Zavrieť

Porady

Zbrojný preukaz

Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Usporiadat
Inkaso Inkaso

Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

Pohoda, mier ja som to napisal tak ako keby som nieco pil, predtym, tak to blbo vyznelo

Ta basnicka je genialna, paci sa mi

' Ver , že nikdy ...NIKDY nebudeš na všetko pripravený ...a je jedno v akej súvislosti životných situácií sa to týka..."

Svata pravda... bez ohladu na to co clovek ma, v realnej skusenosti staci jednen nespravny pohyb a je po vsetkom, respektive clovek urobi totalne iny krok ako sa "ucil".. clovek nie je stroj
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Inkaso Pozri príspevok
Pohoda, mier ja som to napisal tak ako keby som nieco pil, predtym, tak to blbo vyznelo

Ta basnicka je genialna, paci sa mi

' Ver , že nikdy ...NIKDY nebudeš na všetko pripravený ...a je jedno v akej súvislosti životných situácií sa to týka..."

Svata pravda... bez ohladu na to co clovek ma, v realnej skusenosti staci jednen nespravny pohyb a je po vsetkom, respektive clovek urobi totalne iny krok ako sa "ucil".. clovek nie je stroj
Poznám ....bolelo to ...kua ...
0 0
Inkaso Inkaso

Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

Nieco sa stalo ? ... resp. (nehoda) so zbranou ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Inkaso Pozri príspevok
Nieco sa stalo ? ... resp. (nehoda) so zbranou ?
0 0
Inkaso Inkaso

Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

Noo, ja ze sa ti nieco skarede prihodilo uz, ked si napisal ze bolelo a poznas...
ale ak nie, tak super a dufam ze sa ani neprihodi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Inkaso Pozri príspevok
Noo, ja ze sa ti nieco skarede prihodilo uz, ked si napisal ze bolelo a poznam/s...
ale ak nie, tak super a dufam ze sa ani neprihodi
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
inkaso, pozri si zákon, M-16 môžeš, ale upravený tak ako zákon dovoľuje, ale dobrá pištoľ.....prečo nie ? SA spúšť - pekne rezko strieľa
Určite si pozri fóra , kde nájdeš véééľa odpovedí na tvoje otázky, dokonca aj riešenia na situáciu, ktorú si uvádzal veľa názorov a pod.....
0 0
richi richi

richi je offline (nepripojený) richi

Ja by som mal zaujem o tu knihu, neda sa mi poslat SS. mam malo prispevkov :-)
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
richi - upresni čo od koho a akú knihu
0 0
radosipka radosipka

radosipka je offline (nepripojený) radosipka

Zdravím Vás,

dnes som si bol vyžiadať tlačivá potrebné k vystaveniu zbrojného preukazu. Mám záujem o skupinu A. Keď som sa pýtal čo všetko potrebujem dostal som informáciu že musím byť živnostník, pokiaľ ním niesom nemôžem žiadať a ani nedostanem preukaz skupiny A. Táto podmienka pokiaľ viem ale nieje nikde v zákone uvedená. Je to tak alebo je niekde zákonom stanovená aj táto podmienka? A ešte keď si teda podám žiadosť a získam živnostenský list tak už bude všetko razom v poriadku a môžem o zbrojný preukaz požiadať? To mi príde dosť divné. Prosím poraďte ako to je. Ďakujem.
0 0
Boris7299 Boris7299

Boris7299 je offline (nepripojený) Boris7299

radosipka Pozri príspevok
Zdravím Vás,

dnes som si bol vyžiadať tlačivá potrebné k vystaveniu zbrojného preukazu. Mám záujem o skupinu A. Keď som sa pýtal čo všetko potrebujem dostal som informáciu že musím byť živnostník, pokiaľ ním niesom nemôžem žiadať a ani nedostanem preukaz skupiny A. Táto podmienka pokiaľ viem ale nieje nikde v zákone uvedená. Je to tak alebo je niekde zákonom stanovená aj táto podmienka? A ešte keď si teda podám žiadosť a získam živnostenský list tak už bude všetko razom v poriadku a môžem o zbrojný preukaz požiadať? To mi príde dosť divné. Prosím poraďte ako to je. Ďakujem.

Serus kde si zohnal podklady respektive ziadost na policii ? A potom sa to na policiu aj odovzdava myslim ziadost vypisana?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Boris7299 Pozri príspevok
Serus kde si zohnal podklady respektive ziadost na policii ? A potom sa to na policiu aj odovzdava myslim ziadost vypisana?
http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
http://www.poplatky.emka.sk/policia.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...lujzi .....

...stránka MV nie je aktualizovaná , niečo na nej chýba...

...Tebou uvedená stránka o poplatkoch ...nie je na nej ani zmienka o ZP ...tu je originál ...

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky...ani-a-streliva
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Lepšie vyznie v texte ...

radosipka Pozri príspevok
Zdravím Vás,

dnes som si bol vyžiadať tlačivá potrebné k vystaveniu zbrojného preukazu. Mám záujem o skupinu A. Keď som sa pýtal čo všetko potrebujem dostal som informáciu že musím byť živnostník, pokiaľ ním niesom nemôžem žiadať a ani nedostanem preukaz skupiny A.
Blbosť ...nemusíš ...v pohode môžeš požiadať
Táto podmienka pokiaľ viem ale nieje nikde v zákone uvedená. Je to tak alebo je niekde zákonom stanovená aj táto podmienka?
Tak jesto ...nie je ...Zákon č.190/2003 Z.z. O zbraniach a strelive vraví o tom § 16 a 17...

A ešte keď si teda podám žiadosť a získam živnostenský list tak už bude všetko razom v poriadku a môžem o zbrojný preukaz požiadať?
Môžeš ...no je to potom o iných poplatkoch , nehovoriac o iných " aspektoch " štátnej moci ...
To mi príde dosť divné. Prosím poraďte ako to je. Ďakujem.
...divné ???...aj hej ...

Možno ešte aj horšie bude ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
...lujzi .....

...stránka MV nie je aktualizovaná , niečo na nej chýba...

...Tebou uvedená stránka o poplatkoch ...nie je na nej ani zmienka o ZP ...tu je originál ...

http://www.minv.sk/?spravne-poplatky...ani-a-streliva
buchi v tej prvej stránke MV, je to čo si dal Ty, predpokladala som, že si to záujemca nájde.... "správne poplatky"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
buchi v tej prvej stránke MV, je to čo si dal Ty, predpokladala som, že si to záujemca nájde.... "správne poplatky"
...oki , ibaže ja som tou aktualizáciou nemyslel poplatky , aby sme si rozumeli ...

Mne sa jedná len o to , že na onej stránke MV nie sú uvedené psychotesty ...
Ale už aj ...
http://www.epi.sk/440/Nova-vyhlaska-...iva_33813.aspx

Doteraz bolo potrebné potvrdenie len od všeobecného lekára ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
...oki , ibaže ja som tou aktualizáciou nemyslel poplatky , aby sme si rozumeli ...

Mne sa jedná len o to , že na onej stránke MV nie sú uvedené psychotesty ...
Ale už aj ...
http://www.epi.sk/440/Nova-vyhlaska-...iva_33813.aspx

Doteraz bolo potrebné potvrdenie len od všeobecného lekára ...
jáj, tak to som nekukala či to tam je, ale ved o tom sa už toľko popísalo a povedalo, že ked moje decko o tom vie, tak to musí vedieť už každý akurát teraz pár min, do zadu som sa jej pýtala, že či si ide robiť zbroják /chodí s biom strielať, dnes si to "užila" aj so sapikom ala "H"/ona nato, že teraz mi ho nedajú ved musím ísť na psycho tak asi tak....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
jáj, tak to som nekukala či to tam je, ale ved o tom sa už toľko popísalo a povedalo, že ked moje decko o tom vie, tak to musí vedieť už každý akurát teraz pár min, do zadu som sa jej pýtala, že či si ide robiť zbroják /chodí s biom strielať, dnes si to "užila" aj so sapikom ala "H"/ona nato, že teraz mi ho nedajú ved musím ísť na psycho tak asi tak....
Podľa novej vyhlášky teraz len tí , čo majú poloautomatické dlhé zbrane ( a la´ sapík ) už v držbe ...
Pri novej žiadosti , respektíve pri opätovnom predlžení automaticky všetci ....



...kua , takže aj ja ???? ........o tri roky ma to čaká ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
Podľa novej vyhlášky teraz len tí , čo majú poloautomatické dlhé zbrane ( a la´ sapík ) už v držbe ...
Pri novej žiadosti , respektíve pri opätovnom predlžení automaticky všetci ....



...kua , takže aj ja ???? ........o tri roky ma to čaká ...
no údajne aj ja mám ho prepadnutý a chcem nový len tie psychotesty musím overiť či sa týkajú úplne všetkých?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Vyhláška 229/2011 Z.z. o postupe pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti na držanie alebo nosenie strelných zbraní a streliva a o náležitostiach lekárskeho posudku a psychologického posudku
- účinnosť od 1.8.2011
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať