Zavrieť

Porady

lekarska prehliadka

ahojte, mam takuto otazku.
som povinna poslat zamestnanca, ktory mi dnes nastupil na lekarsku prehliadku (bude na pozicii administrativny pracovnik)? Ak ano, podla ktoreho zakona. A potom mu to samozrejme musim preplatit?
dakujem vsetkym
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

irena249 Pozri príspevok
ďakujem za reakciu, zrejme som to napísala moc zhustene. jedná sa o obidva prípady, chcela som vedieť či nadštandardnú prehliadku (benefit) môžem alebo nemôžem uhradiť zo SF
Môžeš

irena249 Pozri príspevok
a kto vykoná prehliadky, ktoré súvisia s pracovnou zdravotnou službou ak nemáme s PZS zmluvu. máme menej ako 19 zamestnancov v kategórii 1 a 2. (SZP je preklep, malo byť PZS).
Môže to byť ktorýkoľvek praktický lekár. Zamestnanci si to môžu vybaviť aj u svojho lekára a priniesť potvrdenie. Bude ich to ale stáť nejaký ten poplatok, ktorý zase firma môže (ale nemusí) preplatiť ako daňový náklad.

Napr. u nás to máme tak, že máme síce PZS, ale táto inštitúcia nevykonáva prehliadky, len ten audit. Na lekárske prehliadky máme zazmluvnené jedno zdrav. zariadenie, kam posielame zamestnancov. Pokiaľ niekto nechce ísť na prehliadku do toho zariadenia, ale chce si ju urobiť u svojho obvodného lekára, tak môže, ale ak ten jeho lekár má za takúto prehliadku poplatok, tak si to musí zamestnanec uhradiť sám, firrma to nepreplatí. Ak chce mať prehliadku zadarmo, musí ísť do zazmluvneného zariadenia, to platíme v plnej výške.
0 0
irena249 irena249

irena249 je offline (nepripojený) irena249

Ďakujem
0 0
Aďka S Aďka S

Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac
To, či niekoho poslať alebo neposlať, prípadne ako často poslať na lek.prehliadku už máme vyriešené. Teraz však neviem, čo s výsledkom lek.prehliadky - podľa § 7 ods. 3 zák.č. 276/2006 má zamestnávateľ povinnosť poskytnúť špeciálne korekčné prostriedky (ŠKP) na prácu so zobr.jednotkami. PZS nám navrhla do smernice uviesť príspevok na okuliare 33 €. Moja otázka znie:
- prečo sa bavíme o príspevku na okuliare, keď zákon mi určuje povinnosť poskytnúť ŠKP - nie prispievať na ne
- kde nájdem, čo sú to špeciálne korekčné prostriedky? vraj sú to okuliare s ohniskovou vzdialenosťou 60-70 cm, ale to je informácia "per huba"
Vopred ďakujem za odpoveď
0 0
Aďka S Aďka S

Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac
Aďka S Pozri príspevok
To, či niekoho poslať alebo neposlať, prípadne ako často poslať na lek.prehliadku už máme vyriešené. Teraz však neviem, čo s výsledkom lek.prehliadky - podľa § 7 ods. 3 zák.č. 276/2006 má zamestnávateľ povinnosť poskytnúť špeciálne korekčné prostriedky (ŠKP) na prácu so zobr.jednotkami. PZS nám navrhla do smernice uviesť príspevok na okuliare 33 €. Moja otázka znie:
- prečo sa bavíme o príspevku na okuliare, keď zákon mi určuje povinnosť poskytnúť ŠKP - nie prispievať na ne
- kde nájdem, čo sú to špeciálne korekčné prostriedky? vraj sú to okuliare s ohniskovou vzdialenosťou 60-70 cm, ale to je informácia "per huba"
Vopred ďakujem za odpoveď

Nikto mi nevie poradiť?
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Ja mam takuto otazku. Mame rizikovyćh zamestnancov (3 kat.), ktorych posielame na preventivne prehliadky v case ich volna. Robia totiz 11,5 hod.zmeny - denna, nocna, volno, volno, denna,... Ma zamestnanec narok na preplatenie casu pocas preventivnej prehliadky, ked ide v case svojho volna? Podla mna nie, ale oni si to narokuju, aj prinesu potvrdenie od lekarky - celodenne osetrenie.
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Prosim.... Neviete mi poradiť?
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Ahojte, k tomuto mam este jednu otazku, nasi zamestnanci, vsetci administrativny pracovnici, chodia na vstupne lekarske prehliadky, dalsia ma byt potom po 3 rokoch?
A co vystupna, aj tu musia absolvovat?

Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať