Zavrieť

Porady

Mate senzorove osvetlenie?

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ak máte niekto senzorove osvetlenie, aké mate s tým skúsenosti? Chcem to dat do vchodov. Ak to ma nejaké minusy skuste napisat, ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

dodo42 Pozri príspevok
Máme,je to výborná vec. Ak chcete, aby Vám to zaplo neskoršie,tak si ich dajte prerobiť. Stačí odpájkovať snímač intenzity osvetlenia z vnútra krabičky a namontovať ho na obal senzoru. Nie je to náročné na prácu.
Skus to pri 65 snímačoch bez straty záruky , resp. sú aj tie čo to už majú vonku

A ako orim píše, dá sa tam nastaviť čas svietenia a intezinta (lux). Je to pekne vonku a stačí krížoví skrutkovať. Celé je to veľké priemer 8cm a hrúbke asi 5-6 cm
0 0
moher72 moher72

moher72 je offline (nepripojený) moher72

Senzorové osvetlenie máme na ul.Beethovenova 34 ale aj sme dali časovače na chodbách kde sú byty a obyvatelia si pochvaľujú . Dobrá vec na úsporu energie.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

moher72 Pozri príspevok
Senzorové osvetlenie máme na ul.Beethovenova 34 ale aj sme dali časovače na chodbách kde sú byty a obyvatelia si pochvaľujú . Dobrá vec na úsporu energie.
Kolko energie vam to usetrilo. Napriklad za rok?
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nemáte nikto senzory zabudované v svietidlách ?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lubica_02 Pozri príspevok
Nemáte nikto senzory zabudované v svietidlách ?
Ľubi viď príspevok 33
je inak super, perfektne chytá každý pohyb, ešte ho ani /to svietidlo/ nevidím a už registruje moj pohyb... dala som ho namontovať do budovy kde mám kancel...len je to drahy špás, ak ich chceš viac
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ďakujem Slávka, som zvedavá aký bude rozdiel v cene s bežnými senzormi.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Je to trochu ??? drahšie platiš aj za svetlo, ktoré možno nechceš.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Orim Pozri príspevok
Je to trochu ??? drahšie platiš aj za svetlo, ktoré možno nechceš.
U nas to máme dobre nastavené a je to vo vstupnej hale pri výťahu, svieti len keď treba... a nieje tu taký pohyb večer ako na paneláku, su tu vačšinou kancle. Asi na panelak do vchodu by som to nedala, ak tak do ďalšej chodby, kde nechodia cudzí ľudia a zvieratá popri vchode.
Naposledy upravil Halli : 20.04.08 at 19:15
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ja som uvažovala o celom schodisku - nie je to až také dobré?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lubica_02 Pozri príspevok
Ja som uvažovala o celom schodisku - nie je to až také dobré?
Ľubka , neviem koľko poschodí je to schodisko, ale ked si prepočítaš jedno svietidlo cca 1600,-sk /lacnejšie som ešte neobjavila, možno je.../ a prácu, tak navratnosť je veľmi dlhá. Do vstupnej haly by som ho dala /napr. pri výťahu/ ale na schodištia by boli asi vyhodnejšie čidlá za cca 300,-sk.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Ale ja musím vymeniť všetky svietidlá v dome a čo mi dodávateľ povedal, tak medzi tým nie veľký cenový rozdiel - ale uvidím, keď celú elektroinštaláciu dá na papier.
Ďakujem.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

lubica_02 Pozri príspevok
Ale ja musím vymeniť všetky svietidlá v dome a čo mi dodávateľ povedal, tak medzi tým nie veľký cenový rozdiel - ale uvidím, keď celú elektroinštaláciu dá na papier.
Ďakujem.
Tak daj vedieť
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

slavica Pozri príspevok
Ľubka , neviem koľko poschodí je to schodisko, ale ked si prepočítaš jedno svietidlo cca 1600,-sk /lacnejšie som ešte neobjavila, možno je.../ a prácu, tak navratnosť je veľmi dlhá. Do vstupnej haly by som ho dala /napr. pri výťahu/ ale na schodištia by boli asi vyhodnejšie čidlá za cca 300,-sk.
Podobne drahé mi tiež ponúkali ale tam bolo radarové čidlo za 1900.- bolo tam aj svetlo. Ak je to IČ čidlo tak je dosť drahé. Ale rozmýšľal som o ňom, že ho dám ku schránkam. To totiž svieti po dobu keď si v jeho dosahu. Vypne ak si preč. To nastavenie sa dá dať rôzne aj na čas. Akurát neviem či sa zapína aj podľa intenzity svetla.
0 0
janavalachova janavalachova

janavalachova je offline (nepripojený) janavalachova

Ahoj. Aj my sme chcely v Žiline montovať pohybové senzory na spínanie osvetlenia do veľkého bytového domu 7 poschodí a 8 vchodov. Dlho sme hladali firmu, ktorá má dostatočné skúsenosti v tejto oblasti. Známi nám poradili firmu ERMIPA s.r.o. z Banskej Bystrici. Majú dobré ceny a robia veľmi kvalitne. A servis sú schopný zabezpečiť do 24hod.
0 0
lubicahr lubicahr

lubicahr je offline (nepripojený) lubicahr

My máme senzorové osvetlenie vo vchodoch. Skúsenosti s tým máme veľmi dobre. Ušetrí sa elektrická energia, len treba ich citlivo nastaviť, aby sa nezažínalo svetlo cez deň a dĺžku trvania svetla. Nie je to ani také náročné na financie.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Diskutovalo sa tu hodne o návratnosti investície. Pre jeden vchod (cca 20 svietidiel so senzorom) sa dá dnes zabezpečiť za 20tis vrátane montáže. V súčasnosti máme spotrebu iba na osvetlení cca 6 až 10 tis. ročne. Predpokladám úsporu cca 80% teda 5 až 8 tis. (nebude svietiť celá sekcia, doba zapnutia bude menšia a vylúči sa svietenie cez deň). Návratnosť mi vychádza max. 3 až 4 roky. A to nerátam, že cena elektriny pôjde ešte vyššie. Ak sa nemýlim tak dnes vychádza jej cena skoro 8 Sk/kWh. Záruka je 2 roky, teda nejaké mimoriadne náklady na údržbu počas doby návratnosti nepredpokladám. Takže idem do toho aj ja, už iba vybrať vhodné svietidlá.
Spomínala sa tu aj fotovoltaika. Niečo o tom viem, zatiaľ je to drahé a návrátnosť v nedohľadné.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anonym222 Pozri príspevok
Diskutovalo sa tu hodne o návratnosti investície. Pre jeden vchod (cca 20 svietidiel so senzorom) sa dá dnes zabezpečiť za 20tis vrátane montáže. V súčasnosti máme spotrebu iba na osvetlení cca 6 až 10 tis. ročne. Predpokladám úsporu cca 80% teda 5 až 8 tis. (nebude svietiť celá sekcia, doba zapnutia bude menšia a vylúči sa svietenie cez deň). Návratnosť mi vychádza max. 3 až 4 roky. A to nerátam, že cena elektriny pôjde ešte vyššie. Ak sa nemýlim tak dnes vychádza jej cena skoro 8 Sk/kWh. Záruka je 2 roky, teda nejaké mimoriadne náklady na údržbu počas doby návratnosti nepredpokladám. Takže idem do toho aj ja, už iba vybrať vhodné svietidlá.
8 SK/kWh zatiaľ našťastie elektrina nestojí, súčasná cena je od 3,20 do 5,50 SK/kWh.

anonym222 Pozri príspevok
Spomínala sa tu aj fotovoltaika. Niečo o tom viem, zatiaľ je to drahé a návrátnosť v nedohľadné.
Myslíš tým fotovoltaické články, ktoré by cez deň nabíjali akumulátory a v noci by energia na osvetlenie čerpala z nich? Tak to je skutočne hodne drahé riešeni.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Chobot Pozri príspevok
8 SK/kWh zatiaľ našťastie elektrina nestojí, súčasná cena je od 3,20 do 5,50 SK/kWh.
Ty si asi z lacného kraja. Nezabúdaj na to, že dodávka elektriny do spoločných priestorov domov sa nepovažuje za dodávku do domácnosti, takže si pozri prosím cenníky pre MOP (maloodber podnikatelia) a nie cenníky pre domácnosti. Minulý rok bola cena elektriny vrátane distribučných poplatkov, poplatkov za straty v sieťach a poplatkov za systémove služby cca 7Sk vrátane DPH v tejto skupine odberov. Toho roku je to cca 8 Sk. Pozri si cenník svojho distribútora.
0 0
Igy Igy

Igy je offline (nepripojený) Igy

No tak to bude asi zle zvoleny tarif...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

anonym222 Pozri príspevok
Ty si asi z lacného kraja. Nezabúdaj na to, že dodávka elektriny do spoločných priestorov domov sa nepovažuje za dodávku do domácnosti, takže si pozri prosím cenníky pre MOP (maloodber podnikatelia) a nie cenníky pre domácnosti. Minulý rok bola cena elektriny vrátane distribučných poplatkov, poplatkov za straty v sieťach a poplatkov za systémove služby cca 7Sk vrátane DPH v tejto skupine odberov. Toho roku je to cca 8 Sk. Pozri si cenník svojho distribútora.
No nechcem sa hádať, ale mám to pred sebou čierne na bielom - vyúčtovanie za garáž, kde cena aj pre garáž aj pre spoločné priestory je 3,10 SKK/kWh. A v garáži máme dokonca len pomerový merač, nie fakturačný. Takže dodávka elektriny je ako do spoločných priestorov.

Neviem prečo by mala byť cena elektriny pre spoločné priestory ako pre právnické osoby??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať