Zavrieť

Porady

Vatikánsky chlieb

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pridávam túto tému, nakoľko hoci som už dospelá, dnes som prvý krát v živote jedla túto dobrotu. Dcéra dostala 1/4 cesta do daru na pečenie tohoto koláča, a skúsila to upiecť. Aj keď je tam cukor, bez toho sa to nedá upiecť, môžu po kúsku aj diabetici. Tento koláč sa má vraj piecť len raz za život, tak som vyhlásila v rodine, že ak sa dožijem v zdraví budúcich vianoc a dostanem do daru kúsok cesta, určite ho ešte upečiem. Je to netradičné jedlo, tak ak by mal niekto záujem, prikladám recept.

Len neviem, kde získať 1/4 cesta, ja by som odporúčala si ju vyrobiť doma až po šiesty deň.


Vatikánsky chlieb.

Darovanú hmotu dáme do misy z umelej hmoty ( kysky) a miešame drevenou vareškou. Do hmoty pridávame :
1. deň : 2,5 dl kryšt.cukru
2. deň : 2,5 dl mlieka
3. deň : 2,5 dl polohrubej múky
4. deň : počas dňa 3 x dobre premiešať
5. deň : 2,5 dl mlieka, 2,5 dl kryšt.cukru, 2,5 dl polohrubej múky
6. deň : dobre premiešať. Rozdeliť na 4 časti, 3 darujeme človeku, ktorý to skutočne upečie
7. deň : do svojho dielu pridáme 2,5 dl polohrubej múky, 3 vajcia, 1KL prášku do pečiva,
1,5 dl oleja, trošku mletej škorice, 10 dag hrozienok, 5 dag strúhanej čokolády, hrsť posekaných orechov, 1 vanilínový cukor, 1 KL sódy bicarbóny, štipku soli.
Dobre premiešame a dáme piecť na vymastený a vysypaný plech, alebo do bábovkovej formy.
Tento chlieb prinesie požehannie pre celú rodinu, tomu, kto ho pečie sa splní jedno želanie. Chlieb má piecť každý len raz za život a je sa len v rodine, neponúka sa ním návšteva.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Vlastička, za ten recept odo mňa . Snáď aj ja ho raz upečiem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som dostala jeden diel do daru pred tromi rokmi
pracovala som podľa receptu - tromi dielmi som obdarovala najbližšiu rodinu
a môj diel som tiež podľa receptu upiekla (škoricu som nedala, hrozienka, orechy, čokoládu áno a ešte som pridala kúsky želé cukríkov)

Ak Vám niekto daruje 1 diel cesta, odporúčam upiecť,koláčik je výýýýýborný!
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Ďakujem za recept, skúsim.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nam vlani cesto priniesla vnucka, upiekli sme, pochutili sme si, podla navodu sme aj rozdali.Bolo to skutocne velmi dobre. Ak sa mi este niekedy dostane cesto do ruky, upeciem a rozdam znovu. V mojom navode bolo upozornenie, ze treba upiect a rozdat vzdy, nielen raz za zivot. Ked ku mne pride, zanesiem jeden diel aj do Ziliny.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Dobre som to pochopila?
Keby dostanem 1/4-tinu do daru, musím popridávať ingrediencie podľa receptu, na 6-ty deň 3 ľuďom dať a upiecť? A ten, komu som dala, to musí celé zopakovať? Potom teda to je taký nekonečný príbeh, nie?
A ani by sa nepatrilo začať týmto receptom odznovu, keď tú štvrtinu nedostanem?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
V mojom navode bolo doslovne napisane, ze sa pecie len vtedy, ak tu jednu stvrtinu cesta dostaneme. Je to vsak take dobre, ze menej povercivy clovek si to moze spravit aj sam. Ja trochu poverciva som a viacej som to nerobila. Asi by bolo obidenie povery, keby si tomu, komu davas jeden diel, povedala, aby ti priniesol jednu z tych stvrtin, ktore mu zostanu.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

a ako si ho môžem spraviť sama keď neviem čo všetko je v tej darovanej štvrtine
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

daniek
a ako si ho môžem spraviť sama keď neviem čo všetko je v tej darovanej štvrtine
Tá darovaná štvrtina predsa by mala obsahovať všetko to, čo obsahuje celá dávka, len zo všetkého štvrtinu... Iba ak ... iba ak tam ten prvý, úplne prvý človek dal niečo, kvôli čomu sa to volá vatikánsky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
durisovad
Nam vlani cesto priniesla vnucka, upiekli sme, pochutili sme si, podla navodu sme aj rozdali.Bolo to skutocne velmi dobre. Ak sa mi este niekedy dostane cesto do ruky, upeciem a rozdam znovu. V mojom navode bolo upozornenie, ze treba upiect a rozdat vzdy, nielen raz za zivot. Ked ku mne pride, zanesiem jeden diel aj do Ziliny.
Dáška, tento rok by sme už nestihli dobu prípravy, na budúci rok sa musím dožiť Vianoc, už len kvôli tomu, že mi to prinesieš...
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
jejda tak na toto si pamätám.
ale je tomu už zo desať rokou čo sa u nás piekol. poviem Vám bol to obrovský kopec srandy.
v dnešnej dobe netu by sme si 1/4 cesta mali posielať cez všetkých známych či neznámych.
normálne urobiť takú veĺkú reťaz
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Fígeľ je v tom, že tá štvrťka cesta je už vlastne masa, kde to niekoľkonásobne prekyslo a to je asi základ celého cesta.
My sme to skúšali spraviť aj bez tej štvrťky, ale nebolo to ono. JEdnoducho tá štvrťka je tam podstatná.

V našom návode bolo zasa, že sa môže piecť len raz za rok, a že keď daruješ tú štvrťku, máš s ňou darovať aj kúsok koláčika...

Ak sa náhodou cesto bude motať okolo Nitry, aj ja si prosíííííííííím...

Ďakujem!!!
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

AlaNR

Ak sa náhodou cesto bude motať okolo Nitry, aj ja si prosíííííííííím...

Ďakujem!!!
0 0
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Už to bolo dávno čo som piekla tento koláč - recept mám pod názvom koláč priateľstva. Naozaj bol výborny. Po nejakej dobe sa mi dostal do rúk recept - 1-dňový koláč priateľstva, tu je recept

Ráno - 2 PL kryštálového cukru
2 PL hladkej múky
5 PL vlažného mlieka
1/2 bal.prášku do pečiva
V pribehu dopoludnia viackrát premiešame.

Obed - zmes prelejeme do 2-litrovej nádoby a pridáme
1 šálku kryštálového cukru
1 šálku hladkej múky
1 šálku vlažného mlieka
Všetko viackrát premiešame.

Večer - pridáme to isté ako na obed- z tejto zmesy môžeme odobrať jednu šálku a do zvyšného pridáme
2 dcl oleja
2 šálky hladkej múky
1/2 PL sódy bicarbóny
3 celé vajcia
1 prášok do pečiva
1 PL kryštálového cukru
štipku soli
Cesto vypracujeme a môžeme pridať - hrozienka, orechy, čokoládu, kakao. Pečieme vo forme srnčieho chrba. Upečené posypeme cukrom, prípadne polejeme čokoládovou alebo citrónovou polevou.

/ PL-polievková lyžica, šálka - 2 dcl /
0 0
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Už to bolo dávno čo som piekla tento koláč - recept mám pod názvom koláč priateľstva. Naozaj bol výborny. Po nejakej dobe sa mi dostal do rúk recept - 1-dňový koláč priateľstva, tu je recept

Ráno - 2 PL kryštálového cukru
2 PL hladkej múky
5 PL vlažného mlieka
1/2 bal.prášku do pečiva
V pribehu dopoludnia viackrát premiešame.

Obed - zmes prelejeme do 2-litrovej nádoby a pridáme
1 šálku kryštálového cukru
1 šálku hladkej múky
1 šálku vlažného mlieka
Všetko viackrát premiešame.

Večer - pridáme to isté ako na obed- z tejto zmesy môžeme odobrať jednu šálku a do zvyšného pridáme
2 dcl oleja
2 šálky hladkej múky
1/2 PL sódy bicarbóny
3 celé vajcia
1 prášok do pečiva
1 PL kryštálového cukru
štipku soli
Cesto vypracujeme a môžeme pridať - hrozienka, orechy, čokoládu, kakao. Pečieme vo forme srnčieho chrba. Upečené posypeme cukrom, prípadne polejeme čokoládovou alebo citrónovou polevou.

/ PL-polievková lyžica, šálka - 2 dcl /
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

ŽILINČANKY - dnes som dostala 1/4 cesta na vat. chlieb. Ak by ste mali niekto záujem, môžeme sa dohodnúť.....
0 0
Lukas-BA Lukas-BA

Lukas-BA je offline (nepripojený) Lukas-BA

ondrejvla Pozri príspevok
Tento koláč sa má vraj piecť len raz za život...
Ja som dostal tento isty recept aj cesto pod nazvom "Americky chlieb" a a da sa piect lubovolny pocet krat
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

ja to počujem po prvý krát a čo sa môže stať, ak sa ten chlieb upečie viackrát za život?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
asi spájam týmto dve témy, ale opýtam sa - dá sa tento chlieb piecť aj v domácej
pekárni?
http://www.porada.sk/t13226-domaci-chlieb.html
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Odpoviem ti takto, čím hustejšie a ťažšie cesto, tým ho pekáreň dlhšie spracováva - od 2,5 do 3,5 hod - cesto sa zamiesi, odpočíva, potom 3x kysne a premiesi sa a nakoniec necelú hodinku pečie. Niekedy sme cesto urobili večer a pieklo sa ráno. Tu odložený štart znamená, že sa len nachystajú suroviny a cesto sa miesi a pečie až v určenú hodinu. Mal by sa dať upiecť skoro každý chlebík.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Ja som ho piekla niekoľkokrát, pretože nám veľmi chutil. Z jedného diela som upiekla koláčik, jeden som si nechala ( a celý postup zopakovala) a dva som rozdala. Ani som netušila, že sa môže piecť len raz za život alebo rok . Ak by sa niekde v okolí Žiliny znova rozdávala 1/4, hlásim sa o jeden dielik. A tým chcem vlastne povedať, že ak si katka25 neni poverčivá, kľudne ho peč, kým ti bude chutiť. Ono tam vlastne žiadna hrozba nie je, alebo asi taká .... ak nepošleš tento mail 3 alebo 100 ľuďom tak sa ti stane niečo zlé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať