pištoľ u Dráčika
Naposledy upravil Flinstone : 08.01.10 at 19:59
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jeck2010 Pozri príspevok
Ja ked som si robil zbrojak tak som musel palit
Nemal si zbroják , tak si mohol akurát tak drevo páliť ....
plnu palku a trvalo mi to 2 mesiace
Tolko dreva si mal ????
lebo som platil okolo 6500 -, SK a tie psichotesty ja som povedal
Asi zlý psychiater , psychológ ťa do parády dostal ....alebo si mu úplatok dal ...
ze mi je ta zbran na strielanie do tercov.
Každá zbraň je na strieľanie do terčov ....aj ....
A ked chces na nieco ine tak mi povedali ze musim prist zas na rosirenie moznosti preukazu . Ale ked si kupis nejaku zbran tak to len ides na urad
Tak to len na nejaký úrad nejdeš môj pekný .....
a das ziadost na preukaz
Postup je totiž opačný ....najprv ideš na ten úrad ...vraví sa mu aj oddelenie policajného zboru na úseku zbraní a streliva...
Toto vydá nákupné povolenie , ktoré má platnosť jeden mesiac....

a za 1 tizden mas zbran zapisanu na zbroj. preukaz
a do troch dní je povinný prihlásiť zbraň ....táto je zapísaná do evidencie okamžite a následne je vydaná aj evidenčná kartička zbrane ...

Aby som nebil len tak , bez príčiny ....odpovede v texte ...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Juraj , povinnosť je do 7 dní prihlásiť . , ale ako som písala - potom už zas s kolkom potom už na počkanie- oni odkontrolujú všetko čo si im popísal , napísal, popozerajú zbraň - vystavia preukaz zbrane.
A nákupko má 2 mesiace platnosť - mne tak hovoril aj ujko policista. Buď použiješ alebo musíš nepoužité priniesť späť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=500
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
A pointa .......?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

idem sa utopit aby si ma niekto s tercom nepomylil,ajajaaaj pomooooc
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kaco11 Pozri príspevok
idem sa utopit aby si ma niekto s tercom nepomylil,ajajaaaj pomooooc
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

buchač Pozri príspevok

srandista
0 0
emilio123 emilio123

emilio123 je offline (nepripojený) emilio123

MaRmAR Pozri príspevok
PRÍPRAVA ŽIADATEĽA - VYDANIE ZBROJNÉHO PREUKAZU NA SKÚŠKU ODBORNEJ SPÔSOBILOSTI
JUDr. Jozef Ingr, Mgr. Jozef Majoroš
ISBN 80-8057-686-6

Stiahnutie: (pridajte "we we we bodka" pred kazdy link)
Code:
 rapidshare.com/files/261730093/Zbrojny_preukaz.pdf
alebo
Code:
 uloz.to/2202857/zbrojny-preukaz.pdf
alebo
Code:
 ul.to/4ioybs
alebo
Code:
 share-rapid.com/stahuj/259535/zbrojny-preukaz.pdf
alebo
Code:
 netload.in/datei3L1QGkJWuv/Zbrojny_preukaz.pdf.htm
Bolo by mozne tieto linky obnovit, prosim? Subor uz bol zo vsetkych odstraneny...
Vopred dakujem
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

emilio123 Pozri príspevok
Bolo by mozne tieto linky obnovit, prosim? Subor uz bol zo vsetkych odstraneny...
Vopred dakujem
pravdepodobne na rapidshare porušovali autorske prava...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
emilio123 Pozri príspevok
Bolo by mozne tieto linky obnovit, prosim? Subor uz bol zo vsetkych odstraneny...
Vopred dakujem
Ale dá sa aj inak ...cez vyhľadávač nájdeš ..

Fóra o zbraniach sa takýmito vecami zaoberajú ....
0 0
emilio123 emilio123

emilio123 je offline (nepripojený) emilio123

Autorske prava neboli vo veci, jednoducho tam lezali prilis dlho.

Skusim tie fora
0 0
Inkaso Inkaso

Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

Zdravim,

Zaujimalo by ma, ake zbrane moze clovek u nas drzat :-)

Len tak, pre zaujimavost som pozeral google a v USA predavaju normalne aj 'gulomety" ci co

Je u nas, na SR, nejaky limit?

taku M-16 asi drzat/mat nemozem, co ? :-)

A este jedna teoreticka otazka, v pripade prepadu, napr domu, co lepsie ochrani pred utocnikom? Taky glok (alebo pistole celkovo), alebo tie dlhe zbrane/uzi nejake... Ked tak nad tym rozmyslam, take dlhe zbrane mozu byt relativne neprakticke, a skor pouzitelne ak ma ide prepadnut nejaka armada zombikov..

Kazdopadne, taka AR-15 ci M-16 alebo podobne kusky, by boli ako stvorene pre take SHTF scenare (snad nikdy nepridu, amen)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Inkaso Pozri príspevok
Zdravim,

Zaujimalo by ma, ake zbrane moze clovek u nas drzat :-)

Len tak, pre zaujimavost som pozeral google a v USA predavaju normalne aj 'gulomety" ci co
ci co ????...takú zbraň nepoznám ...a ani Google taká niečo nepozná...

Je u nas, na SR, nejaky limit?
Hej , je ...50 km/h v obci , 90 km/h mimo obce a 110 km/h na diaľnici ...

taku M-16 asi drzat/mat nemozem, co ? :-)

A este jedna teoreticka otazka, v pripade prepadu, napr domu, co lepsie ochrani pred utocnikom? Taky glok (alebo pistole celkovo), alebo tie dlhe zbrane/uzi nejake... Ked tak nad tym rozmyslam, take dlhe zbrane mozu byt relativne neprakticke, a skor pouzitelne ak ma ide prepadnut nejaka armada zombikov..
Vráť sa do iného levelu , na nejaké virtuálne bojiská ...ak dospeješ , potom začni uvažovať o zbrani ako takej ...
Ozaj ...a nerozmýšľaj ...ono to niekedy bolí ...aj mňa ...

Kazdopadne, taka AR-15 ci M-16 alebo podobne kusky, by boli ako stvorene pre take SHTF scenare (snad nikdy nepridu, amen)
Že paranoja Ťa obchádza , paranoja obchádza ...???
Prečítaj , študuj ...mudruj ...veľa sa dozvieš ...

Z Á K O N
z 23. apríla 2003
o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov
http://www.afg.sk/sub/afg.sk/images/pdf/zbranen.pdf
Naposledy upravil buchač : 08.05.10 at 18:29
0 0
Inkaso Inkaso

Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

Ja som sa pytal vazne a dospel som uz davno
Necakal som ironicke odpovede, ale ten zombie nebol mysleny vazne samozrejme, ale mozes mi garantovane a na 100% vylucit akekolvek SHTF situacie?
samozrejme nemam naladu strielat, uz akychkolvek ludi hlava nehlava, ale pokial sa nejaky "manik", rouzmej: extremne vyhladovely a zufaly obcan hladajuc jedlo a zlato, lebo jeho eura sa premenili na znackovy toaletny papier, co nema co uz stratit vrhne na moju rodinu, pretoze ja mam jedlo a on nie, jednoznacne moju rodinu ochranim za akukolvek cenu, v tomto pripade aj za cenu pouzitia akejkolvek zbrane

Ten limit - myslel som ci exustuje nejake obmedzenie na drzanie istych zbrani, tipujem ze nejaky raketomet mi nikto nepovoli a myslim ze ani tu spominanu M-16, ale chcel som sa len opytat.

tato SHTF, alá chaoticka situacia nastat moze je len malo pravdepodobna, avsak v pripade ze je nietko pripraveny, ma jednoznacne obrovske vyhody.

priklad:
nie je jedlo najdolezitejsie, lebo ak ma moj sused pistol, povie mi nieco ako Bud mi das jedlo, alebo si to zoberiem za pouzitia mojej pistole, avsak ak aj ja budem mat dostatocnu obrannu "vyzbroj" radsej pojde "o dum dal"

samozrejme, ze bude pre nas oboch a celkovo okolie lepsie, ak ho naucim pripravit sa na SHTF situacie, tj. nech ma dost jedla a platidla... atd atd ale to som uz odbocil, ale snazim sa vysvetlil podstatu mojej otazky, "zombie pc hry" uz davno nehram ale realita niekedy nepusti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Inkaso Pozri príspevok
Ja som sa pytal vazne a dospel som uz davno
Sorry ...
Necakal som ironicke odpovede, ale ten zombie nebol mysleny vazne samozrejme, ale mozes mi garantovane a na 100% vylucit akekolvek SHTF situacie?
Nie ...aj mňa chytá niekedy paranoja ...
samozrejme nemam naladu strielat, uz akychkolvek ludi hlava nehlava, ale pokial sa nejaky "manik", rouzmej: extremne vyhladovely a zufaly obcan hladajuc jedlo a zlato, lebo jeho eura sa premenili na znackovy toaletny papier, co nema co uz stratit vrhne na moju rodinu, pretoze ja mam jedlo a on nie, jednoznacne moju rodinu ochranim za akukolvek cenu, v tomto pripade aj za cenu pouzitia akejkolvek zbrane
Vidíš , múdro vravíš teraz , až mi je to divnô...
Ten limit - myslel som ci exustuje nejake obmedzenie na drzanie istych zbrani, tipujem ze nejaky raketomet mi nikto nepovoli a myslim ze ani tu spominanu M-16, ale chcel som sa len opytat.
Viď zbrojný zákon ...
tato SHTF, alá chaoticka situacia nastat moze je len malo pravdepodobna, avsak v pripade ze je nietko pripraveny, ma jednoznacne obrovske vyhody.
Ver , že nikdy ...NIKDY nebudeš na všetko pripravený ...a je jedno v akej súvislosti životných situácií sa to týka...
priklad:
nie je jedlo najdolezitejsie, lebo ak ma moj sused pistol, povie mi nieco ako Bud mi das jedlo, alebo si to zoberiem za pouzitia mojej pistole, avsak ak aj ja budem mat dostatocnu obrannu "vyzbroj" radsej pojde "o dum dal"
Nerieš radšej ...
samozrejme, ze bude pre nas oboch a celkovo okolie lepsie, ak ho naucim pripravit sa na SHTF situacie, tj. nech ma dost jedla a platidla... atd atd ale to som uz odbocil, ale snazim sa vysvetlil podstatu mojej otazky, "zombie pc hry" uz davno nehram ale realita niekedy nepusti
Realita je sviňa ...ja niekedy bez železa ani nákup nejdem ...

Ozaj , prečítaj si ...http://www.porada.sk/blog.php?b=498
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať