Zavrieť

Porady

Prerábka bytu a problémy s "majstrom"

Obraciam sa opäť na vás s problémom vyúčtovania prestavby bytu. Pán "majster" má veľké problémy predložiť mi riadne vyúčtovanie. Stále tvrdí, že sme sa dohodli na cene a tú on podľa jeho názoru dodržal. Ja mu však tvrdím opak. Pôvodná dohoda znela na 250 000,- a maximálne 10% navrch. Taktiež prisľúbil, že na druhý deň prinesie zmluvu, tú však nemám dodnes. Mám v ruke len potvrdenky o odovzdaní peňazí z mojej strany. Odhliadnuc od toho, že som ich musela ja stiahnuť z netu-lebo pán podnikateľ sa mi zdá ani nevie ako taký doklad vyzerá, tak hneď na tej prvej je jeho pečiatka ako za firmu, dátum prijaté od -moje meno, účel: záloha na práce a jeho podpis. Chýba mi tam len taká drobnosť- PRIJATÁ SUMA. Na ďalších dvoch okrem môjho mena, dátumu a odovzdanej sumy ( tentokrát som potvrdenky pripravovala ja) a jeho podpisu nenájdete ani účel ani pečiatku firmy o tom že či je to s DPH alebo bez ani nehovorím. Stále mi tvrdí, že aj ústna dohoda je dohoda. Bohužiaľ ju ale on sám porušil v toľkých veciach, že nemám dôvod ja z mojej strany doplácať tých 10%. Keď som ho žiadala o predloženie blokov prípadne faktúr za materiál, tak zahlásil, že do toho ma nič, lebo si to on dáva do účtovníctva. Pri ďalšom tf. kontakte sa náš rozhovor dostal do pozície, že ako sa to s ním rozprávam on je predsa starší a budeme sa baviť inde a inak. Nepomôžem si, ale mi to nápadne pripomínalo vyhrážanie. Tak som mu veľmi rýchlo vysvetlila, že medzi nami okrem obchodného nie je žiadny iný vzťah.
Predložil mi naveľa rozpis prác, ktorý dám do prílohy.
Dneska ma navštívil aj v práci a opäť som vyrozumela, že pravdepodobne nemá stále spracované riadne zúčtovanie, lebo po spresnení, že chcem vidieť všetky bloky za použitý materiál, začal niečo splietať o elektrikárovi. Tak mi teraz poraďte ako sa ďalej zachovať
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
willma
Obraciam sa opäť na vás s problémom vyúčtovania prestavby bytu. Pán "majster" má veľké problémy predložiť mi riadne vyúčtovanie. Stále tvrdí, že sme sa dohodli na cene a tú on podľa jeho názoru dodržal. Ja mu však tvrdím opak. Pôvodná dohoda znela na 250 000,- a maximálne 10% navrch. Taktiež prisľúbil, že na druhý deň prinesie zmluvu, tú však nemám dodnes. Mám v ruke len potvrdenky o odovzdaní peňazí z mojej strany. Odhliadnuc od toho, že som ich musela ja stiahnuť z netu-lebo pán podnikateľ sa mi zdá ani nevie ako taký doklad vyzerá, tak hneď na tej prvej je jeho pečiatka ako za firmu, dátum prijaté od -moje meno, účel: záloha na práce a jeho podpis. Chýba mi tam len taká drobnosť- PRIJATÁ SUMA. Na ďalších dvoch okrem môjho mena, dátumu a odovzdanej sumy ( tentokrát som potvrdenky pripravovala ja) a jeho podpisu nenájdete ani účel ani pečiatku firmy o tom že či je to s DPH alebo bez ani nehovorím. Stále mi tvrdí, že aj ústna dohoda je dohoda. Bohužiaľ ju ale on sám porušil v toľkých veciach, že nemám dôvod ja z mojej strany doplácať tých 10%. Keď som ho žiadala o predloženie blokov prípadne faktúr za materiál, tak zahlásil, že do toho ma nič, lebo si to on dáva do účtovníctva. Pri ďalšom tf. kontakte sa náš rozhovor dostal do pozície, že ako sa to s ním rozprávam on je predsa starší a budeme sa baviť inde a inak. Nepomôžem si, ale mi to nápadne pripomínalo vyhrážanie. Tak som mu veľmi rýchlo vysvetlila, že medzi nami okrem obchodného nie je žiadny iný vzťah.
Predložil mi naveľa rozpis prác, ktorý dám do prílohy.
Dneska ma navštívil aj v práci a opäť som vyrozumela, že pravdepodobne nemá stále spracované riadne zúčtovanie, lebo po spresnení, že chcem vidieť všetky bloky za použitý materiál, začal niečo splietať o elektrikárovi. Tak mi teraz poraďte ako sa ďalej zachovať
imho, trvaj na tom, že cena sa ti nepozdáva a preto chceš vidieť jeho dodávateľské faktúry, resp. doklady a že požaduješ rozpis prác. Nám sa stalo niečo podobné, mali sme podpísaný predbežnáý rozpočet na presnú sumu a zhruba opis, čo by to malo obsahovať. Takú sumu nám aj vyfakturovali ale ke%d sme to skontrolovali, tak sme zistili, že nám dodali menej materiálu a pod.

d
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

IMHO, jeho blocky a faktury ta naozaj nemusia zaujimat, je to jeho interna vec. na druhej strane mas ty pravo na rozuctovanie pozadovanej sumy.
mala napoveda ti mohla byt nepodpisana zmluva, tebou robene blocky...ako mozes s takymi ludmi ist do obchodneho kontaktu?
my sme tiez nedavno mali malu dostavbu, ale zmluva bola zaklad.
pri plateni poslednej sumy sme pozadovali rozuctovanie a s majitelom firmy sme sli polozku po polozke - par veci sme z tade vyskrtli, bolo tam nieco neopravnene fakturovane...
jedine co ta moze uspokojit je, ked si aspon s dodanou robotou spokojna. my sme celkom neboli a blbost sme urobili, ze sme konecnu sumu zaplatili pred opravou reklamovanych veci.
ked uz pan podnikatel ma prachy vo vrecku, tazko sa ho presviedca, aby dorobil niektore veci....
vela stastia, nenechaj sa odradit, trvaj na rozuctovani polozku po polozke a zaplat az ked bude vsetko hotove do poslednej omrvinky.
podnikanie po slovesnky, bohuzial...
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
S tými dod. fakt. resp dokladmi o nadobudnutí materiálu som to myslela tak, že napr. mám pochybnosti o kvalite použitých vecí (lebo ich vyhrabal na smetisku, alebo boli použité ... ).

d
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

to trebalo reklamovat hned ako ste na to prisli, nie uz ked je to hotove. teraz mozes akurat pozadovat znizenie sumy.
nemas nikde zaruku, ze ked ti donesie ukazat fakturu za material, tak ho nepouzil na inej stavbe...ako by si mu to dokazala?
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
duficek
to trebalo reklamovat hned ako ste na to prisli, nie uz ked je to hotove. teraz mozes akurat pozadovat znizenie sumy.
nemas nikde zaruku, ze ked ti donesie ukazat fakturu za material, tak ho nepouzil na inej stavbe...ako by si mu to dokazala?
upozornila som ho, že to dám prešetriť dú
mne sa to takýmto postupom podarilo skresať, a to bol majster na začiatku dooosť nepríjemný
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ďakujem za odpovede, ale musíte uznať, že 300 m elektrického kábla pre 3izby, kuchyňu,chodbu, WC a kúpelňu je minimálne trojnásobne prekročené. I keď nepopieram, že toľko kúpiť mohol, ale odniesol ešte minimálne dve tretiny z každého kotúča. A mám už zistené a potvrdené od dvoch elektrikárov, že s prižmúrenými očami mohol minúť max. 100 m kábla po 40,- za meter. A odo mňa dostal len tú pôvodne dohodnutú sumu a teraz požaduje doplatiť tých 20000 aj to sa tvári ako je na tom chudák škodný.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

dana9
upozornila som ho, že to dám prešetriť dú
mne sa to takýmto postupom podarilo skresať, a to bol majster na začiatku dooosť nepríjemný
Presne to mám v úmysle, nakoľko on nemá absolútne v ruke, že odo mna prijal tie peniaze. a ja mám jednu prakticky bianko potvrdenku bez sumy a ďalšiu na 100000 a tretiu na 50 000- teda že som mu tie peniaze odovzdala. To už nespomínam, že vaňa musela mať nejakú prasklinu na dne, pretože sa objavila hrdza, tečie jedna batéria, dlažba v kuchyni je položená vlnovkovo-výškový rozdiel od 0,1 cm do skoro 0,5-7 cm. A to ešte nespomínam ďalšie zaujímavosti.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duficek
to trebalo reklamovat hned ako ste na to prisli, nie uz ked je to hotove. teraz mozes akurat pozadovat znizenie sumy.
nemas nikde zaruku, ze ked ti donesie ukazat fakturu za material, tak ho nepouzil na inej stavbe...ako by si mu to dokazala?
Síce by to boli ďalšie náklady, ale keď už by som to začala hnať na hranu noža- znalec v odbore stavebníctvo, ďalší v odbore elektro a ďalší v odbore vodo. A som presvedčená, že spotreba materiálu by bola vyčíslená presne a v mj prospech. Viem, že nakúpil o skoro polovicu vioac tehál - nepoužité cca 60 kusov odviezol, elektrokábel taktiež. Nehovorím o tom, že náklady na príslušné znalecké posudky by som od neho vymáhala.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Inac klucne mu mozes spomenut nie len DU, ale aj zivnostenský urad, tam sa da tiez a s uspechom stazovat na zivnostnika a myslim aj s uspechom, mne to zatial preslo a to hlavne pri reklamaciach v cistiarni a to uz dva krat, ked mi znicili vetrovku a manzelovi oblek, ked reklamacia trvala uz viac ako 5 tyzdnov a oni sa odvolavali na poistovnu, ze kedy im poslu peniaze za tuto skodu, manzel im spomenul zivnostensky urad, okrem ineho, a tak mo nom teda hodlili peniaze, a ze nech sa tu uz neukazuje....
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

aktaK
Inac klucne mu mozes spomenut nie len DU, ale aj zivnostenský urad, tam sa da tiez a s uspechom stazovat na zivnostnika a myslim aj s uspechom, mne to zatial preslo a to hlavne pri reklamaciach v cistiarni a to uz dva krat, ked mi znicili vetrovku a manzelovi oblek, ked reklamacia trvala uz viac ako 5 tyzdnov a oni sa odvolavali na poistovnu, ze kedy im poslu peniaze za tuto skodu, manzel im spomenul zivnostensky urad, okrem ineho, a tak mo nom teda hodlili peniaze, a ze nech sa tu uz neukazuje....
Tiež jednanie so zákazníkom, na to by som im akurát odpovedala, že na to aby som sa v predmetnej čistiarni neukazovala nepotrebujem ich radu.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

tak sup do toho, DU, ZU, len nech ta strata casu a nervou s uradmi stoji za to !
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duficek
tak sup do toho, DU, ZU, len nech ta strata casu a nervou s uradmi stoji za to !
Myslím, že bude stačiť pohroziť "majstrovi" a upozorniť ho na možný postup z mojej strany. Predpokladám, že už dá potom pokoj. Jeden jeho zákazník ho už taktiež dôrazne upozornil na negatívnu reklamu. Takže budem ďalšia a určite ho budem doporučovať aj ďalej, ale s tým, aby si naňho dali pozor a do kšeftu s ním nešli.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

posúvam a čakám ešte na nejaké účinné a samozrejme zákonné rady
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
willma
posúvam a čakám ešte na nejaké účinné a samozrejme zákonné rady
Uf, dočítala som. Aj prílohu. Takže. Zmluva spísaná nebola. Ústna dohoda platí, ak obidve strany akceptujú podmienky. Pri stavebných prácach je dôležitý súpis vykonaných prác a použitého materiálu. Jedna strana predloží a druhá skontroluje a schváli, alebo neschváli. Ak schváli, podpíše a zaplatí. Ak neschváli, povie alebo napíše prečo a zaplatí čiastočne. Po realizácii nedorobkov doplatí. Keďže medzi Vami je to atipické atď., tak zober tú popísanú rekapituláciu, prekontroluj, poprečiarku a oponuj. Píííííísomne. A potom všetko, čo má nasledovať, ak neuspeješ. Ale Ty, ako Ťa už poznám, uspeješ.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Len aby ste boli v obraze: Majstrovi som o cca 16,30 poslala SMS, že ho o 18,00 čakám u nás doma, nakoľko som mu chcela názorne ukázať s čím nie som spokojná a opäť som mu pripomenula bloky a faktúry za materiál. Hádajte ako to dopadlo?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tak nás nenaťahuj...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

NEPRIŠIEL. Dúfam ,že ma zajtra opäť vyhľadá v práci, budem musieť dať podrobné inštrukcie, že som na služobke. Mal prísť, keď som povedala.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

willma
NEPRIŠIEL. Dúfam ,že ma zajtra opäť vyhľadá v práci, budem musieť dať podrobné inštrukcie, že som na služobke. Mal prísť, keď som povedala.
To je ale riešenie "natruc", aj tak s ním budeš musieť byť zoči-voči nad súpisom vykonaných prác a spraviť za všetkým hrubú čiaru. Držím Ti palce aby si uspela.
Pekný večer...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

suhlasim, ale z druhej strany, willma ma v praci pracovat a nie riesit majstra v obednajsej prestavke. nehladiac na to, ze majster mozno zamerne vyhladava takyto pracovny cas, ked sa willma mozno nebude moct dostatocne venovat majstrovi kvoli praci...
myslim to vseobecne, neviem aka je situacia u nich v praci...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duficek
suhlasim, ale z druhej strany, willma ma v praci pracovat a nie riesit majstra v obednajsej prestavke. nehladiac na to, ze majster mozno zamerne vyhladava takyto pracovny cas, ked sa willma mozno nebude moct dostatocne venovat majstrovi kvoli praci...
myslim to vseobecne, neviem aka je situacia u nich v praci...
Trafil so klinec po hlavičke. Veď zajtra mu pošlem ďalšiu SMS, aspoň budem mať nejaký dôkaz, že som sa nevyhýbala jednaniam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať