Zavrieť

Porady

mzdy WIN nastavenia dochádzky

Prosím o radu.
Zamestnávateľ má dvoch zamestnancov, ktorí sa striedajú po týždňoch nasledovne:
1. smena: Po-št: 8.00-15.30 (prestávka 12.00-12.30) - prac čas: 7 hod
Piatok: 9.00-18.30 (prestávka 12.00-12.30) - prac.čas: 9 hod
Sobota: 9.00-12.00 (bez prestávky) - prac.čas: 3 hod
SPOLU: 40 hodín/týždeň

2. smena:Po-Št: 9.00-18.00 (prestávka 12.00-12.30) - prac.čas: 8,5h
Piatok: 8.00-14.30 (prestávka 12.00-12.30) - prac.čas: 6 h
Sobota: voľno
SPOLU: 40 hodín/týždeň


V pracovnom pomere mám nastavené 8 hodín/denne, plný úväzok, mesačná mzda 15.000,-
MZDY ZA 112006:
Zamestnanec, ktorý začína prvou smenou odpracoval 22 dní/158 hodín + 2 sviatky, kedy mal pracovať a nepracoval. Program počíta mzdu 13.594,- Sk

Zamestnanec, ktorý začínal druhou smenou odpracoval 22 dní/162,50 hodín + 2 sviatky, kedy mal pracovať a nepracoval. Program počíta mzdu 13.946,- Sk

Neviem prísť na postup výpočtu. Prosím poraďte.

Naposledy upravil jaja99 : 26.12.06 at 19:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    U nerovnomerne rozvrhnutého prac. času(NRPČ) je vhodnejšie, ak je stanovená hodinová mzda. Podľa mňa je spravodlivejšia, pretože každý zamestnanec odpracuje v tom-ktorom mesiaci rôzny počet hodín. pri Tvojom rozložení prac. času však ten rozdiel je minimálny.
    Pre každého zamestnanca je potrebné vypracovať pracovný kalendár, t.z. vygenerovať smeny na celý rok. Návod nájdeš v prvom linku s tým rozdielom, že Ty potrebuješ nadefinovať 5 typov smien
    A1 8,00-15,30 PREST. 12,00-12,30
    A2 9,00-18,30 PREST. 12,00-12,30
    A3 9,00-12,00
    A4 9,00-18,00 PREST. 12,00-12,30
    A5 8,00-14,00 PREST. 12,00-12,30
    Pokračovanie v 1. linku.
    Vyhľadala som pravdepodobne všetky linky týkajúce sa NRPČ v MRP, tak si ich skús pozrieť. Nájdeš aj výpočet dovolenky pri NRPČ.

    http://www.porada.sk/t25761-mrp-a-nerovnomerny-praceas.html
    http://www.porada.sk/t24428-dovolenka-vypocet-pri-nerovn-rozvrh-prac-case.html?highlight=mzdy
    http://www.porada.sk/t34872-nerovnomerny-pracovny-cas-v-kocke.html?highlight=nerovnomern%FD
    http://www.porada.sk/t11060-mzdy-pracovny-kalendar-a-tlac-dochadzky.html?highlight=Mzdy-pracovn%FD+kalend%E1r+tla%E8+doch%E1dzky
    http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnu...ovnom-ase.html
    Naposledy upravil Marína : 27.12.06 at 03:07

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Ďakujem za linky, ešte som všetky neprešla. Určite to pomôže. Mala som nadefinované smeny tak ako si uviedla. Len neviem, prečo mi počíta mzdu 13594 a 13946, keď majú fond odpracovaný a mali by dostať plnú mesačnú mzdu 15000.
    Ešte raz ďakujem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    jaja99
    MZDY ZA 112006:
    Zamestnanec, ktorý začína prvou smenou odpracoval 22 dní/158 hodín + 2 sviatky, kedy mal pracovať a nepracoval. Program počíta mzdu 13.594,- Sk

    Zamestnanec, ktorý začínal druhou smenou odpracoval 22 dní/162,50 hodín + 2 sviatky, kedy mal pracovať a nepracoval. Program počíta mzdu 13.946,- Sk

    Neviem prísť na postup výpočtu. Prosím poraďte.

    jaja99, podľa mňa tým, že máš vygenerované smeny pre oboch zamestnancov a každý z nich má vo sviatok vygenerovaný iný počet hodín a Ty im chceš obom vypočítať rovnakú náhradu za sviatok(8 hod.) môže nastať(možno) určitý nesúlad. Neviem ako si generovala smeny, či aj cez sviatky. Ak áno, majú mať tie dni odpracované alebo majú mať v tie dni dovolenku. Generovala si smeny tak, že si sviatky vynechávala?
    Doteraz si to ako riešila?
    Mne bolo z MRP doporučené pri NRPČ použiť hodinovú mzdu. Tak bola uzavretá aj prac. zmluva. Ešte keď sa len rozhodovalo o tom, či mesačná alebo hodinová dostali sme takúto odpoveď:
    Pri nadefinovanom pracovnom kalendari podla Vasho rozvrhu pracovneho casu dochadza k extremnym rozdielom vo fonde pracovneho casu v jednotlivych mesiacoch. Rozdiel moze predstavovat az 30 hodin. V takomto pripade Vam odporucam zmenit system odmenovania pracovnikov a doporucujem prejst z mesacnej mzdy na hodinovu.
    V pripade, ze pre Vas tato zmena nie je prijatelna, uvedte akym sposobom ste pouzivali system odmenovania mesacnou mzdou doteraz. Akym sposobom ste pocitali nahrady za nemoc, za dovolenku a akym sposobom sledovali narok na dovolenku a cerpanie dovolenky.

    Na to už sme neodpovedali, pretože sme sa na základe tejto odpovede rozhodli pre hodinovú mzdu. V MRP pri NRPČ aj tak sú problémy napr. s
    náhradou za dovolenku, kde musím opravovať počet hodín podľa toho, v ktoré dni (smena A1 alebo A2) ju zamestnanec mal(nájdeš cez link).

    Naposledy upravil Marína : 27.12.06 at 14:56 Dôvod: gramatické chyby

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Marína
    jaja99Neviem ako si generovala smeny, či aj cez sviatky. Ak áno, majú mať tie dni odpracované alebo majú mať v tie dni dovolenku. Generovala si smeny tak, že si sviatky vynechávala?
    Doteraz si to ako riešila?


    Doteraz som to neriešlia, lebo ide o nový subjekt. Doteraz som nemala nerovnomerne rozvrhnutý PČ.

    Smeny cez sviatky nie sú generované, lebo firma nepracuje. Predpokladám, že majú dostať zaplatené priemerkou v rozsahu za 8 hodín ?? alebo podľa skutočnej dĺžky smeny ??

    Ako riešiš dovolenky - máš nastavený nárok 20/25 dní ? alebo počet smien, počas ktorých je nárok na dovolenku?

    Ako preplácaš priemerným počtom hodín na smenu alebo podľa skutočnej dĺžky smeny, na ktorú pripadne dovolenka??

    Prepáč ak sa budeš opakovať. Už som o tom prečítala na linkoch, ale pre istotu sa pýtam. (hlavne to nastavenie nároku na dovolenku).

    Ďakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    jaja99
    Doteraz som to neriešlia, lebo ide o nový subjekt. Doteraz som nemala nerovnomerne rozvrhnutý PČ.

    Smeny cez sviatky nie sú generované, lebo firma nepracuje. Predpokladám, že majú dostať zaplatené priemerkou v rozsahu za 8 hodín ?? alebo podľa skutočnej dĺžky smeny ??
    Podľa dĺžky smeny, t. z. podľa počtu odpracovaných hodín.

    Ako riešiš dovolenky - máš nastavený nárok 20/25 dní ? alebo počet smien, počas ktorých je nárok na dovolenku?
    Nie, nárok mám nastavený podľa výpočtu v tabuľke, ktorú som si sama "stvorila". Už si sa s ňou stretla cez link:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=225238&postcount=9
    Odobrila mi ju aj Janka(somij) a na ňu je 100% spoľahnutie.

    Ako preplácaš priemerným počtom hodín na smenu alebo podľa skutočnej dĺžky smeny, na ktorú pripadne dovolenka??
    Podľa skutočnej dĺžky pracovnej smeny, t.z. hodín. Viď:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=225600&postcount=14

    Prepáč ak sa budešm opakovať. Už som o tom prečítala na linkoch, ale pre istotu sa pýtam. (hlavne to nastavenie nároku na dovolenku).

    Ďakujem
    Odpovede vsunuté v citáte. Keby ešte niečo, pýtaj sa.
    Naposledy upravil Marína : 01.01.07 at 21:29 Dôvod: problémy s prilepením linku tak, aby bol podškrtnutý

    mzdy WIN nastavenia dochádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.