Zavrieť

Porady

Zbrojný preukaz

Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
no údajne aj ja mám ho prepadnutý a chcem nový len tie psychotesty musím overiť či sa týkajú úplne všetkých?
...ak mne uveríš ........tak mi VER ...

...zároveň predpokladám , že veríš , že do vetra nevravím ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1Dara Pozri príspevok
Vyhláška 229/2011 Z.z. o postupe pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti na držanie alebo nosenie strelných zbraní a streliva a o náležitostiach lekárskeho posudku a psychologického posudku
- účinnosť od 1.8.2011
...a nechci čítať tie reakcie na odborných fórach ....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ani necitam , zbrojak mam prepadnuty a momentalne nepocitujem potrebu si ho obnovit
0 0
radosipka radosipka

radosipka je offline (nepripojený) radosipka

Ale veď psychotesty sú iba o ďalšom poplatku, a navyše som rád keď sa eliminuje aspoň zčasti potenciálna hrozba vydania zbrane nejakému ... ... Aj keď keď ju niekto chce tak si ju nakoniec zoženie.
0 0
radosipka radosipka

radosipka je offline (nepripojený) radosipka

Boris7299 Pozri príspevok
Serus kde si zohnal podklady respektive ziadost na policii ? A potom sa to na policiu aj odovzdava myslim ziadost vypisana?
Na oddelení zbraní a streliva na miestnom obvodnom oddelení PZ dostaneš všetko čo treba a tamtiež to potom aj všetko odovzdáš.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mám oponovať ....???

radosipka Pozri príspevok
Ale veď psychotesty sú iba o ďalšom poplatku, a navyše som rád keď sa eliminuje aspoň zčasti potenciálna hrozba vydania zbrane nejakému ... ... Aj keď keď ju niekto chce tak si ju nakoniec zoženie.
...to si ozaj myslíš , že je to iba o tom poplatku ????
...to si ozaj myslíš , že sa fakt eliminuje ten , podľa Teba " nejaký " ja nazvem dement ???
...to si ozaj myslíš , že si to len tak zoženie ...ten dement ...psychologický posudok ???
To si skôr splaší nejaký čierny kvér ...a vôbec tým nemyslím kriminálne prostredie .....

radosipka Pozri príspevok
Na oddelení zbraní a streliva na miestnom obvodnom oddelení PZ dostaneš všetko čo treba a tamtiež to potom aj všetko odovzdáš.
...na PRÍSLUŠNOM oddelení , t.j. OKRESNOM a nie na obvodnom , dostaneš maximálne len prázdne tlačivá a slová ...a nie VŠETKO , ako si bol spomenul ...a nie na každom OBVODNOM oddelení ...
Koľko je príslušných okresov s takouto právomocou ( vydanie ZP ) a koľko je oddelení PZ na Slovensku ...???

....povedal by som v tejto súvislosti aj ..." pozor na slovíčka , terminológiu "...
0 0
radosipka radosipka

radosipka je offline (nepripojený) radosipka

Áno, myslím si to ozaj, inak by som to asi nepísal. Tie psychotesty som robil, tak viem o čo tam ide a že to nieje pre bežného človeka problém.
Myslím si aj to že to istú časť dementov od toho buď odradí alebo vyradí.
A tým že si ju zoženie nejako inak som myslel na čierno zbraň a nie potvrdenie, tu som sa nevyjadril zrozumiteľne pardon. ( myslel som že skloňovanie nejako si ju zoženie sa pochopí ako zbraň a nie ako psychotesty ).

A na našom oddelení PZ Bratislava II je označenie oddelenia smerovateľom Zbrane a strelivo kde Ti tieto formuláre ochotne vydajú aj s patričným vysvetlením že čo s nimi ako kam odkiaľ a celkovo...Ospravedlňujem sa že som neuvažoval v širšom merítku a hodnotil som to cez seba, tým pádom to mohlo byť neprínosné.

A ako som sa dozvedel tak každé oddelenie má nejaké svoje podmienky pre vydanie žiadosti kategórie A. Nemusí to byť len podmienka byť živnostník, ale trebárs aj mať záznam o tom že ste už bol niekedy prepadnutý a podobne. Charakteristiky nad rámec stanovených zákonom určuje oddelenie, teda NIESÚ stanovené zákonom. Na kategóriu B žiadne okrem zákonných podmienok nekladú...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
radosipka Pozri príspevok
Áno, myslím si to ozaj, inak by som to asi nepísal. Tie psychotesty som robil, tak viem o čo tam ide a že to nieje pre bežného človeka problém.
Myslím si aj to že to istú časť dementov od toho buď odradí alebo vyradí.
A tým že si ju zoženie nejako inak som myslel na čierno zbraň a nie potvrdenie, tu som sa nevyjadril zrozumiteľne pardon. ( myslel som že skloňovanie nejako si ju zoženie sa pochopí ako zbraň a nie ako psychotesty ).

A na našom oddelení PZ Bratislava II je označenie oddelenia smerovateľom Zbrane a strelivo kde Ti tieto formuláre ochotne vydajú aj s patričným vysvetlením že čo s nimi ako kam odkiaľ a celkovo...Ospravedlňujem sa že som neuvažoval v širšom merítku a hodnotil som to cez seba, tým pádom to mohlo byť neprínosné.

A ako som sa dozvedel tak každé oddelenie má nejaké svoje podmienky pre vydanie žiadosti kategórie A. Nemusí to byť len podmienka byť živnostník, ale trebárs aj mať záznam o tom že ste už bol niekedy prepadnutý a podobne. Charakteristiky nad rámec stanovených zákonom určuje oddelenie, teda NIESÚ stanovené zákonom. Na kategóriu B žiadne okrem zákonných podmienok nekladú...
ŽIADNE oddelenie , žiaden jeho príslušný policajt nie je postavený nad zákon ...

Citujem jeden z príspevkov z " môjho fóra " ...

Pokiaľ sú na jednotlivých útvaroch PZ také zásadné rozdiely pri posudzovaní odôvodnenosti vydania ZP na sk. A, chcem upozorniť na širokú paletu možností obrany proti zamietavému rozhodnutiu.

Podstatné je ust. § 70 zák. č. 190/2003 Z.z., ktoré nemá vplyv len na povinnosť vydať negatívny verdikt formou rozhodnutia a možnosť podania odvolania, ale umožňuje využiť aj mimoriadne opravné prostriedky, v danom prípade predovšetkým podanie podnetu na preskúmanie rozhodnutia mimo odvolacieho konania. Vzhľadom na to, že sa spochybní odvolacie rozhodnutie, bude musieť zaujať nejaké stanovisko správny orgán nadriadený KR PZ, t.j. MV SR.

Ďalej je tu možnosť podať podnet na preskúmanie zákonnosti predmetného rozhodnutia miestne a vecne príslušnej prokuratúre podľa § 31 zák. č. 153/2001 Z.z., ktorou je okresná prokuratúra v prípade právoplatnosti rozhodnutia PZ na prvom stupni, resp. krajská prokuratúra, ak sa rozhodlo v odvolacom konaní.

Krajným riešením je postup podľa piatej časti OSP, teda podanie správnej žaloby, kde je potrebné predovšetkým zdôrazniť, že ide o výkon základných práv a slobôd (oprávnenie nakladať so svojím majetkom špecifickou formou - nosením pri sebe), čo zásadne zužuje voľnosť správnej úvahy a nemožno na túto situáciu plne aplikovať ustanovenie § 245 ods. 2 OSP.

Najkrajnejším riešením je podanie na ústavný súd, ktorý už v minulosti niektorým sťažovateľom vyhovel.

V každom prípade sa zrejme žiadateľ pri takejto obrane svojich práv nezaobíde bez právnej pomoci, aspoň pri koncipovaní písomných podaní, tu by (snáď) mohlo strelcom pomôcť LT, napríklad XYZ by bol dobrý adept na získanie zjednocujúcich stanovísk, resp. judikatúry - prachy dal a už nemá čo stratiť.
Pokiaľ viem , tak Blava je v tomto ohľade drbnutá ...šak majú poblízku Lipshita , známeho to bojovníka - odborníka proti zbraniam ...
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať