Zavrieť

Porady

ako vratit zamestnancovi peniaze?

Zamestnanec bol na sluzobnej ceste, kde pracoval na projekte, ktory si u nas objednala firma X. Mal zabezpecenu cestu, podla dohody..ustnej..pouzival v zahranici auto z pozicovne. Bol tam spolu s dalsimi zamestnancami firmy X. Auto z pozicovne mala uhradit firma X. Stal sa vsak omyl a ucet z pozicovne sa zaplatil zo sukromnej kart nasho zamestnanca. Uvedenu sumu nam firma X zaplati, mame ju vyfakturovat spolu s pracami, ako zvlast polozku faktury. A ja danu sumu vratim zamestnancovi. Ako spravne tento uctovny pripad zauctovat. Nemam nijaky doklad z pozicovne aut, maju ju zamestnanci firmy X v zahranici mam len vypis z osobneho uctu zamestnanca. Mozem uctovat cez interny doklad 518/333 na zaklade tohto vypisu a potom vo fakture na firmu X ictovat 602? Alebo je lepsie uctovat len sumu za pozicanie auta rovno vo vystavenej fakture na ucet 333...? Myslim zapis 311/602 prace ,333 pozicanie auta,343?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    bui
    Zamestnanec bol na sluzobnej ceste, kde pracoval na projekte, ktory si u nas objednala firma X. Mal zabezpecenu cestu, podla dohody..ustnej..pouzival v zahranici auto z pozicovne. Bol tam spolu s dalsimi zamestnancami firmy X. Auto z pozicovne mala uhradit firma X. Stal sa vsak omyl a ucet z pozicovne sa zaplatil zo sukromnej kart nasho zamestnanca. Uvedenu sumu nam firma X zaplati, mame ju vyfakturovat spolu s pracami, ako zvlast polozku faktury. A ja danu sumu vratim zamestnancovi. Ako spravne tento uctovny pripad zauctovat. Nemam nijaky doklad z pozicovne aut, maju ju ho zamestnanci firmy X v zahranici mam len vypis z osobneho uctu zamestnanca. Mozem uctovat cez interny doklad 518/333 na zaklade tohto vypisu a potom vo fakture na firmu X ictovat 602? Alebo je lepsie uctovat len sumu za pozicanie auta rovno vo vystavenej fakture na ucet 333...? Myslim zapis 311/602 prace ,333 pozicanie auta,343?
    Zo zadania som porozumela toto:
    - firma X si ponechala doklad z požičovne áut - asi z dôvodu, že tento výdavok bude u nej nákladom - preto by bolo správne, keby firma X vyplatila sumu nájomného vášmu zamestnancovi;
    - to ale asi už nepôjde urobiť - asi sa vaš zamestnanec viac nezdržiava v danom zahraničí - preto hľadáte spôsob ako danú sumu dostať od firmy X a odovzdať vášmu zamestnancovi;
    - z mojej predchádzajúcej vety vyplýva, že nejde o váš náklad ani výnos - vaša firma je len "prechodnou stanicou" ;
    - preto by som firmu X listom požiadala o úhradu uvedenej sumy na váš účet - účtovať budeš len o prijatí úhrady: 221/333 a jej odoslaní na účet zamestnanca: 333/221;
    - alebo by som firmu X listom požiadala o zaslanie uvedenej sumy priamo na účet zamestnanca.
    Ak ti nevyhovuje požiadať firmu X o danú sumu listom, ale zdá sa ti forma faktúry prijateľnejšia, môžeš vystaviť proforma faktúru, o ktorej sa nebude účtovať (proforma=zálohová) a teda účtovať sa bude opäť len o úhradách - prijatej a odoslanej.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    praveze firma trva na to aby sme jej danu sumu uviedli na fakture spolu s ostatnymi fakturovanymi polozkami...iba tak nam je ochotna danu vec vyplatit....firma je na slovensku a doklad ostal pravdepodobne v zahranici u ineho dodavatela sluzieb danej firme....asi bude problem doklad ziskat...cize to pojde cez fakturu...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    k tomu co uvadzam vyssie..
    zauctovala som cez interny doklad 315/333...na zaklade prefoteneho vypisu z uctu zamestnanca..sumu ktoru mu omylom stiahli z uctu

    uhradu zamestnancovi 333/211

    a vo vystavenej fakture som rozuctovala
    polozku inz. prace na 602...
    a polozku ktoru strhli z uctu nasho zamestnanca za pozicanie auta na 315 Dal...

    len je tu z oboch sum aj z inz prac aj z tej druhej polozky DPH na vystupe...dufam ze je to ok

    opakujem firma ktora si u nas prace objednala trvala na tom aby sme im strhnutu sumu vyfakturovali...

    ako vratit zamestnancovi peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.