Zavrieť

Porady

Zbrojný preukaz

Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Usporiadat
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Nandrolon
Zdravim.

Chcel by som si vybaviť zbrojný preukaz na skupinu A - nosenie zbrane a nikde sa nemôžem dočítať, či je potrebné robiť psychotesty, alebo stačí potvrdenie zdravotného stavu od obvodného lekára, prípadne kde by som našiel nejaké bližšie info ohľadom vybavovania, dokladov a ceny okolo toho. Niečo som našiel na občan.sk ale moc nie.
Chcem ho súkromne, ale aj za účelom pri preprave cenín v zamestnaní...
Určite sa tu nájdu ľudia, ktorí majú s tým skúsenosti.
Za rady ďakujem.
Osobné skúsenosti s tým nemám, ale prikladám cit. zo zákona.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

díky, uvítam aj ďalšie info
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Stačí potvrdenie od praktického lekára
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No Bepo, je dôležité, či chce len na držanie zbrane alebo nosenie. lebo to je dosť veľký rozdiel. Na nosenie ale i držbu zbraní a streliva by mali byť potrebné psychologické testy (aspoň čo si ja pamätám, tak to tak bolo podľa vyhlášky Min. zdravotníctva č.62/1994 zo dňa 10.3.1994 - ovšem ak sa to medzi časom nezmenilo).
A na základe toho by mal dostať taký posudok (jasné že pri tomto vyšetrení sa platí) na testy a , že je psychicky pôsobilý, z ktorým potom požiada o vydanie -Volá sa to Žiadosť o vydanie zbrojného preukazu na držbu alebo nosenie zbrane a streliva.
Je potrebné výpis z registra trestov, psycholog. posudok - môže byť aj potvrd. zamestnávateľa - ak je to pre neho. Kedysi bol postač. 750,-Sk kolok- teraz už veru neviem. Zrejme sa ešte robia aj skúšky spôsobilosti.
Toť asi všetko čo viem o tom ja.
Naposledy upravil Bionda : 11.12.06 at 12:51
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

praveže som bol v domnení, že psychologický posudok je potrebný iba vtedy, keď ho bude žiadať praktický lekár, resp. ak on uzná za vhodné a pošle ťa na psychologické vyšetrenie...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Inak aj na Žiadosti, ak sa nezmenila od 1994 je uvedená príloha, ktorú treba doložiť. Bude možno dobré zistiť, či sa zmenil zákon , ktorý to donedávna upravoval.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a ako je to s dôvodami?? viem že kedysi to bolo veľmi prísne hodnotené. Keď uvediem iba z dôvodu osobnej ochrany a ochrany majetku, cenín, neodpálkujú ma hneď ??? aby som si naivne nemyslel že to bude stačiť, všetko povybavujem a nakoniec to oni zmietnu zo stola ???

bionda: však tá skúška spôsobilosti to je vlastne to preskúšanie pred tou komisiou, kde je aj ten lekár, prokurátor a policajti nie?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Myslím, že ťa neodpálkujú, preto teraz viac dbajú na tie psycholog. vyjadrenia,ak si cholerik, tak ti to možno nedajú. Nuž tá komisia (asi tak ako si uviedol- neviem presne strýko by mi asi vedel povedať) potom rozhodne či môžeš držať zbraň, na nosenie sú prísnejší. Aj môj muž si to vybavoval.
Tá spôsobilosť je aj v tom, či máš možnosť zabezbečiť zbraň tak, aby sa ti k nej nedostali iní, zvlášť uložené strelivo a na inom mieste zbraň.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a môžeš sa prosím ťa muža spýtať či sa tam náhodou nerobia aj nejaké praktické ukážky so zbraňou /na tých skúškach/ ??? ak áno, kde je možnosť si to odskúšať?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
spýtam sa, jeho strýko pracuje v Ústave na výkon väzby , ten mu pomáhal to vybaviť a aj odporučil typ zbrane. Zistím dám ti vedieť, ale určite je tam aj nejaké povinné strielanie na strelnici. Už zbraň si vyberieš Ty , musíš mať zbojný preukaz, ale vysvetlia ti všetko- predavači sú ozaj fundovaní- aspoň kam my chodíme.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Komisia neskúma psychologický test ani nie je uvedený na lekárskom potvrdení ak ho spravíš,je to vec lekára či si ho vyžiada.K dôvodom sa neviem vyjadriť,je to na posúdení komisie či ti uznajú dôvody a ešte sa robí preverenie pochôdzkárom v mieste bydliska.Pri skúške je prítomný lekár,prokurátor a policajt,je aj skúška z konštrukcie zbrane ale nie je to praktická skúška zo streľby,to nikoho nezaujíma.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja som si robila ZP skupiny A a E toho roku v maji, potrebovala som: Potvrdenie od lekara, ze som sposobila, zivnostensky list a ziadost, v ktorej som pisala dovod na co chcem aj A-cko, Po nejakej dobe som dostala pozvanku na skusky. Tie som zvladla a teraz som takmer cerstvou drzitelkou.

Mam aj potrebnu literaturu na pripravu na skusky, mozem poskytnut
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Nandrolon
a môžeš sa prosím ťa muža spýtať či sa tam náhodou nerobia aj nejaké praktické ukážky so zbraňou /na tých skúškach/ ??? ak áno, kde je možnosť si to odskúšať?
Policajti doniesli CZ 50 na skusku a tam som mala ukazat nejake veci ohladne konsktrukcie, v tej knihe co som spominala su pekne vsetky otazky vypracovane.

Je 5 okruhov a a dokopy dostanes tusim 7 alebo 8 otazok. Ak by si mal zaujem o tu knihu posli mi ss
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

viem ze som uz podobnu knihu v takom zelenom obale videl, bolo tam vsetko, no uz neviem, ako sa volala... Nemas ju nahodou naskenovanu alebo tak??
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pomohol by mi nazov tej knihy. Je dobre mat tuto literaturu doma...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Kniha sa vola: Strelne zbrane a strelivo - priprava na skusku odbornej sposobilosti. Napisal ju JUDr. j. Ingr a Mgr. J Majoros, a je cervena
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Treba lekarske potvrdenie od svojho lekara, ten moze poslat aj na PSCH vysetrenie, odpis registra trestov. Prakticke skusky zo zbranou sa navykonavaju. Nezabudnut na zdravotnicku pripravu, treba vediet aj poniektore § z trestneho zakona.
Ak ide o pouzivanie v praci, tak potvrdenie od zamestnavatela, ze to je potrebne k vykonu povolania. A tym padom je potrebne aj preukaz odbornej sposobilosti prace u SBS
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Nandrolon
Pomohol by mi nazov tej knihy. Je dobre mat tuto literaturu doma...
Nazvy tych publikacii su rozne, nieco ako "Zbrane a strelivo, vzorove otazky, studijny material ku skuskam a komentar k predpisom"
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

diky asi ich bude viacej, lebo by som bol schopny sa stavit ze mala taky zeleny obal, bolo v nej komplet vsetko... aj par. trest. zakona a otazky /neviem ci aj z odpovedami.../
diky vsetkym.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
No ja tam mam komplet otazky aj s odpovedami, ak chces len otazky tak tie sa daju najst aj na nete
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať